Saç dökülmesi için Bepanthen serum

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve sxuxveyda01 tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : sxuxveyda01
  1. sxuxveyda01

sxuxveyda01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm arkadaşlar, benim de bu aralar saçlarım dökülmeye başladı. Bugün doktora gittim, bana Bepanthen 2 ml'lik 5 ampul verdi. Onu kullanacam ama üzerinde i.m/i.v veya s.c. olarak kullanın diyor. ne demek olduğunu anlayamadım. Kullanan arkadaşlar olduysa yardımcı olabilir misiniz???

2. 6 Haziran 2008
  3. sxuxveyda01

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar kimse kullanmadı mı:1no2::1no2: lütfen yardım edin, ne yapacağımı bilmiyorum... :uhm::uhm::uhm::uhm::uhm::uhm::uhm:

4. 6 Haziran 2008
  5. ayşül

ayşül Guest

canım ben kullandım en basıtı badem yagıyla karıstırıp sac dıplerıne masajla yedırıyosun ok umarım faydalı olur

6. 6 Haziran 2008
  7. sxuxveyda01

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayşül çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için, ne yapacağımı bilmiyordum... Bu arada Ayşül kaç günde bir kullanıyorsun yazarsan sevinirim...:1hug::1hug::1hug:

8. 6 Haziran 2008
  9. ayşül

ayşül Guest

valla canım ben haftada bır yaglarka bakım yaparım kendı yaptıgım formul aynen su z.yagı bagdem yagı ve bepanten bunu yapıyodum cokta hosuma gıdıyodu sımdı ampuller bıttı z.yagı bagdem yagı ve hınt yagı karısımını kullanıyorum haftada 1 sacımdada 1 2 saat bekletıyorum bazen dahada fazla bu arada benım cıldıye doktorum var sıvılce ıcın gıttıgım ampulum bıttı ıcın bepanten yazarmısın dedı neden dıye sorunca bende dedım sac bakımı ıcın acıkcası ufk caplı bı yerın dıbıne gıme durumu yasadım bana aynen su tavrı sergıledı unıversıte okuyosun dımı boyle seyler hıcı cagre olabılırmı vs dıye baya bı saydı kocakarı yontemı falan dedı ama ne yalan soylıyım pekte ıplemedım cunku dıger doktorum vermıstı bunu bana ıyı geldıgınede ınanıyorum o yuzen kullanmayada devam edıcem:)))

10. 6 Haziran 2008
  11. sxuxveyda01

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayşül tekrardan teşekkür ederim yardımcı olduğun için, bende senin gibi z.yagı bagdem yagı ve bepanteni karıştırıp o şekilde şaçıma süreyim banyodan önce... Yalnızca çok şey soruyorum biliyorum :eek::eek: ama acaba z.yağı, badem yağı ve bepantenin bütün kapsüllerini mi karıştırıyorsun yoksa belli bir miktar var mı:uhm::uhm:??? Ona göre yapayım... Ayrıca sitede terebetin yağının faydasını da yazmışlar, acaba onu da alıp şampuanımın içine döksem çok mu karıştırmış olurum:uhm:. Bu seferde saçlarımı canlandırayım derken tam mahvetmeyeyimtatlicadiarzu, ne dersiniz????

12. 6 Haziran 2008
  13. ayşül

ayşül Guest

bence cok karısıklıga geek yok cam terebentını ben hıc kullanmadım ama o yazıları takıp ettım memnun olan var olmayan var cok karısık bosver:) her hafta bı ampulunu kullanıcaksın goz kararı yagları karıstırıp ıcıne bı ampul hatta soylekı ben yaglardan basta cok az koyuyorum ve ampulu kırıyorum ıcıne sac dıplerıme bununla masaj yapıyorum sonra kalanın ustune bıraz daha yaglardan eklıyıp tum sacıma uyguluyorum neden dersen bu ampul dokulmesın dıye degılmı sonucta sacın koku canlıdır gerısı olu ampulu ıse yarıcak kısımda daha yyogun kullanıyorum gerı kalanına yagla bakım uyguluyorum bana boylesı mantıklı geldı yınede sen bılırsın:)) ınsallah ıse yarar canım dokulmenın ne cansıkıcı bısey oldugunu cok ıyı bılırım

14. 6 Haziran 2008
  15. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende şampuana kattım bepanten bemiks ve evingen ampül birazda bal koydum eskiye göre daha az dökülüyo.

16. 6 Haziran 2008
  17. pinpino

pinpino hangi gecemi yakayım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım.ben de bepanthen kullanıyorum.eşim eczacı,senin için ne anlama geldiklerini sordum. i.m. kastan,i.v. damardan,s.c. derialtı demekmiş.açılımlarını da söyledi de yazılışlarını bilmediğim için yazamadım.ampul olduğu için enjekte yollarıymış onlar.biz haricen uyguladığımız için bize yönelik değil o kullanımlar.ben üç günde bir bemiks ve evigen ampullerle ayrıca yağ karışımıyla beraber kullanıyorum.çok memnunum iki aydır bu şekilde ve düzenli kullandım.şu anda gözle görülür şekilde saçlarım çıktı ve dökülmem durdu.ama sabırla düzenli kullanmak çok önemli.umarım yardımcı olabilmişimdir.sevgiyle kal a.s.

18. 7 Haziran 2008
  19. sxuxveyda01

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba SİRET, çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için, ben de merak ediyordum ne anlama geldiğini:uhm:. İnan saçlarım o kadar kötüleşti ki ne yapacağımı şaşırmıştım:çok üzgünüm:. Yağları biran önce alıp denemeye başlıyacağım, inşallah iyi sonuçlar alırım. Tekrardan teşekkür ederim, :1hug::1hug::1hug::1hug: