saç için tüm karışımlardan mozaik

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve sewengirl tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

25 Kasım 2009
    Konu Sahibi : sewengirl
  1. sewengirl

sewengirl Kuru Boya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar öncelikle mrhaba burda okuduğum bir çok şeyi yaptım ve faydasını gördüklerimi ve göreceğime inandıklarımı hepsine program yapıp uygulayacağım,
    saçlarım yanmıştı boyalardan kısa kestirmiştim bi kaç ay önce ve uzaması için elimden geleni yapıyorum, yaptıklarımdan biraz eskiye göre hızlı uzar gibi oldular ama istediğim gibi değiller hala uzamaları :umursamaz: şuan çok sağlıklılar boya da yapmayacağım biraz uzayana kadar
    ve yumuşacıklar
    şimdi karafilli suyu deniyorum inanılmaz yumuşak yapıyor dökülmeyi durdurduğu söyleniyor - uyarıcı etkisi yaptığı için kan akışını hızlandırıyor olabilir
    lavanta suyunu duydum - dökülmeye iyi geliyormuş
    ısırgan otu suyunu duymayan yoktur - uzatır ve dökülmeyi durdurur
    sirke - parlatır, kepeği önler besler diye biliyorum

bu karışımlar birbirleriyle tek tek sunuldu

banyodan sonra sürekli tararken karanfilli su kullandım uzun süre şimdi bunların hepsini karıştırıp kullanacağım, hepsinin görevi ayrı ve uzamasına hemde dökülmeye iyi gelecektir

1- bu suyu hazırlayıp her gün kullanacağım kötü kokmasın diye içinde lavanta ve karanfil var zaten sirke miktarını da az tutarsak süper olur gibi,

2-haftada bir zeytinyağı sürüp 1 saat kadar bekletip yıkayacağım
    3-haftada bir japongülünün tarifini yapacağım - sinamekiyi de araştırdım saça iyi geldiğini duydum
    4-ve haftada bir günde turplu içine yumurta sarısı katarken birde maya katıyorum hepsi bir arada çıkıyor zemuszemus

diyeceksiniz ki ne yaptın böle yazması uzun sürüyor. haftada 3-4 kez zaten yıkıyoruz saçı, yıkamadan yarım saat önce her birini yapacağız ki zamanla artık alışıp neyi yapman gerektiğini bileceksin

daha önce neler neler denemedim entele turp havuç karışık yağlar vs. hangilerinin iyi geldiğini gördüm (yukarıdakiler)
    daha karışımımı yapmadım en kısa zamanda başlayacağım gelişmeleri yazarım
    sizlerede fikir vermek istedim arkadaşlar :eek:

2. 6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sewengirl
  3. mond.

mond. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım sen napıyosun böyle yaa bir sürü karışım arka arkaya uygulanır mı saçını mahvediceksin.her bakımı uyguladıktan ve uygulamayı bıraktıktan sonra saçını birkaç hafta dinlendirsen daha iyi olmaz mı?benimde saçlarım çok dökülüyodu bende 1 ay boyunca haftada 3gün saçıma yıla yağı ile badem yağını karıştırıp sürdüm hem saçlarımın dökülmesi azaldı hemde saçlarımın uzamasındada etkili oldu.ve yaklaşık 1-2aydır saçıma yıkanırken son durulama suyuma kattığım sirkeden başka birşey uygulamıyorum.böylece hem saçımın dökülme problemi kalmadı çok şükür.hemde saçlarım yeterince parlak ve dolgun duruyor.yani bende saçlarımdan çok muzdarip olmuş olan birisi olarak sana tavsiyem bu kadar çok karışımı saçına uygulama bakımlar arasından birini seç ve iki bakım arasında biraz mola verki saçların biraz dinlesin bence.