Saç Kestirmek Dökülmeyi durdurur mu?

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve ela tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

29 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ela
  1. ela

ela Guest

arkadaşlar acil bilgilerinize ihtiyacım var saçı kestirmek dökülmeyi bir nebzede olsa durdurur mu?

2. 29 Kasım 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    evet inanıyorum saçım uzunken banyo yaptığımda çok zorlanıyordum taramakta bir sürü taragın arasına giriyordu ama kısa kestirdiğimde daha kolay tarıyordum fazlada kopmuyordu....şimdi saçlarım çok uzun kestireyim diyorum taraması kolay olur diye...bi taraftanda kıyamıyorum uzun saçı çok seviyorum ne yapiyim...fisfisfis

4. 29 Kasım 2008
  5. armoni

armoni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    anlık durdurur ama 2-3 yıkamadan sonra yeniden başlar.çünkü saçlar yeniden uzamaya başlar dökülen saçtaki saç kökü zaten zayıf demektir.dolayısıyla,dipten gelen keratin benzeri maddeler eksikse saçın tamamına yetişemez kopmaya dökülmeye başlar.yani geçici iyileşmedir,dipten ve içten beslenmedikçe hiçbir şey çare değil:nazar:

6. 29 Kasım 2008
  7. armoni

armoni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sadece uçlarından kestir canım zaten dolaşma uçta olur,dipte değil,kestirince uçları kurtulursun:eek:

8. 29 Kasım 2008
  9. ela

ela Guest

kesinlikle içten beslenmeme çok dikkat ediyorum bende kansızlık olduğu için düzenli pekmez tüketimine priorin ve kansızlık ilacıma ve dıştan bakıma gelince ısırgan otu yılan yağı kullanıyorum ama devam ediyor herelde kan değerlerim normale dönene kadar etcek sizin bildiğiniz etkili saç dökülmesini duurduran bişey var mı

10. 29 Kasım 2008
  11. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Kesinlikle durdurmuyor kestirmeyle alakası yok olsaydı benim saçımın dökülmesi azalırdı çünki belime kadar uzanan saçımı kısacık kestirdim hala dökülüyor :))

12. 29 Kasım 2008
  13. ela

ela Guest

canım kansızlık var galiba sendede bende ilaçlarımın yanısaıra pekmez içiyorum düzenli beslendikten sonra inş bu dökülmelerimiz durur.

14. 29 Kasım 2008
  15. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Asla durdurmuyor, ben de gül gibi saçlarım dökülüyor diye kestirdim belki dökülmesi durur diye, ah ah aptal kafam :eek:klava: dökülmesi durmadı, kısacık saçlarla kaldım, uzun olsa belki toplardım falan daha çok görünürdü saçım. şimdi de uzatmak için çabala dur :eek:klava:

16. 30 Kasım 2008
  17. dila1008

dila1008 Guest

kesinlikle durdurmuyo ve azaltmıyo.bu konuda piyasada dönen müthiş bi yalan var.kaç defa ianıp saçlarımı hersene kestirdim ama bunu anca 2 yıl önce son kestimemde anladım.cansız olan yer uçları saçların bu adamlar makası eline aldığında gözleri hiçbişeyi görmüyo,burası cansız alıyorum burasu gitmiş zaten burası solmuş diye diye saç bırakmıyolar.kesinlikle kanmayın.bende 2 yıldır artık kuaföre falan gitmiyorum gitmicemde uçlarını zaman zaman kendim kesiyorum.

dökülme konusuna gelince.saç uzunkende kısaykende aslında aynı miktarda saç dökülüyo yalnızca uzunken saçlar uzun olduğu için dökülen saçlar size kısayken döküldüğünden fazla geliyo.kısaykende aaaaa az dökülüyo yaşasın falan diyip havalara zıplıyoruz ama boşuna.bununla ilgili bi yazı okumuştum.saçlar kökten cansızlaşıp dökülüyor saçın uzunun kısalmasının köke hiçbi faydası yok kökten gitmişse saç ister kestir ister kestirme gene dökülcek gene dökülcek.bu konuda çok doluydum valla içimi dökmüşüm.valla ister cansız desinler ister ölmüş desiler uzun saçı açık bıraktığımda bana mutluluk veriyo.

yasmince bunu beğendi.
  18. 30 Kasım 2008
  19. ela

ela Guest

dilacım doğru diyosun ama bende çok düşündüm bugün kuaföre gidip gitmeme konusunda demir eksikliğinden dolayı yoğun bir dökülme yaşıyorum ben kuaför saolsun hem çok morel verdi beslenmeme düzelince saçlarım yine eski gürlüğüne kavuşcak kel kadın yoktur diye açıkcası morale ihtiyacım vardı birde kestirmeye gelince uzunken uçları o kadar berbattı röfleli kuru uçlarını düşün artık bir kesim yaptı kuaförüm hayran kaldım kırtma kesti önlerime alnım geniş olduğu için çok yakıştı ilk defa kestirdim bu yaşıma kadar hafifledim hiç kırığım kalmadı bence kestirmek kötü bişey değil kuaförün doğruysa tabi.