Saç dökülmesine çözüm buldum

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve mevisimelif tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : mevisimelif
  1. mevisimelif

mevisimelif Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. benim yaklaşık olarak 6 aydan beri saçları yoğun bi şekilde dökülmeye başladı. saçlarımın %70 ini kaybettim.günde yaklaşık olarak 250 -300 adet arası saçım dökülüyordu. gerçekten yok denecek kadar azaldı. saçlarıma 9 aydan beri boya yapmıyorum dinlenmeye bıraktım. sonra aklıma mantıklı gelenleri uyguladım. ve allaha şükür şuan saçlarım 10 adet kadar dökülüyor.:nazar: ciddiyim. ama birazda sabır istiyor inanın. evet yaptıklarımı anlatayım sırayla

1, doğum kontrol ilaçları saç dökülmesi yapabiliyormuş. bıraktım
    2, bioblas şampuan kullanıyorum. yaklaşık olarak 3 aydan beri. zaten 3aydan sonra tam etki gösteriyormuş. bu doğru. birde bi uzmandan duydum bioksin le aynı ürünmüş. o kadar para vermeyin bioksine dedi bana.
    3, susam yağı,sarımsak yağı,badem yağı,zeytin yağı,çam terebentin karıştırıp saçıma sürüyorum. yaklaşık olarak 2 saat bekletip bioksinle yıkıyorum. 1-2 haftada bir yapıyorum
    4,bioplasın içine çam trebentin karıştırdım.
    5, zinco diye bir ilaç kullanıyorum. çinko takviyesi. daha bitmedi ama saçlarım dökülmesi yok denecek kadar azaldı.

bunları yapmaya yaklaşık olrak 3 ay oldu başlayalı. :nazar: maşallahım var 1 haftadan beri dökülmüyor. saçınıza her duyduğunuzu yapmayın.daha çok yıpratıyor. ve şuan önlerimde ufak ufak bir sürü saçım çıkmaya başladı. sanki kahkül kesmişim gibi duruyor. kaydirigubbakcemile3 bu arada saçlarımıda kestirdim. kulak altı yaptırdım.hem sağlıklı oldular hemde hemencecik uzadılar.bir ay oldu kestireli saçlarım omuzlarıma deyiyor. dökülmesini yeni durdu saçlarımın yeni saçlarda çıkıyor inşallah eski saçlarıma kavuşacağım

Son düzenleme: 23 Ocak 2009
  2. 23 Ocak 2009
  3. ela

ela Guest

çok sevindim canım ne kadar güzel
    senin saç dökülme sebebin ne idi
    bende kansızlık olduğu için ilaç tedavisi ve ve çinko takviyesi alıyorum 3.5 aydır ama dökülmem tam olarak durmadı ufak saçlarım çıkıyor benimde ama mutluyum
    saçlarım seyrekleşti çok düşündükçe çok üzülüyorum eski gürlüğüne ulaşmazsa diye of valla sıkıldım gerçekten ya derteleşmeye çok ihtiyacım var kk çıkmaz oldum bugün.

4. 9 Mart 2009
  5. bersu

bersu Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Elifcim sevindim çözüm bulmana benim de 7-8 ay olacak.Ben de yarısından fazlası kesin gitti.Gitmediğim doktor kalmadı burda.araştırma hastanesine gittim.Dermatolog pek ilgilenmedi.Endokrin bölümüne gönderdi.Hormonlarla alakalı değilmiş bakıldı.Tiroidlerim de iyi çıkıyor.Çok kötü bir duygu saçı kaybetmek.Şimdi ne durumda dökülmen canım.ınşallah çare olmuştur yaptıkların.

6. 24 Mart 2009
  7. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir sürü yönten yazmışsın acaba hangisi işe yaradı ki... ben de bioblas aldım bugün deneyen var mı diye marak edip açmıştım ki karşıma çıktı. işe yarar inşallah...

8. 31 Mart 2009
  9. SEVDE788

SEVDE788 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bioblası kullanıorum hatta 2. kutudayım ama pek etki görmedim nedenseeee acaba daha çok mu kullanmam laım kullanıp etki grenler kaç kutu kullandı yazabilirlermi acabaa CADIARZU

10. 1 Nisan 2009
  11. sier

sier Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bi ara Bioksini kullanmıştım çok faydasını görmüştüm.onu da tavsiye edebilirim..bi de başka bi şampuanıma çam terebenti koymuştum o da dökülmeyi hemen kesti diyebilirim..:kahve:

12. 11 Haziran 2009
  13. kubra_tan

kubra_tan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu tip ürünler herkeste deişik oluyo ya ...ben yorumlara baktım bıoblas almadan önce..kimisi daha cok döküyo dedi kimisi hemen kesildi dedi..bende nasılsa dökülüyo deyip aldım ..memnunum en azından kımyasal deil bıtkısel:KK66:

14. 11 Haziran 2009
  15. meltosh

meltosh Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    48
    3.aydan sonra etkisini gösteriyomus zaten öyle yazmıs canım.
    Bende alıcam bioblastan bıktım kalmadı saçlarım düşündükce böyle içim acıyo :KK43:(
    Sarımsak yagı sürücem bide o da cok iyi geliyomus.
    inşallah işe yarar

16. 26 Mart 2011
  17. destek_nisa

destek_nisa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 aydır deniyorum, saç dökülme problemim sona erdi. Dökülen saçların yeniden çıkmaya başladı. Biraz pahalı bir ürün ama harika tavsiye ederim. Phg sprey diye bir ürün minoxil ürününü bitkisel takviyelerle desteklemişler.

18. 2 Temmuz 2011
  19. sistem2

sistem2 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana da bi arkadaşım zigavusu önerdi kullanıyoruum ve şuan memnunum yani saç dökülmem durdu ama saçlarım ne zaman çıkar bilmiyorum