Sac Dökülmelerine Karsi

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve seyran tarafından 11 Mart 2007 başlatılmıştır.

11 Mart 2007
    Konu Sahibi : seyran
  1. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Saç Dökülmelerine karşı :

Saç bakımı konusunda pek çok şey denemiş olabilirsiniz belki; peki hiç menekşe yağını duymuş muydunuz?
    Özellikle saç dökülmelerinde kullanılan en eski metodlardan biri olan menekşe, saça eski canlılığını kazandırır.
    Sadece saç dökülmelerinde değil,saçlarınızın canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz..
    Bir çorba kaşığı susam yağını, iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürün. Dökülen saçlarınız yeniden canlandıracak bu förmülü haftada 2 defa saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyip yıkayın.

Yapısal olarak zarar görmüş ve çok fazla hırpalanmış saçlar için:

İkinci ve yine çok etkili bir formül ise; 40ml. hintyağı ile 20ml. tatlı badem yağını karıştırıp benmari usulü(buharda) ısıtın. Isınan bu karışımı saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirip bir saat bekletin ve yıkayın. Son durulama suyuna(1 litre) 5 damla badem yağı damlatın ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyiverin. Bu su ile saçlarınızı durulayın. Badem yağı sirke ile dengelendiği için, bitlenmezsiniz =) Saçlarınız pırıl pırıl ve yumuşak olur. Saç dökülmeleriniz de bu yağ bakımını uyguladıkça ortadan kalkacaktır..!
    Sirke kokusunu ise düşünmeyin, 1 litre suda hiçbirşey gibidir. Koksa da bir müddet sonra kokusundan eser kalmaz :KK66:

Küçük bir not : Hem menekşe yağı içeren formülü, hem de badem yağı içeren ikinci formülü kullanayım derseniz; hafta içerisinde bir gün menekşeli olanı, bir başka gün de badem yağlı olanı uygulayabiliesiniz.

2. 11 Mart 2007
  3. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    deneyin arkadaslar inanin memnun kalacaksiniz.

4. 3 Mayıs 2007
  5. cantanem

cantanem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    --------------------------------------------------------------------------------

bugun aktarıma gittim bana butun yağları içine alan bitkisel karısım verdi Lokman aktar diye geciyor
    içindekiler
    badem yagı susam yagı gliserin yagı fındık yagı çam terebentinsarımsak yağı çörek otu yağı papatya yağı jojoba yağı ısırgan yagı zeytin yagı defne yağı ceviz yagı ve buğday yagı var zaten kullanımı üzerinde yazıyor.bakalım eger guzel gelirse tavsiye ederim ama bence son derece etkili yaglar var umarım guzel bir sonuç alırım.

6. 3 Mayıs 2007
  7. ECRXIXNA

ECRXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bilgilendirdiğin Için Teşekkürler Menekşe Yağini Denicem.

8. 18 Temmuz 2007
  9. mxixzmxixz_20

mxixzmxixz_20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    seyrancım menekşe yağı formulü yanan saçlar da da dökülmeye iyi geliyo mu

10. 18 Temmuz 2007
  11. ceremino

ceremino Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım lısedeyken bı arkadasım kullanıyordu menekse yagını ama tarıfını vermemıstı cadı kız

12. 19 Temmuz 2007
  13. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim çok dökülür saçlarım ya ben de bi denemek istiyorum bu formülü

14. 25 Temmuz 2007
  15. izmirliii

izmirliii Guest

Kızlar ya ben bu yağları saçıma sürerken yani yedirirken saçlarım çok dökülüyo sizin de öyle oluyo mu?

16. 8 Ekim 2015
  17. Bsranurozturk

Bsranurozturk Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saç Dökülmemi ve Saç egzemamı giderici Leaf Action Ardıç Katranlı Şampuanı kullandım. Fayda gördüm ....an ücretsiz kargo olarak 20 TL ye Aldım. Leaf Action Bitkisel Şampuanlarda bence en iyisi, çoğu arkadaşım kullandı memnun kaldı. Biraz Kokuyor ama etkisi çok iyi. Denemeni tavsiye ederim ben memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Ekim 2015