Saç Boyasi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve megilara tarafından 18 Mart 2008 başlatılmıştır.

18 Mart 2008
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben 3 aylık hamileyken boyatmıştım,ama organik boyayla değil,sonra bi daa boyatmadım

2. 18 Mart 2008
  3. EU3

EU3 Guest

ben hiç boyatmadım bildiğim kadarı ile zararlı olduğunu duymuştum

4. 18 Mart 2008
  5. EU1

EU1 Guest

canım saç filan boyatma lütfen sakın ne olursa olsun biraz sabredin doguma yaprsınız güzelleşme işini

6. 18 Mart 2008
  7. sherry456

sherry456 Guest

aslında organik boyayla 4 aydan sonra boyanır diyorlar ama bende boyatmadım.
    acelemiz yok nasılsa dogumdan sonra boyatıtırz.

8. 18 Mart 2008
  9. fundag

fundag Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok yok canım sakın boyatma kendi dış görünüşün için bebişini riske atma doğumdan sonra dünyanın en güzel annesi olmak için herşeyi yaparsın:)

10. 18 Mart 2008
  11. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar saç boyasının sanıldığı gibi bebeğe kanıtlanmış herhangi bir zararı yoktur. alın size kanıt.
    jinekolognet.com'dan alıntıdır.
    "Klinik çalışmalara göre; gebelik süresince saç boyatmanın zararlı olabileceğine yönelik herhangi bir veri yoktur.

Ayrıca saç boyalarındaki kimyasal maddelerin hemen hepsinin yüksek düzeyde toksik (zehirli) olmadığı bilinmektedir. Diğer taraftan saç boyası yapıldıktan sonra kana geçen miktar son derece düşüktür.

Konu hakkında dünyadaki en saygın kurumlardan birisi olan ve üreme sistemi üzerindeki potansiyel riskleri inceleyen Amerikan Teratoloji Enformasyon Servisi, "eldeki veriler sınırlı olmasına rağmen çok büyük bir olasılıkla hamilelikte saç boyatmak güvenlidir" şeklinde görüş bildirmektedir.

Benzer şekilde Amerikan Obstetrisyenler ve Jinekologlar Derneği (ACOG) da hamilelikte saç boyatma ve permanın sakıncalı olmadığını bültenlerinde duyurmuştur.

Tüm bu bilgiler ışığında gebelikte saç boyatılmasının şu ana kadar bilinen herhangi bir sakıncası bulunmamakla birlikte fetusun oluşum dönemini kapsayan ilk üç ay içinde bu işlemden kaçınma (veya en azından dip boya yaptırmama) yönünde bir tedbir alınabilir.

Gebelik kişilerin psikolojik durumlarını da yakından ilgilendiren bir süreç olduğu için biz gebelerin kendilerine bakmalarını, saçlarını diledikleri şekilde boyatıp makyajlarını gönül rahatlığı ile yapmalarını kendilerine önermekteyiz."

12. 18 Mart 2008
  13. demirberk

demirberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benim de saçımda şu an boya var ama boyatmayı kesinlikle düşünmüyorm

14. 18 Mart 2008
  15. Hurricane

Hurricane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Aynen benim dr umda bu şekilde bilgilendirdi beni ilk 3 ay sonrasında boyatabilirsin canım..