Saç rengimi düzeltmek için kına yaksam işe yarar mı?

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve Rosshalde tarafından 24 Ocak 2009 başlatılmıştır.

24 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Rosshalde
  1. Rosshalde

Rosshalde Guest

merhabalar öncelikle saclarımı yaklaşık 5 ay önce kendim boyuyordum bakır renge yalnız istediğim renkten cok farklı renkler cıkıyodu kestane tonlarında.2-3 ay sonra kuaföre gittim saç rengim koyu oldugu acma yöntemiyle bakıra boyadı uclarını balyajlama işlemi yaparak sarı tuttu ben tabi 1 ay kullandım,dahada koyu kızıl bakır istediğimi belirttim şimdi 10 gune bi akıyo saclarım uclar bakırla alakasız bi sarı hatta yesil gibi,dipler kızıl bakır.Kına yapsam kızıl-bakır bi renk elde edebilirmiyim,kuaföre gitmek istemiyorum sac uclar cok kötü kopacak artık.senağlama

2. 27 Ocak 2009
  3. Rosshalde

Rosshalde Guest

bi önerisi olan yokmuu?:KK43:

4. 27 Ocak 2009
  5. emilia

emilia Emina Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Kesinlikle kına yaktırma sonra sıkılırsın,kına üzerine boyada tutmaz bak iyi düşün..amonyaksız boya kullan

6. 28 Ocak 2009
  7. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşımın saçı sarı bakırdı . ama çok akıyordu ve çok yıpranmıştı orealle açıldıgından. kına yaktık ve hiçbir zaman o kadar guzel bır renk çıkmamıştı ortaya. açık rengin uzerıne surudugmuzden çok çok guzel bır renk çıktı ortaya.
    ama orealle açılan saçın pulları çok açık oldugundan ve kınada o pulları tamamen kapattııgından arkadaşımın saçı kaskatı olmuştu. kalıp gıbıydı. ve ilk bı hafta yeşilimsi oluyor kınada renk 1 hafta sonra çok çok guzel oluyor. ama arkadaşım tovbe ettı bı daha kına yakmaya. çünkü aşırı sert yapmıştı. orealle açılmış yerlerini kaskatı yapar kesin.
    ama rengini çok uzun zaman değiştirmem dıyorsan sadece orealle açılmış yerlerını boyayabılırsın kınayla.

8. 28 Ocak 2009
  9. Rosshalde

Rosshalde Guest

Teşekkurler kızlar:)Kınayıda bu zamana kadar hiç kullanmadım sertleştirdiğini duydum çok guzel beslediğini söylenlerde var.Cok acık tenliyim kına rengi yakışırmı o da var.

10. 28 Ocak 2009
  11. Beyhan__

Beyhan__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kırmızı balyajlarım aktıgında önce hint kınasının kızıl olanına boyadım..
    iyiydi baya..
    bi ay falan da öyle kullandım..
    sonra tamamen o kınayı kapatmak için koyu kestaneye boyadım..
    hala koyu kestane..
    bir ay bir hafta oldu boyayalı...
    kapandı yani..
    ama çok koyu saç rengim şimdi

12. 28 Ocak 2009
  13. Beyhan__

Beyhan__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    resim koymaya çalıştm ama olmadı:KK46:

Son düzenleme: 28 Ocak 2009
  14. 31 Mart 2010
  15. malhunhatun

malhunhatun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben saçıma ilk başta normal kına yaktım.Çok güzel olmuştu.Daha sonra sıkılıp siyah kına yaktım.O ilk 1 hafta iyiydi parıl parıl parlıyordu.Sonra saç uzadıkça dipten açık kahverengiler çıkmaya başladı iğrenç bi görüntü oluştu.Sonra kuaföre gittim saçına açık kahverengi röfle atalım geçiş yeri belli olmasın dedi.O da ilk 2 hafta fln iyiydi.Sonra röfleler sararmaya başlayınca garip oldu.Ben de dediğin gibi yaptım.Toptan normal kınaya boyadım.Esasen renk nötrlendi hoş bi kızılımsı kahverengi oldu.Sadece siyahlar biraz daha koyu sarılar biraz daha açık ama çok bariz değil.Lakin 2 ay sonra sarıların rengi açılıp turuncumsu oluyor.Ama ben seviyorum böyle görünmesini de.Lakin internetten kınayla kırmızı saç elde eden birini gördüm onu uygulamayı düşünüyorum inşallah tutar.tutarsa yazıcam buraya.

16. 13 Ocak 2011
  17. EjEmM

EjEmM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ya bende saçlarıma kına yakmayı düşünüyorum ama bakır kızıl renk tutsun istiyorum sizce olurmu aydınlatın lütfen beni :KK59:

18. 13 Ocak 2011
  19. ruya2

ruya2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    ben de bıraksam gri saçlarla mı dolaşsam yoksa kınaya devam mı etsem diye düşünüyordum ve ararken buna rastladım :) belki işinize yarar

18. saç kınası | denedim güzelim