Saç dökülmesi ile ilgili bilgi

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve ela tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

28 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ela
  1. ela

ela Guest

Arkadaşlar ben benim gibi bu sorunu yaşamış arkadaşlara soruyorum,diyet yapıp da saçları yoğun bir şeklde dökülen ve sonra düzenli beslenme ile eski saçlarına kavuşan arkadaşlar var mı varsa lütfen bana benim de döküldü eskisi gibi olmadı veya eski gürlüğüne ulaştı diye mesaj atsınlar....

2. 28 Şubat 2009
  3. propofol

propofol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben lisedeyken çok yakın bi arkadaşım üniversite sınavından sonra aldığı kiloları vermek için çok sıkı bi diyet yaptı.hatta bi ara sırf meyve yedi.saçları avuç avuç dökülmeye başladı o ara.daha sonra diyeti bıraktı.normal beslenmeye başlayınca saçları toparladı.bakım falan yaptı,baya ii geldi saçlarına.diyet yapanlara nacizane bir tavsiyem ekmeği tamamen kesmeyin,kepekli ekmek yiyenler ara sıra beyaz ekmek yeyin ve pirinci pilav olarak yemeseniz bile lapa olarak mutlaka yeyin a.s doktor tavsiyesi size :smiley-cool:

4. 1 Mart 2009
  5. ela

ela Guest

teşekkür ederim verdiğin bilgi için benimde en büyük korkum diyet sonrası dökülen saçlarımın hepsinin geri gelip gelmemesi nasıl bir bakım yaptı arkadaşınız yağlarla mı

6. 1 Mart 2009
  7. propofol

propofol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok oldu ipekciğim yaaw!!ne ile bekım yaptığını hatırlamıyorum ama dediğim gibi sen yeniden düzenli beslenmeye başla,yağlar,sarımsaklar vs uygula,toparlar saçların inşallah :lepi:

8. 1 Mart 2009
  9. ela

ela Guest

inşallah cnm zaten çıkan ufaklıklarım çok ,şükürler olsun bunada. tşk ettim

10. 5 Mart 2009
  11. ela

ela Guest

arkadaşlar başka biri yokmu bu sebepten dökülmüş sonra toparlamış insan varsa çok rice ediyorum bilgi verin.

12. 6 Mart 2009
  13. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    buluşma fotolarından bak istersen ışıl ışıl gür saçalarıma kavuştum ve çok mutluyumkaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

14. 6 Mart 2009
  15. ela

ela Guest

bulamadım cnm ya nerden gircem

16. 18 Mart 2009
  17. ela

ela Guest

arkadaşlar lütfen bilgi istiyorum tekrar gür saçlarına kavuşanlar....

18. 21 Temmuz 2009
  19. ela

ela Guest

konuyu açalı epey olmuş ama o zamanlar resmen bunalımdaydım
    saçlarımın gözlerimin önünde yok olması alt üst etmişti beni neyse ki beslenme düzenimi oturttum tabi o zamandan bu yana ufaklıklarım var ama ne yalan söyleyim saçlarım azaldı
    diplerim gür yinede şükür
    ama eski gürlüğüne ulaşır mı saçlarım acaba
    yoksa böyle altlara doğru hep seyrek mi kalacak
    off bilmiyorum valla...