Saç diplerimde yara kabukları :(

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve BULUTT tarafından 20 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 2 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : BULUTT
  1. BULUTT

BULUTT Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR SAÇIM TEMİZ OLMASINA RAĞMEN BANYODAN SONRA ÇOK KAŞINIYOR.PUL PUL KEPEK GİBİ OLUYOR.ARADA DA YARA KABUKLARI GELİYOR ELİME NE YAPMAILIYIM.:nazar:

2. 20 Aralık 2008
  3. ela

ela Guest

bence bir dermatoloğa git canım benimde saç dökülmemden dolayı sabun kullan dediler arkadaşlarım olsun büyüklerim olsun kullandım kafam kabuklandı elimi attığımda hep saç derisi geliyor organıcum bitkisel şampuan kullanıyorum inşallah geçer..

4. 20 Aralık 2008
  5. BULUTT

BULUTT Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktora gittim malum özel doktor olmadığından pek umursamadı.alerjidir geçer dedi.bitkisel şeyler kullanmak istiyorum bende senin gibi .teşekkürler

6. 20 Aralık 2008
  7. orchidea

orchidea Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende daha önce oldu bundan.bende de acayip kaçınmalar yapıyordu. kaşımaya kalksam kanıyordu.doktora gittim fungoral şampuan verdi. eğer almak istersen kullanımını anlatabilrim. hala saçımda kepek oluşsa kullanırım. etkili bir şampuan.

8. 20 Aralık 2008
  9. BULUTT

BULUTT Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler.anlatırsan sevinirim.

10. 20 Aralık 2008
  11. orchidea

orchidea Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi bu şampuanı kullanırken saçlarını iyice köpürtüp 3-5 dakika beklemen lazım ki saç köklerindeki yaraları iyice kurutsun. hatta ben aynı zamanda göğsümdeki ve sırtımdaki sivilceler için de gitmiştim doktora doktor sivilceli yerlere de sürüp bekletebilirsin demişti.

bir de saç kuruluğu iyi değilmiş böyle durumlarda. saçını en az 3 günde bir yıka demişti. hatta 4-5 olsa daha iyi olur demişti. ben de o kaşıntıya dayanıp 1 ayda saçl derisindeki tahriş ve kaşıntıdan kurtulmuştum. inşallah yardımcı olabilmişimdir.Allah şifa versin canım.

12. 21 Aralık 2008
  13. BULUTT

BULUTT Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolasın orchidea ..

14. 10 Ocak 2009
  15. pisi86

pisi86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bnmde war aynı dert ama kasıntı yok sıcak yıkamaktanda kalkabılıomus sac derısı ama yınede gecmedı bnm dıkkat etmeme ragmen..

16. 10 Ocak 2009
  17. ppeksen

ppeksen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o şampuan anladığım kadarıyla saç derisindeki mantar için.benim eşimin saç derisindede pullanma oluyordu.o kepek olduğunu düşünüyordu bense bir hastalık olduğunu.beyaz beyaz oluyordu ama kaldırınca kanıyor yada kızarıklık oluyordu.kepekyte böyle bir şey olmaz.eşimi zorla dermatolaga gönderdim.doktor sedef olduğunu söylemiş.dirseklerinde ve dizlerindede hafif kuruluk vardı.sende kontrol et bence.kükürtlü sabun ve bir kaç losyon verdi.

18. 12 Şubat 2010
  19. galebovi

galebovi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba,

benim çok uzun yıllardır saç diplerim de kaşıntı oluyor ve daha sonra bunlar yaraya dönüşüyordu. tabi tüm bunların sonucunda saç dökülmesi de beraberinde gelmişti. bir doktor "Prednol a Krem"i 3 gün boyunca yatmadan yarayı kapatacak şekilde bu kremi sürmemi söyledi. bende üç gün boyunca yaranın üstünü kapayacak şekilde kullandım ve sonuç da şu an saçlarım eski güzelliğine kavuştu. yalnız 3 günden fazla kullanmamalısınız çünkü bu tip kremler deriyi incelttiği için tehlikeli olabilmekte. ayrıca bu krem ile birlikte ben sebamed'in kepek için olan şampuanını kullandım ve halen kullanmaktayım.

acil şifalar dilerim...