Saç düzleştiricisini nasıl kullanıyorsunuz???

Konusu 'Saç Şekillendiriciler (Maşa, fön ...)' forumundadır ve karamsar_tarz tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

15 Nisan 2009
    Konu Sahibi : karamsar_tarz
  1. Kızlar düzleştiriciyi nasıl kullanıyorsunuz? Kullanmadan önce bişey sürüyorumusunuz yoksa kullandıktan sonramı sürüyorsunuz? [mesela elidorun kremini sürüp hemen öyle düzleştiriyorum saçlarımı, saçlarım yanıyo senağlama].. Düzleştirmeye saçınızın hangi bölümünden başlıyorsunuz? Hangisi daha etkili oluyor?

Bide bu alnınıza düşen saçlara nasıl hakim oluyorsunuz? Ben düzleştirdikten sonra 2 dk dışarı çıksam hemen uçları yamuluyo perçemlerimin dümdüz kalmıyo senağlama senağlama senağlama
    ne önerirsiniz??? KALICI OLMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM? kaydirigubbakcemile

şimdiden teşekkürler a.s.

2. 16 Nisan 2009
  3. ya 19 kişi bakmış kimse en ufacık bişey yazmamış noldu ilginizimi çekmedi :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın: :kızgın:

4. 16 Nisan 2009
  5. zehra4415

zehra4415 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben kullanmadan öncebi şey sürmüyorum.ilk olarak enseden başlıyorum düzeltmeye
    alttan üste.düzelttikten sonra hala elektrikliyse o zaman düzleştirici balmı çok az sürüyorum perçemler benimde rüzgar değince kalkıyor sinir oluyorm

6. 16 Nisan 2009
  7. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben yanlardan başlıyorum tutamlar ayırıyorum alttan yukarıya doğru düzleştiriyorum
    sonra enseyi tutamlara ayırıp aynı şekil yapıyorum
    eğer elektriklenme varsa bişiler sürüyorum yoksa ne başlarken ne bitirdikten sonra bişi sürmüyorum
    ön perçemide tutam alıp yukarı doğru bi kaç sefer işlem yapıyorum
    bu kadar
    senin uçların niye hemen bozuluyo anlamadım
    önlere biraz daha işlem yapsan farkedermi acaba

8. 17 Nisan 2009
  9. fazla işlem yapıncada yanıyo saç yani kırıklar falan oluşuyo ama dediklerinizi uygulıcam
    yinede çok teşekkür ederm kızlar sesimi duydunuzz a.s. a.s. a.s.

10. 17 Nisan 2009
  11. _aysu_

_aysu_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildigim ve gordugum kadariyla saclari duzlerstirdikten sonra krem vurulur seklini cabuk kaybetmesin diye. kuaforde boyle yapiyorlar

12. 20 Nisan 2009
  13. oykumruyam

oykumruyam Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    new wave in ısı koruyuculu köpüğünü kullanıyorum önce
    sonra enseden ve altlardan başlayarak düzleştiriyorum
    200 derece falan yapıyorum ama saçımda uzun süre tutmuyorum sonra da wax sürüyorum kaküllere hafif ya da sprey sıkıyorum az
    saçlarım zarar falan görmedi
    gördüğü zarar varsa bu da boyamaktandır diye düşünüyorum

14. 20 Nisan 2009
  15. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selamlar ,

Ben saç düzleştiricisini uzun zaman boyunca kullandım hafta da 3 kere kullanıyordum..Yaklaşık 1 senenin sonunda saçlarımda inanılmaz dökülmeler meydana geldi.. :eek:klava:

Araştırdığım kadarıyla düzleştiricilerle çok fazla ısı saça temas etmiş oluyor ve saçın beslenmesine yardımcı olan saç telleri içerisindeki ince damarları presleyerek yok ediyor..Yok edilmesi sonucunda saç dipten beslenemiyor ve dökülüyor :kızgın:

Ben artık kullanmıyorum bir kenarda dutuyor düzleştiricim , saçlarımda yavaş yavaş toparlanmaya başladı..

Kullanan arkadaşlar benim başıma gelenleri gözönünde bulundursunlar.. senağlama

Sevgiler..

16. 30 Nisan 2009
  17. phrmcst

phrmcst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    e duzlestrmeyınce de tavuk gıbı oluoo :KK43:(
    alısıo bıde sac duzlesmeden dogru duzgun durmuoo

18. 30 Nisan 2009
  19. BjKqoLiq.

BjKqoLiq. Guest

ben her sabah saçLarımı düzLeştiriorm bu artk bi alşkaNlk oLdu :-)

düzLeştirirken hiç bişey sürmüyorum bide düzleştiricinin camının seramik oLmasına dikkat edin bence . bzıLarı war saçları cok kırıo ve düzleştrmio berbat oLuo :-)

bnm üstler kısa altlar uzun olduu içn alt lardan baslıormm sonra üstlere doru ypıorm düzleştiriciyi çok ısıtıyorum ve hiç kıvrılmıo tbi bu düzleştiricin dediğim gibi kalıtesinede bağlı ve pırasa gibi saçlarm oluo :KK70::KK70: bnce perçemlerde daha fzla tut düzleştiriciyi eğer olmuyosa hafif su serp snra tekrar düzleştr .bn öLe yabıodm cnm ::