saç kırıkları için hangi makas?

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve nemida tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

25 Kasım 2009
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Saçların kırıklarını evde bir makasla alıyorum ama ben uçlardan kestikçe kesilen yerlerde beyaz beyaz gene kırıklar oluyor.. siz nasıl bir makasla alıyorsunuz kırıkları? İnce tırmak makası gibi makasla da denedim gene aynı şey.. kuaförler kesince neden olmuyor öyle?

2. 26 Kasım 2009
  3. buttercup

buttercup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Sanırım ıslak iken kesmen gerekiyor.
    Bende saçlarıma katları hep kendim verirdim. Islatıp permatik jilet ile çat çat korkmadan keserdim kahküllerimi.
    Gittiğim her kuaför özellikle kahkül kesimimi beğenirdi ve ıslakken yapınca jiletle olmasına rağmen hiç bir zarar olmuyordu saçımda.

4. 26 Kasım 2009
  5. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hmm o zaman bir de yıkayıp nemini aldıktan sonra deneyeyim.. CADIARZU
    sağol canım a.s.

6. 11 Aralık 2009
  7. atugba2000

atugba2000 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben kırık uçları kesmek için manikür makası kullanıyorum. Aynı şey bende de oluyordu. ben şunu farkettim. Saç telini kırığın olduğu yerin en az 2cm filan üstünden kesmek gerekiyor. Çünkü o bölgelerde de saçın yapısı bozulmuş ve içeriden beyaz ve kuru hale gelmiş oluyor. Ben 2 cm ile başlayıp beyazlığın bittiğini görünceye kadar kesiyorum. Denemeni öneririm.

8. 22 Nisan 2010
  9. lilalila

lilalila Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    409
    Ödül Puanları:
    148
    zor olmuyor mu jiletle kesmek şeklini nasıl veriyorsun?nasıl kesiyorsun?:uhm:

10. 11 Kasım 2011
  11. filerun

filerun Reklamdakisıradandeterjan Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    61
    bende güneşin olduğu bir yere geçip yapıyorum. kaş makası ilee. bende hemen kırık yerin dibinden kesmiyorum. bazen saçımın iç kısımlarından yıpranmamış yerlerden ufak ufak kesiyoruumm

12. 5 Ocak 2012
  13. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Keskin bir makas almanız lazım, normal makaslar yeterince keskin olmadığından saçı keserken saç katikülüne zarar veriyor bu yüzden uçları beyaz kalıyor kızlar... Kuaför malzemeleri satan yerlere bakın 30 lira civarına işinizi görebilecek bir makas alabilirsiniz...Elbette bu makası yalnızca saç kesimi için kullanmanız gerek, kağıt vs kesmeye kalkmayın sakın...

Elbette gerçekte profesyonel makasların fiyatları 180 civarından başlıyor ama normal bir ev kullanıcısının bu tarz bir makası almasını kimse bekleyemez...