saç derim kaşınıyo

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve bubbles tarafından 21 Haziran 2008 başlatılmıştır.

21 Haziran 2008
    Konu Sahibi : bubbles
  1. bubbles

bubbles Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar saç derim yıkanırken bile kaşınıyo bazen karıncalanma-yanma karışımı bişiler oluyo neden olduğunu bilen varmı

2. 21 Haziran 2008
  3. albanian

albanian Guest

genelde beyazlamaya başladığı zaman kaşıntı çok olur derler.

4. 21 Haziran 2008
  5. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben aynı problemi yaşamıştım 2 sene önce.hem kaşıntı hem yanma ve çok döküldü saçlarım doktora gittim tsh'ım çok düşük çıktı.yani hormonlarım düzensiz çalışmaya başlamıştı.hormon ilaçları kullandım.şampuanda verdi doktor.şimdi iyi çok şükür.ama tahlileri yine yapıp ilaç kullansam iyi olucak.çünkü çok faydasını gördüm.birde ben bioxsin şampuan kullanıyorum.düzenli olarak kullan bak kaşıntıya kepeğe çok iyi geliyor.nerdeyse çıktığı günden beri bioxsin şampuan kullanıyorum ve çok memnunum.bioxsin şampuanı denemeni tavsiye ederim.hem bitkisel şampuan bir yan etkisi olmaz.ama bir cildiyeciye görün yinede sen hiç değilse için rahat eder.

6. 21 Haziran 2008
  7. gecenin_hxuxznxux

gecenin_hxuxznxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    off yha benımde cok kasınıo su aralar hep aynı yer yara olcak valla kasıa kasıa

8. 21 Haziran 2008
  9. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mümkün olduğunca kaşımamaya çalışın.çok kaşındığı zaman rahatlatacı yani bu bitkisel ve limonlu bir şampuanla masaj yapar gibi yıkayın.eğerki düzenli yıkayıp fazla ellemediğiniz sürece zamanla kaşıntı son bulacaktır.

10. 21 Haziran 2008
  11. ezgi35

ezgi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kaşıntı kuruluktan da olabilir. mesela saç derinizden şampuanı iyi arındıramıyorsanız bu derinizi kurutup kaşıntı yapabilir kızlar.bende de var ama benim bir de seboreik dermatitim var böyle bazen azıyo o zamnlar cok kaşınıyor.ama benimki farklı tabi sizinkinin bu olcağnı sanmıyorum a.s.

12. 21 Haziran 2008
  13. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    seboreik dermatit de olabilir başka bir rahatsızlık da cildiyeciye gitmeni öneririm

14. 21 Haziran 2008
  15. ezgi35

ezgi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tabki de doktora gitmelisin canım ama benim seboreik dermatit olacağını sanmıyorum dememim nedeni bu biraz da ırsi bir hastalık yani cok önceden gösteriyor kendini ben kaç senedir bununla yaşıyorum mesela:) ama tabi sinirsel de ortaya cıkıyor orası da var. en iyisi bir cildiyeciye git canım. ama iyi bir yer olsun sen de sağlığı ilaç sektörü haline getirmiş ilaç ticaretiyle uğrasan doktorları ayırt et=)

16. 22 Haziran 2008
  17. gecenin_hxuxznxux

gecenin_hxuxznxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tesekurler cnmm bn su 1 haftedır her gun yıkıyodum tabı sampuanda kullanıdum sampuandanda olabılır gıbı geldi:S

18. 22 Haziran 2008
  19. izmirliii

izmirliii Guest

kızlar bundan 2 hafta kadar önce aynı sorun bende de vardı.şampuanımın içinde çam terebentin vardı sanırım o kaşıntı yaptı.çünkü şimdi şampuanımı değiştirdim içine de hiç bişey koymadım ne yağ ne çam terebentin.kaşıntım geçti.dikkat edin her cilde iyi gelmiyo bu terebentin.