Saç Rengini Doğal Yolla Açmak İçin!

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve budapest tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

28 Haziran 2009
    Konu Sahibi : budapest
  1. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba kızlar,
    geçen hafta İkbal Gürpınar'ın programına konuk olan bir bayan saç rengini doğal yolla açmak için bir formül verdi, ben de sizlerle paylaşmak istedim.
    malzemelerimiz:
    papatya,
    lavanta,
    biberiye,
    ısırgan.

bunların hepsini aktardan kurutulmuş şekilde temin etmeniz mümkün. 4 bitkiyi eşit miktarlarda alıp kaynayan suyun içine atarak çay gibi demliyoruz. soğuyunca süzüyoruz ve güneşin altında saçımızı taraya taraya sürüyoruz, kuruyunca tekrar sürüyoruz.
    konuk bayan bu işlemi haftada 1 kez uygulamak gerektiğini söyledi fakat bence daha sık uygulamakta da zarar yok, sonuçta hepsi saç için faydalı bitkiler. yalnız saçlar güneşe uzun süre maruz kalmaktan dolayı kuruyabilir, haftada 1 sıcak zeytin yağı maskesiyle bunun da üstesinden gelebilirsiniz. opuyorumnanaktan
    not. 1.boyalı ve doğuştan koyu renkli saçta etkili değildir!
    2. ilk seansta etkisini pek göremezsiniz, birkaç gün tekrarlamak gerekir.

2. 28 Haziran 2009
  3. tales

tales ღ Aşık RapunZel ღ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    iyide dogustan koyu olan saçlar açılmıyosa , doğuştan acık olan saçı açmanın ne anlamı var ki fisfisfis

4. 28 Haziran 2009
  5. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    koyu derken koyu kahve, kestane, siyahtan bahsediyorum cnm. açık saçta da sınır yok biliosun, platine kadar yolu var:1rolleyes:

6. 28 Haziran 2009
  7. tales

tales ღ Aşık RapunZel ღ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

8. 28 Haziran 2009
  9. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de papatya suyunu uygulamayı düşünüyordum. Bu yazdıklarınızı da ekleyeyim öyle deneyeyim bari. Ama bunun vereceği 2-3 ton açıklık nasıl bir ton onu merak ediyorum. Papatya suyu adlı başlıkta da dile getirdim bunu, sonradan pişman olacağımız çiğ sarı gibi bir açıklık meydana gelir mi ki zamanla. Saçlarım kumral, olumlu sonuç alabilir miyim? Bakmak isterseniz resmimi buraya ekleyebilirim. Ufak da olsa değişiklikler istiyorum artık saçlarımda...

10. 28 Haziran 2009
  11. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    yok cnm, saçınla uyumsuz olacak bir renk çıkmaz asla, kendi renginin bikaç ton açığını elde edersin. ben dün denedim. bu karışımı( ısırgan hariç) yarım litre kadar suyla demledim, adaya gittim:) sürdüm, güneşte kurudu, tekrar sürdüm. üç seferde bitirdim şişeyi. akşam annem söyledi saçının rengi açılmış diye, inanmadım. akşam yıkadım, sabah farkettim rengini, şimdi bakıp bakıp maşallah diorum, çok tatlı açılmışopuyorumnanaktan

youthanasia eğer çocukluğunda sarı-sarıya yakın saçlıysan kesin işe yarar, ben de kumralım, şimdiye kadar hep işe yaradı valla.

12. 29 Haziran 2009
  13. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    evet hanımlar, c.tesi günü kullandığım yarım litre karışım baya değiştirdi saçının rengini :nazar:, bugün tekrar yapcam kısmetse. foto çekicem inş., eğer fark belli oluosa fotoda buraya da eklerim önce-sonra şeklinde:)yerimseniben

14. 29 Haziran 2009
  15. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

ben de kumralım bugün deneyeceğim inşallah ben de senin gibi olumlu sonuç alırım.bugün yapacağım ama salı ve çarsamba yapmaya vaktim yok.perşembeden devam edeceğim mecbur.umarım saçım hemen iyi tepki verir.ben de foto koyarım.dört gözle bekliyorum.zemuszemus

16. 29 Haziran 2009
  17. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    sabırla devam et cnm. ben sürdüm bugün gene karışımımı, ama güneş yoktu, kapalıydı hava, bilmiorum artık açılmış mıdır. çok yorgunum şimdi yıkayamıcam, ama yıkayıp kurutunca koycam foto inş.

18. 30 Haziran 2009
  19. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    evet hanımlar, baktım ki değişiklik fotoya da yansımış, ekliyorum o yüzden. özellikle gün ışığında çeklimiş resimler koydum ki şartlar eşit olsun, şaibe olmasın. işte önceki saçlarım [​IMG] ve 2-3 kez yapılan 4'lü karışımdan sonra saçlarım. [​IMG][/URL][/IMG]
    zemuszemusopuyorumnanaktankaydirigubbakcemile2hihoyyytalkisalkisalkis

Son düzenleme: 30 Haziran 2009