Saç dökülmesi ile ilgili bilinen yanlışlar..

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve nonline tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  4 Şubat 2009
  Konu Sahibi : nonline
 1. nonline

  nonline Carpe Diem Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2008
  Mesajlar:
  220
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Güney Kaliforniya Üniversitesi doktorlarından ve mucidi olduğu Revivogen adlı losyonla birçok Hollywood yıldızının saç dökülmesi sorununa çare bulan ünlü dermatolog Dr. Alex Khadavi, saç dökülmesinin %95’inin genetik olduğunu belirtti.

  Özel Bir Teknolojiyle Saç Köklerine İnmeyi Başardılar

  Genetik kaynaklı saç dökülmeleri için özel olarak Revivogen saç bakım losyonunu ürettiklerini belirten Khadavi ve ekibi, piyasada çare olarak sunulan ve her yıl milyonlarca dolar akıtılan birçok ürünün saç diplerine inmede başarısız oldukları için soruna çare olamadığını belirtiyor. Kullandıkları özel lipozomal teknolojisi sayesinde Revivogen’i saç köküne kadar ulaştırmayı başardıklarını belirten Khadavi, “böylece saçı tekrar uzaması için uyarıyoruz” diye konuştu. Yaptıkları araştırmalarda saç dökülmesini durdurduklarını ve saç miktarını %88’e varan oranlarda artırmayı başardıklarını da belirten ünlü dermatolog, kullandıkları yöntemin dünyada saç dökülmesi problemi yaşayan yüz binlerce insanın umudu olduğunu belirtiyor.

  Dengesiz Beslenme Saç Dökülmesine Yol Açmıyor

  Stres, yetersiz beslenme ve mevsimsel değişimlerin saç dökülmesine neden olmadığını da belirten Dr. Khadavi, “Dengesiz beslenme saç dökülmesine yol açsaydı sokakta yaşamak zorunda kalan evsizlerin öncelikle saçlarının dökülmesi gerekirdi. Hâlbuki hepsinin çok uzun ve gür saçları var” dedi.

  Saç Dökülmesi İle İlgili Yanlış Bildiklerimiz;

  Hollywood starlarının doktoru olarak da bilinen Dr. Khadavi, halk arasında saç dökülmesi ile ilgili yanlış bilinenlere de açıklık getirdi.

  - Jöle kullanmak saç dökmüyor. Sadece saçın yıpranmasına neden oluyor.
  - Mevsimsel saç dökülmesi diye bir şey yok.
  - Yetersiz beslenme kel almaya neden olmuyor.
  - Şapka kullanmanın saç dökülmesi ile ilgili hiçbir ilgisi yok
  - Saç dökülmesinin neden %95 oranında genetik. Bu gen babadan olduğu kadar anneden de çocuğa geçebiliyor.
  - Saç dökülmesi %5 oranında kullanılan ağır ilaçlara, yaşanılan çok ağır depresyonlara bağlı. Bu tür saç dökülmesinde de saç tekrar çıkabiliyor.

  Alıntıdır.
  Ben de hayret ettim:nazar: