Saç kremi saçın geç uzamasıına neden oluyormuş !

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve zeycan92 tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

31 Ekim 2009
    Konu Sahibi : zeycan92
  1. zeycan92

zeycan92 TüRkiYeM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar ben Cocuklugumdan beri dolu dolu sac kremini kullanirdim olmassa olmazlara götürmüstüm resmen

Gecen bir arkadasa Sacimin cok yavas hatta hic uzamadigini söyledim sordu sordu sordu en sonunda buldu Sac kremini megerse sacin dibine sürmemek lazimmis hic sürmesen daha iyimis ama eger süreceksen sadece uclarina sür dedi

sac kremini kullanmak isteyen kullansin saci yumusatir nemlendirir ve kolay taranilir sade diplere sürmeyin yanliz uclarina

bende tabi neden ne olur ki falan sordum sac kreminde acayip sekilde alkol varmis ve alkol da sac tellimiziin basina zarar veriyormus bunun yüzünden saclarim uzamiyormus bende biraktim ve 1 ay boyunca bakim bile yapmadim saclarim inanilmaz sekilde uzamis boya dan farkkettim hem öyle bir anda da degil hep aynada dip boyami takip ediyorum her gün en az 3 mm uzuyor yani sastim kaldim

küyüklügümden vazgecmedigim Sac Kremini artik kullanmiyorum kullanmak istedigim zaman sade uclarina hafiften sürüyorum kolay taransin diye

hatta maya ile sac uzatma forumdada dedim her gün bukadar bakim yaptigim halde saclarim ayda sade 1 cm uzadi diye ve simdik anladim neden daha fazla uzatamadigimi evet her gün bakim yaptim dogru ama arindanda yine dolu dolu sac kremini sürüp saclarimda en az 5 dakkika beklettim salak gibi
    yani hem bakim yapiyordum ardindanda saclarimi maffeden sac kremini uyguluyordum tabiki onca bakim bosa gidiyordu =D

ve denedim 1 ay boyunca bakim yapmadim ama sac kreminide uygulamadim ve saclarim kendilignden 3 cm uzadi ben artik ne diyeyim megerse kendim uzamasini engelliyormusum
    10 günde 1,5 cm uzadi

deneyin eger yine uzamasa saciniz
    o zaman beni yalanlayin istediginizi yazin

he dersenizki ben hic sac kremini kullanmiyorum ama yine sacim uzamiyor o zaman baska sebebleri arayin mesela beslenmede sigara iciyormusun yada sigara icilen yerde cok kaliyormusun ne bilirim sampuanin bitkisel olmasina dikkat et protein li yiyecekleri ye yani 1000 tane sebebi olur onu arastir ve yanlis yaptigin yerlerden kac
    yada bakimlarla sacini uzatt ama yinede sac kremini kullanma

keske diyorum ben hic kullanmasaydim

birde artik sadece bitkisel sampuani kullaniyorum icinde isirgan birde papatya var birde daha degisik yesilikler isimlerini unuttum ondan da vazgecmiyorum

biotini
    maya yi
    isirgan suyunu
    turplu suyu
    yilan yagini
    zeytin ,badem , hint, susam yagini
    yumurta ne bilim daha cok bakimlari uyguluyorum inanin uzamayan saclarim uzuyor yani bu kadar

hepinize kolay gelsin insallah uzar cabucak saclariniz

BIRDE BENDEN COGUNUZ SANSLISINIZ TÜRKIYEDE YASIYORSUNUZ AKTARDAN TÜM SEYLERI ALABILIYORSUNUZ BEN ONUDA YAPAMIYORUM AMA BEN ORDA YASASAYDIM AKTARI BOSALTIRDIM HERSEYI ALIRDIM =D NEY BANA YARARLI OLSA HERSEYI ALIRDIM BEN MALESEF BURDA NEY VARSA ONUNLA YETINMEK ZORUNDAYIM =D

Son düzenleme: 31 Ekim 2009
  2. 31 Ekim 2009
  3. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Saç kremi saçın tamamına ve diplerine sürülmez ki zaten; kolay taransın, kolay kırılmasın, korusun, yumuşatsın vs.. diye uçlarına sürülür. Durulanan yoğun bakım maskeleri tüm saça sürülür ki onlar da diplere sürmemek şartıyla.

Kendimden örnek vermek gerekirse, saçlarımda nemsizlik var, herkes gibi özellikle uçlarında, durulanan ve durulanmayan saç kremlerini kullanmazsam o saçı ben zor tararım ve tararken param parça olur, süpürge gibi olur.

Ayrıca kremi uçlarına sürmek saçın yavaş veya hızlı uzamasını etkilemez, diplerine sürersen etkileyebilir, çünkü gözenekleri tıkarsın.

Kremsiz hiçbir şekilde olmaz yani benim düşüncem böyle CADIARZU

Tamam eskiden annelerimiz anneannelerimiz kullanmazdı, bizimkilerden daha güzel saçları vardı ama, yaşam tarzımız zaman geçtikçe sağlıksızlaştığı için bir takım önlemler almamız gerekiyor bazen, kimyasal ya da doğal. Herkese göre farklıdır bu tarz şeyler sonuçta bence :1no2: Doğal şeyleri bol kullansak daha iyi olur aslında da...

