Saç şeklinde kalıcılığı nasıl sağlarız?

Konusu 'Düz Saçlara Özel' forumundadır ve yesilboncuk972 tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

25 Eylül 2008
    Konu Sahibi : yesilboncuk972
  1. yesilboncuk972

yesilboncuk972 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim saçlarım çok şekilsiz hani ne düz ne dalgalı gibi olanlardan ama saçıma bişey yapmadan olmuyor şekli çok kötü duruyo düzleştirmeye kalksam çok zor düzleşiyo düzleşsede bozuluyor çabuk kıvırcık yapmaya kalksam gece yatınca bozuluyo ertesi güne kalmıyor bana bi yol gösterin ne yapmalıyım??kafamçokkarıştı

2. 25 Eylül 2008
  3. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Aslında çok şanslısın. Tamamen düz ya da tamamen kıvırcık olanlar kuaföre gitmediği sürece aynı şekli kullanıyor. Ama sen ikisini de kullanabilirsin.
    -Biraz jöle ve durulanmayan saç kremini karıştırp ıslakken saçına güzelce dağıt. Ama iyi dağıt. Sonra saç kurutma makinasının şu kocaman olan ağzıyla (adını unuttum huni gibi hani) toplaya toplaya kurut. Şahane dalgalı saçların olur. Çok hoş duruyor.
    - Saçlarını kuruturken elini saç tutamlarının üzerinde sanki fön çekerken fırça kullanıyormuş gibi yukarıdan aşağı sıvazlayarak kurut. Eğer alabilirsen saç düzleştiricilerle de bir 15 dakikada düzleştir. Yok alamazsan elinle kurutrken iyice düzelt. Biraz da yatştırıcı bir krem gibi birşey kullan. Şahane fönlü saçların olur.
    Son tavsiyem de saçlarını dümdüz kestirme, hafif katlı saçla daha rahat başa çıkarsın ve verdiğin şekil daha modern durur. Ama çok çok katlı da olmasın. Üst katlar tepede kalmasın, hafifçe bir kat...
    Kolay gelsin..

4. 25 Eylül 2008
  5. yesilboncuk972

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada durulanmayan saç kremlerinden hangisini tavsiye edersin cnm?

6. 25 Eylül 2008
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Pantene fena değil bence.

8. 25 Eylül 2008
  9. yesilboncuk972

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada kendi saçımın ve nasıl saç istediimle ilgili resim koymak istiyorum ama nasıl yapcam??