Saç uçlarimdaki kiriklardan nasil kurtulurum???

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve sashamia88 tarafından 11 Ekim 2008 başlatılmıştır.

11 Ekim 2008
    Konu Sahibi : sashamia88
  1. sashamia88

sashamia88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba arkadaşlar. hemen hemen her kadının en büyük probemi saç uçlarının kırıklarıdır heraldeyse.her kadın gıbı ben de ıstıyorum kı sacımda hıc kırık olmasın, saglıklı olsun fakat olmuyor ışte.kımyasal urunler, sac fırcaları, gunes bıle ne yazık kı uclarda kırık olmasına sebep...

neyse arkadaslar daha fazla uzatmayayım,benım sac uclarımda çok kırık var.artık elımle rahatca o kırkları kopartabılıyorum.bu da benım sınırlerımı bozuyor.normal de sac ay da 1 cm uzarken , her ay da bız 1 cm kırık aldırırsak sac nasıl uzayacak ? ben her ay kırık aldırmaktan saclarım aynı boyda kaldı.artık ınatlastım kırık mırık aldırmayacağım.fakat kırıkları düzenli aldırmamak ,saçın uzamasına engel olur mu ?

benım bır kuaforum, "saca sureklı makas degmesi saçı küstürür uzamaz" demişti .
    başka bir kuafor ise , sacı bır fasulye bahcesıne benzeterek şöyle örnek verdi ;"fasulyede kı zararlı otları temızlemessek o fasulye buyumez saglıklı durumada gelmez.ama metal bır seyın o fasulyeye degmesı, zararlı otlardan temızlenmesı,fasulyeyı saglıklı bı sekılde hızlı uzatır . sacta aynı seydir,saca metal bır sey degerse ancak ozaman uzar" dedı.ben suan da cok kararsız kaldım,sızce hangısı dogru ?

Son düzenleme: 14 Şubat 2013
  2. 11 Ekim 2008
  3. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben kırıklarımı 6 aydan 6 aya aldıryorum. önceden sık sık aldırırdım şimdi uzatmak istiyorum inat ettim aldırmadım. burda öğrendiğim bi bakım tarifini uyguladım. haftada 2 veya 3 kez. normalde kuaförüm şu kırıklarını alalım diye başımın etini yerdi. sordum saçımda kırık varmı diye. hayır normal dedi. ramazanda kırıklarımı aldırdım ama hala bakımıma devam ediyorum kesinlikle bırakmam. benim saçıma yaradı umarım seninde işine yarar benim gibi yüzünü güldürür.

bepanthene ampül,
    evigen ampül,
    bemiks ampül. bu üçünü eczaneden alıcan,
    badem yağı ve hint yağı

bunların hepsini karıştırıp kuru saça saç diplerine yedirerek uygula. sonra saçını bağla yat sabahtan yıka. ben öyle yapıyorum akşamdan uygulayıp sabahtan yıkıyorum.

bide şampuanıma 1yemek kaşığı bal kattım elektriklenmeyi önlüyo. bana çok iyi geldi inaşşal aynı sonucu sende alırsın.

4. 11 Ekim 2008
  5. dmple

dmple Guest

ben susam yağından cok memnunum yumuşacık yapıyo ama kırıkları onarır mı bilmem benim saçımda kırık olmaz sertleşir,matlaşır ve yanar ama susam yağı ii geliyo resmen emiyo saçım,dier yağlar gibi durulanması da zor deiilhihoyyyt

6. 11 Ekim 2008
  7. pisika

pisika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence saçlarındaki kırıklardan kurtulmanın en iyi yolu saçlarını bu derece cansızlaştıracak ne işlem yaptırıyorsan ona ara vermelisin canım
    bir saçın o kadar çok kırılıyor olması için bence ya tüy gibi çok ince olması yada çok fazla röfle boya ve föne maruz kalıyor olması lazım
    saçlarına daha nazik davran umarım herşey yoluna girer :KK66:

8. 11 Ekim 2008
  9. sashamia88

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    pekı cnm bu soledıgın karısımın olcusu nekadr badem yagı hınt yagı bunlardan nekadr koymalıyım,tabı ampullerdende nekadr koymam gerekır,bu hazırladıgın karısımı bı uygulamamlıkmı yoksa hazrlıyıp koyuyomsn bı sıseye,yoksa her uygulamada tekrarmı yapıyosun,yıkamadan yatmatan bahsetmıssın cnm da sabaha kdr bıtlemıyım bıdekaydirigubbakcemile3

10. 11 Ekim 2008
  11. sashamia88

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    cnm benım sacım eskıden okadr gurdukı artık ınanırmısn fon tutmuyodu,ama bu duzlestırıcı saolsun sacımı zayıflattısenağlama ben duslestırıcıye hergun kullanan bırıyımdır,ama artık yaklasık bıraydr bıraktım,artık o duzlestırıcıye elıme surmem:eek:klava:artık haftada bıkere kuaforde fon cektırıyorum

12. 11 Ekim 2008
  13. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kusura bakma fırsat bulamadım bitrlü giremedim ancak zamanım oldu.

şimdi ölçek falan yok, ben alıyorum zaten ampüllerin kutularında 5 er tane var. onları kırıp bi şişeye boşaltıyorum üstlerinede badem yağının hepsini hint yağının hepsini döküyorum çalkalıyorum oldu bitti. sonra o şişeden uyguluyorum, her uygulamada ayrı yapmıyorum cnm.

ben bitlenmedim valla sende bitlenmezsin:lepi:

14. 11 Ekim 2008
  15. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    haaa bide unutmadan düzleştiriciyi kullanma bide sık sık fön çektirme hiç değilse saçın kendine gelene kadar daha dikkatli ol.

16. 11 Ekim 2008
  17. EU1

EU1 Guest

canlarım gliss kırılma karsıtı onarım kremi var bende onu öneriyorum mutlaka benim saçlarımda suanda 1-2 cm civarı kırık olmalıydı ama kırık 0 çatallaşma 0 tabi bide turplu su eklendi ya buna artık hiç kırılmaz heralde..:lepi: diğer mesajında gördüm bu arada canım bi arkadasındı sanıım 100 ytl yatırmayın para tuzagı onlar arkadsımkötükedihüso

18. 11 Ekim 2008
  19. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet fairylike e aynen katılıyorum glissinde çok etkili bakım yağları var.