saç dökülmesini durduruyor

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve flower_rose tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : flower_rose
  1. flower_rose

flower_rose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bayadır saçım avuç avuç dökülüyordu ve bir tutam kalmıştı. 2 aydır şu kürü uyguluyorum ve gerçekten çok azaldı ve yerine küçük küçük saçlar çıkmaya başladı;
    1 kapak çam terebetin, 1 kapak badem yağı, 2 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 ampül bemiks, 1 ampül evigen, 1 ampül bepanten hepsini karıştırıyorusunuz ve en az 1 saat saçınızda bekletiyorsunuz. diplerinie masaj yaparak uyguluyorsunuz sonrasında ben akmasın diye streçliyorum başımı ve o şekilde 2 saat bekletiyorum ama 1 saatde yeterlidir sanırım. birde şampuanıma jojoba yağı ilave ediyorum. bir kapak jojoba yağı ve o gün kullanacağınız kadar şamppuana ekliyorum o şekil kullanıyorum. jojobayı her yıkamada kullanıyorum. ben her yıkamada şampuanıma ekledim yani direkt şampuana boşaltıp sonra o şekilde kullanmadım.kürü ise haftada 1 kullanıyorum. ama cidden çok etkisi oldu tavsiye ederim. umarım sizde de işe yarar.

Son düzenleme: 31 Ekim 2010
  2. 31 Ekim 2010
  3. laylay

laylay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    evigen,bemiks,bademyagi 3lüsünün iyi geldigini duymustum anlattigin kürü mutlaka uyguliycam paylasimin icin tesekkürler.turpsuyuda baya azaltiyo dökülmeyi ben 2 aydir uyguluyorum üstüne bide bunu deneyelim bakalim sürmedigimiz bisey kalmadi :21:

Son düzenleme: 31 Ekim 2010
  4. 31 Ekim 2010
  5. ebeniz

ebeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    olmuyor ne denesem nafile saçlarım uzamıyooooooo :KK14:

6. 1 Kasım 2010
  7. flower_rose

flower_rose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    ebeniz uzamaya pek katkısı olduğunu söyleyemiyeceğim ama yeni saç oluşumunu artırıyor ve dökülmeyi önlüyor. avuç dolusu dökülen saçım şimdi banyodan sonra tararken 15 tel fln dökülüyor. bana iyi geldi baya. uzama için bi arkadaş sinamekeden bahsetmiş forumda onu deneyeceğim birde başka arkadaş sütün içine kuru maya atıyormuş öle içiyormuş ona da bugün başladım tadı kötü midemide ekşitti ama umarım iyi gelir bakalım. bizde uzun gür ve sağlıklı saçlara ulaşırız umarım bu kadar uğraşıdan sonra.