4. 31 Ekim 2009
  5. zeycan92

zeycan92 TüRkiYeM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

bende onu söylüyorum zaten illa süreceksen sade uclarina sür
    evet sen zaten yapmiyormussun
    ama ben bilmiyordum diplere sürülmeyecegini ve sürüyordum dolu dolu birde uzun bi süre bekletirdim sac kremini artik yapmiyorum saclarimi allaha sükür kolay tariyorum

kullanabilirsiniz ama tek uclarina sürmek sartiyla

diplerine sürersen uzamaz ama sacin ucuna sürersen uzar yumusacik ve kolay taranilir diyorum bende

6. 31 Ekim 2009
  7. Mnyk

Mnyk gurbette ölüyorum Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    turplu su veya yaglarla bakim yapinca cogu zaman sac kremine bile gerek kalmiyo aslinda kullandigimiz cogu sey kimyasal ve zararli ne varsa dogal yasamda var ama oda olmuyo yapamiyoruz

8. 1 Kasım 2009
  9. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Ben yeni Dfn garlının kremine başladım. Özellikle saç derisine uygulayın yazıyor.:uhm:

10. 1 Kasım 2009
  11. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ama defne garlı' nınki tamamen durulanabilen bir krem. ve natürel olduğu için diplere sürülebiliyor. defne ve zeytin yağı özleriyle saç köklerini besliyor, üstünde zaten maske yazıyor.
    ama piyasadaki diğer kremler silikon bazlı olduğu için tam durulanmıyor, saç derisinde ve tellerinde birikiyor. ben uzun zamandır silikonlu şampuan ve saç kremi kullanmıyorum, saçlarım eskisine nazaran daha canlı ve parlak. çünkü silikonlu ürünler saç köklerinde birikip tıkayarak saçın beslenmesini kısıtlıyor, ve saç tellerini kaplayarak hava almasını engelliyor.

zeycancığım, şimdi ben nerden bulayım defne garlıyı diceksin ama ben sana süper bir marka önereyim. dm'ye git, alverde diye bir marka var, natürel ürünler üretiyor bu marka. ve sadece dm de satılıyor. ben hibiscus ve aloe veralı şampuan ve kremini kullanıyorum, çok kaliteli bir ürün. silikon ve yapay koruyucular içermiyor bunlar.TR de dünyanın parasına satılan organicum gibi sertifikalı organik ürünlerden üretiliyor. alverde'nin kremini de diplere sürebilirsin istersen. bi dene, vazgeçemiceksin emin ol. ayrıca fiyatları da süperdelikafadulden

12. 1 Kasım 2009
  13. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Evet canım benim de Dfn garlıyı tercih etme nedenim silikon içermemesi ve çok memnunum.kaydirigubbakcemile
    Zaten bütün saç kremlerinde yazar sadece saç uçlarına uygulayın diye. Dfn garlı maske tarzı bir ürün olduğu ve silikon içermediği için özellikle diplere uygulayın yazıyor.:eek:

14. 1 Kasım 2009
  15. sipsezan

sipsezan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar tamam da ben ikisi birarada kullanıyorum ben ne yapayım şimdi koca şişeyi de atamam... o kadar etkiler mi ki ya :uhm: ben karışık karışık bakımlar yapıyorum 20 gündür düzensiz olarak sarımsaklı şampuan, turplu su, şampuana katılan 3'lü ampul karışımı şu kuaför arkadaşımızın söylediği formülü yaptım 3 cm uzadı saçlarım... a.s ikisi birarada kullanan benim gibi üşengeçler naapsın bana bir akıl verin kafam karıştı... :teselli:

16. 1 Kasım 2009
  17. zeycan92

zeycan92 TüRkiYeM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sırnaşık şey ya cok tsk ederim budapest ya sen benim dilimden anlayan birisin =D sac kreminde silikon birde asiri derecede alkol var ve dedigin gibi sac diplerini tikiyor ve uzamasinda sorun yaratiyor ama dedigin gibi dm de alverde natürel bir ürün bende hep görüyordum ama neden almadigimi bilmiyorum simdik o sac kreminde ve sampuanlarinda alkol yok yani demi
    ya süper alicam insallah hemen yarin kaydirigubbakcemile5
    sagol ya süpersin

birde arkadaslar budapestin okadar güzel saclari varki
    benim aklima gelen tek sey budapestin burda ne isi var =D ama iyiki var bana her konuda yardimci oluyor bir abla gibi opuyorumnanaktan

18. 1 Kasım 2009
  19. zeycan92

zeycan92 TüRkiYeM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    BUDAPEST BUDAPEST BUDAPEST

SIPSEZAN a yardimci ol ben cevap veremiyorum =D

neyyapsin kiz simdi
    ama eger zaten uzuyorsa saclarin bence devam kullan ama bitincede tek natürel sampuan birde natürel yani alkolsuz ve silikonsuz sac kremini al derim ben simdik ben hepten biraktim ve saclarim 10 günde 2 cm uzadi ya sasirdim ben okadar etki yapiyor yani