Saç Dökülmesi ve Cansız Saçlara Veda Edin

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve island tarafından 24 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : island
  1. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Kızlar size İbrahim Saraçoğlu'nun mucizevi önerilerini aktarıyoruma.s.
    Kür: Saç dökülmesine karşı
    Bir tutam (yaklaşık 5g) lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.

Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.
    Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise, önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır. Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır

Kür 2: Saçlara canlılık ve parlaklık vermek ve kepeği önlemek
    Bu amaçla ısırgan otunu kuru veya taze olarak kullanabilirsiniz. Bir tutam ısırgan otunu (yaklaşık 4-5 gram) 750 ml kaynamakta olan suda dört dakika hafif ateşte haşlayınız. Soğuduktan sonra süzünüz. Eğer saçlarınız temiz ise ısırgan otu suyu ile yıkayınız. Yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile yıkayıp kurulayınız. Eğer saçınız kirli ise önce şampuan veya sabunla yıkayınız. Daha sonra hazırladığınız ısırgan otu suyunu saçlarınıza yarım saat etki ettiriniz ve sadece suyla yıkayıp kurulayınız. Bu uygulama ile saçlarınıza, canlılık, parlaklık kazandırmış olursunuz. Aynı zamanda kepeklenmeyi de önlemiş olursunuz. yerimseniben

2. 24 Mayıs 2008
  3. gxoxzdey_85

gxoxzdey_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ısırgan otu saça canlılık verir ama kuru saçları daha çok kurutur ama seviyorum ısırgan otunu:)
    saç derinizi çok rahatlatıyor dökülmeyi azaltıyor sadece diplere uygulamak lazım uçları iyice kurutur ısırgan otu genelde de faydalı bir bitki yemek olarak çiğ yemek yad açayını bbelirli aralıklarla içip de faydasını alan çok

4. 24 Mayıs 2008
  5. FeArLeS_gRiL

FeArLeS_gRiL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ilk işim marketten ısırqan otu cayı alıp içmek olcak:=))))

6. 24 Mayıs 2008
  7. gxoxzdey_85

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benim ama her gün içmiyorsun ısırgan otunu ,zararı varmış onu iyi öğren
    bir de bence aktardan ısırgan otu al az miktarda kendin kaynatıp iç:)

8. 24 Mayıs 2008
  9. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Evet canım lavanyayı bilmiyorum ama ısırgan kesinlikle yağlı saçın favori bitkisi yerimseniben
    Ben bir dönem kullandım mevsimsel dökülme yaşadığım zamanlarda gerçekten çok etkili saça çok güzel parlaklık kazandırıyor.
    Şimdi de lavantayı denemek istiyorum koruma amaçlı seviyorum ben doğal şeyleri:teytey:

10. 24 Mayıs 2008
  11. FeArLeS_gRiL

FeArLeS_gRiL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    beim sze kanım cok ısınmaya başladı içimden qeldi mucKss:):):) dediğin qibi aktardan alırım o sekilde içerim herqün değil tabi 2 qün araylaaa:eek:

12. 25 Mayıs 2008
  13. EU1

EU1 Guest

canım odediğin lavanta yagımı yapragımı

14. 25 Mayıs 2008
  15. gxoxzdey_85

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları: