Saç dökülmesi için doktora gidenler ne tahliler yapıldı paylaşalım....

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve dotomes tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : dotomes
  1. dotomes

dotomes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    357
    Ödül Puanları:
    148
    ben düşündümki saç dökülmesiyle ilgili doktora gidenler hepimiz neler yapıldı ne çıktı dr ne verdi yazarsak eğer daha ii olur her doktor farklı yaptığı testler farklı belki ona göre bizede yapılmayan tahliller varsa yaptırabiliriz

ben üç dr gittim ilki sadece kan tahlili ve triod tahlili yaptı bişi çıkmadı ilaç vermedi ...

ikincisine kan tahili yaptırdım dedim oda başka tahlile gerek yok dedi çinko hapı verdi...

üçüncüsü kan tahlili ferrritinin keratinin b12 e baktı ferritinim düşük çıktı kan ilacı dermalute şampuan verdi (dermalute şampuanı minoksidil firması üretio) kadın doğum bölümünde reglimin 3. günü horman tahlileri yapıldı ondada bişi çıkmadı ...

benim hikayem böle bakalım 1 haftadır şampuan kullanıyorum ne olacak haber veririm....

miyav_su bunu beğendi.
  2. 11 Haziran 2010
  3. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende 3 kere dermatoloğa görünmüştüm saç dökülmem için..troid testi yapıldı bişi çıkmadı
    kan b12 demir testi yapıldı bişi çıkmadı
    sadece kanımda genetik düşüklük varmış o da zamanla beslenme düzenin yerine gelince düzelir demişti öyle de oluyor ama azaldı saçlarım şükürler olsun ki dökülen çıkıyor ..
    diyet yaptı beni..şimdi daha iyi çok kötü günler yaşadım...hepsi geride kaldı.
    inş sizinde öyle olur..sıkıntıda tetikliyor...bilginiz olsun.

miyav_su bunu beğendi.
  4. 16 Haziran 2010
  5. su_3301

su_3301 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bilgiler için teşşekür ederim

miyav_su bunu beğendi.
  6. 25 Haziran 2010
  7. GazozGofret

GazozGofret Moonlight Sonata... Üye

Beğenildi:
    1.961
    Ödül Puanları:
    238
    ben de gittim bugün kan tahlili yaptı demir eksikliği armış ferro sanol duedenal hap verdi bide advantan diye bi ilaç vardi sabah akşam saç diplerime sürecekmişim.. bakalım artık...

miyav_su bunu beğendi.
  8. 28 Haziran 2010
  9. ikizzler

ikizzler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar daha önce forumlarda bahsedildimi hatırlamıyorum kusura bakmayın. hergün okuyorum bisürü şey ama unutuyorum. dr saç dökülmesi için telovium kapsül ve dermalute şampuan verdi.aranızda kullanan var mı yorumlarınızı merak ediyorum.

miyav_su bunu beğendi.
  10. 24 Ağustos 2010
  11. mine_22

mine_22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    93
    mrb arkdslar ben de asırı tuy artısı ve sac dokulmesı var...2 yıl once kadın doguma gıttım test yaptı bısey cıkmadı..daha sora ben cıktısını aldım sonucların baska dra sordum bıraz bobrek ustu bezlerın fazla calısıo dedı kadın dogum hapı verdı ben asla kullanmam hormonları durduruyor cunku neyse sac dokulmem de asırı var dermatolojıye gıtmıstım dun sonuclarımı aldım bırsuru test yaptı ıcınde gutr da var nese bısey cıkmadı ondan da:KK43: ama asırı dokuluyor sıkıntım stresım de yok lütfen bı tavsıye de bulunun neden dokuluyor saclarım kendım b vıtamını de alıyorum acaba endokrınolojıye mı gıtsem napmam lazım yardımcı olurmusunuz lutfn:KK43:

miyav_su bunu beğendi.
  12. 24 Ağustos 2010
  13. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım benim çektiğim kadar saç dökülmesinden çok az kişi çekmiştir 2.5 yıldır ya tutam tutam döküldü ya da biraz azaldı derken yine çoğaldı dökülmeler feci şekilde..artık bıktım doktara gitmekten geçen gün gittim egzama olmuşum losyonla nizoral verdi bugün kullandım artı daha fazla döküldü artık kuscam..birde 8 tane kan testi yazdı onları yaptırcam 10 güne kadar bir süre kepeklerin yok oluşunu izlicem sonra kan testlerinde de bişey çıkmazsa en son endokrine gitcem galiba..yoruldummmm

miyav_su bunu beğendi.
  14. 28 Ağustos 2010
  15. mine_22

mine_22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    93
    mrb arkdslar ben dermatolojıye gıttım test yaptırdı bısey cıkmadı...ama gercekten cok dökülüyor asırı gürdü sımdı bu halde:KK43: sımdı minoxil dıe bısı verdı 4 ay kullan dedı o ıyımı ne dusunuyosunuz? bı de arastırdım onu bırakmamak lazım bırakırsak dökülürmüs ölemı?

miyav_su bunu beğendi.
  16. 16 Kasım 2016
  17. Ghurmuzlu

Ghurmuzlu Güzellik Uzmanı /LR Health&Beauty Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba hanımlar ben de saçlarımın yoğun şekilde dökülmesinden şikayetçiydim. L-Recapin şampuan ve toniğini kullanana kadar...şimdi sadece şampuanını kullanıyorum....hemen hemen hiç dökülme yok saçımda... Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. LR ürünlerini tavsiye üzerine denemek istedim ve indirimli almak icin uye oldum. Sac dışında cilt icin de urunler kullandım. Şimdi memnun kaldığım ürünleri tavsiye ederek satış ve üyelik yapıyorum. LR Urünlerini temin etmek icin benimle iletişime geçebilirsiniz. İnstagram dan takip edebilirsiniz. @gulten_hurmuzlu

18. 17 Kasım 2016
  19. miyav_su

miyav_su Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    27.366
    Ödül Puanları:
    463
    Aynı sorun bende de var şimdi adetimin 3. Günü bekliyorum hormon testi için