Saç dökülmesine karşı Piorin mi?Revigen mi?

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve SEVİMM tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : SEVİMM
  1. SEVİMM

SEVİMM Guest

kızlar saç analizi yaptrdğım yerde gözenklerimi açmak için piorin yada revigen die şampuan önerdiler..deniyeceğim ama hangisi daha ii?blmiorum..kullnnlar varsa yorum yapablr mi?

2. 3 Eylül 2008
  3. alex

alex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ,
    ben organicum kullanıyorum .tamamen doğal ve çok güzel bir şampuan.priorin kullanmıştım,pek de bir faydasını görmedim.kardeşim de revigenin hem hapını hem de şampuanını kullanmıştı.o da pek bir fark görmedi.
    benden bu kadar şekerim,umarım işine yarar bu bilgiler :)))

4. 3 Eylül 2008
  5. loli_loo

loli_loo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı ikileme bende düştüm malesef, etken maddeleri birbirinden farklı bildiğim kadarıyla. bendede fazla dökülme var ve dökülenlerin yerine yenisi gelmiyor, kalanlarsa gittikçe inceliyor. 1 yıl içinde yarı yarıya saçımı kaybettim. şimdi revigen veya priorinden birini tercih edicem ama hangisi?

6. 4 Eylül 2008
  7. SEVİMM

SEVİMM Guest

bn sanırsam revigen alıcm saç analizi yaptrdğım yerde öle demşlerdi.peki kızlarrr bu şampuanı kullanırken sizce öncesinde bakım yapıyım mı saçıma??hani kafmda 1 saat durması gerekn bi maske kullanıp sonra bu şampuanla mı yıkıyım yoqsa direk devm mı ediyim?

8. 4 Eylül 2008
  9. loli_loo

loli_loo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaparsan faydası olur sonuçta. ama kesinlikle kimyasal bi maske olmasın bu derim. yani bir markanın bakım maskesini alıp kullanma. daha önce forumda yazılmıştı, şampuanlarda kremlerde ve maskelerin hepsinin içinde saçı yumuşatıp parlatan silikon var ve bu zamanla saç dibinde kalıntı bırakıyor gözenekleri tıkayıp saçın dökülmesini arttırıyor. sende zaten sorun gözenek tıkanması olduğu için bu tür bir ürün kesinlikle kullanma derim. onun yerine mesela ısırgan otunu haşlayıp, suyunu pamukla diplerine sürebilirsin sonrada şampuanınla yıkarsan daha güzel sonuç alırsın diye düşünüyorum...yerimseniben

10. 4 Eylül 2008
  11. SEVİMM

SEVİMM Guest

saol cnm ya.çok yardımcıı oluorsun gerçkten tşkkr ederm.bn zeytinyağıyla bir şeyler yapmaı düşnüorum ama bakalım ne olur blemm:KK70:
    yadaa bi bakıyım bakımalra fln.önerblceklernz var mı kızlar?

12. 4 Eylül 2008
  13. loli_loo

loli_loo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sen sağol canım, bildiklerimizi paylaşmazsak nasıl çoğalabilirizki, keşke işe yarasa. bende 2 yıldır uğraşıyorum saçlarımla, ilk yıl boya röfle yıpranmasını azaltmak, uzatmak, yumuşatmak için uğraşıyorken, 1 yıldırda yaptığım hata bir diyet sonucu dökülmemesi gidenin yerine yenisini gelmesi için çaba sarfediyorum. bu saça döktüğüm para ve emeğin haddi hesabı yok tabiri caizse. her işlemse ancak deneyim oluyor, onlarıda burda anlatmaya çalışıyorum. ilerde kel bir saç profesörü olucam sanırım:)

14. 4 Eylül 2008
  15. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    loli loo ben de aynı senin durmundayım 2 yıl içerisinde hatta 3 yıl içerisinde saçımda epey azalma oldu ve saçımda çok fazla bir kuruluk meydana geldi saç deri hiç yağlanmıyor o yuzden böyle denediğim şeylerden sonra da bir değişme pek olmadı saç tellerim çok garip tek tek bakınca sağlıklı gibi ama genel olarak öyle durmuyor dipten gelen saçlarım daha sağlıklı ama özellikle kulak hizasından itibaren anormallik var eğer tereddüt etmesem kestirip kaynak yaptırırım belki ilerde yaptırırım amabaşkasının saçı diye de çekincem var:KK43:

16. 4 Eylül 2008
  17. loli_loo

loli_loo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kaynak yaptırmayı hiç düşünme derim canım. daha fazla problem yaşamaya başlarsın ve çok emek dökmen gerekir:1no2: keratin kaynak düşünüyorsan, sıcak suyla yıkama, güneşte kalma, saç kremi ve kremli şampuan kullanma diyecekler. tabi böyle olunca saçın hem yeterli nemi alamayacak, hemde sertleştiği için dolaşacak. kendinde tarayamıyacaksın. çok çabuk yorulursun. boncuk kaynak dersende, bir arkadaşım yaptırdı ve 1 hafta sonra çıkardı, cünkü yatarken kafasına batıyordu ve başağrıları başlamıştı. bende düşündüm zamanında sonra vazgeçtim. yinede özel günlerde çıt çıt kullanmaktan vazgeçemiyorum. kaynak yerine en azından çıt çıt düşün, zahmeti ve maliyeti daha az, üstelik görünümde fark yok. hem kaynak kafanda olduğu için kendi kendine şekil vermende dert olacak. ben çıt çıtı alıp çekmecenin kenarına sıkıştırıp bi güzel fön çekiyorum, yada maşayla bukle bukle yapıp öyle kullanıyorumyerimseniben

18. 4 Eylül 2008
  19. SEVİMM

SEVİMM Guest

saol cnm bnmde şu an çok yıprandıı toparlamyaa çalışıorum inş.ulaşırım istedğim saçlara:KK70: