Saçı Dökülenlerin Paylaşım Alanı

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve cimcimebenim tarafından 23 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : cimcimebenim
  1. cimcimebenim

cimcimebenim Guest

LÜTFEN YARDIM EDİN. SAÇLARIM ÇOK DÖKÜLÜYOR. GÜNLÜK YAKLAŞIK 200 TEL CİVARIDIR BELKİ. SABAH BİR KALKIYORUM YASTIĞIMIN ÜZERİNDE BİR SÜRÜ SAÇ TELİ VAR. NASIL ÖNLEYEBİLİRM BUNU? TOPLU MU DURSA AÇIK MI DURSA HİÇ BİLMİYORUM :KK43:KIRILMASIN DİYE TOPLAMAYA ÇALIŞIYORUM. AMA ENGELLEYEMİYORUM DÖKÜLMELERİNİ :KK43: İŞE YARAYACAK BİLDİĞİNİZ DOĞAL BİR KARIŞIM YADA ECZANEDEN ALABİLECEĞİM BİR İLAÇ VAR MI?

Sarisin06 ve esimaa bunu beğendi.
  2. 23 Temmuz 2006
  3. 1_sen

1_sen Guest

gecmis olsun cimcime..ama bu durum ne kadar zamandir var onu yazmamissin..cunku hava degisiminden dolayi vucutta bazi degisiklikler oluyor ve donem donem saclar dokulebiliyor...sac dokulmesinde ki en buyuk sebeplerden beri protein eksikligi..yemene cok dikkat etmen gerekiyor...son olarak arkadasimin annesinin boyle sorunu vardi ama neredeyse kel kalmisi..bodrumda yapilan birseye benzemeyen el yapimi sabunlar var..80 yasinda ki kadinin saclarri tekrar yerine geldi..dokulme durdu..tanidigin varsa oralarda sana yollasinlar..sabunun bir adi var mi bilmiyorum..bana tarif edilen sari renkte yamuk yumuk el yapimi sabun:))..

4. 23 Temmuz 2006
  5. cimcimebenim

cimcimebenim Guest

Yaklaşik Olarak 2 Haftadir Dökülüyor. O Sabunlari Biliyorum Ama Kimi Zeytinyaği Sabunu Kimi Defne Kimi Başka Birşey Tam Olark Ne Sabunu Biliyor Musun?

6. 23 Temmuz 2006
  7. Esra_k

Esra_k Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Zeytinyağı sabunu ii gelio diye biliorm..ama böle bi sorunda sana biotin takwiyesi yapmanı tawsiye edrm..​

8. 23 Temmuz 2006
  9. runya505

runya505 Guest

canım benimde saçlarım çok dökülüyor.
    bir çözümünü bulursan yazarmısın.

10. 23 Temmuz 2006
  11. roxett

roxett Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    evet bende öğrenmek istiyorum bi yolu varsa yazar msınız kızlar buraya

12. 23 Temmuz 2006
  13. roxett

roxett Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    bende bekliyorum. bi reklemda gördüm .bioxin diye bi ilaç çıkmış. bioder i yapan şirket yapmış. bi sitesine gri bak istesen. birde . revigen diye bi ilaç var ecz. sorabilirisniz kulanan bir çok memnun kalmış.

14. 23 Temmuz 2006
  15. cimcimebenim

cimcimebenim Guest

Canim Revigen In Fiyati 53 Ytl Bana Biraz Fazla Geldi Tabi Etkisi Daha önemli Ama Doğal Bir Yolu Yok Mu?

16. 24 Temmuz 2006
  17. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    59.027
    Ödül Puanları:
    663
    cimcimem öncelikle geçmiş olsun,benim sana öncelikli tavsiyem cildiyeye gitmen ve saçlarının dökülmesinin altındaki sebebi öğrenmen,kadınlardaki saç dökülmelerinin çoğu demir eksikliğinden oluyor ve demir eksikliği giderilmediği sürece saçların dökülmesi engellenemiyor aşağıdaki kopyaladığım yazıyı okursan ne demek istediğimi anlarsın ve sana 2 tane formül önericem sanırım birini uygulamazsın

sarımsak lapası formülünü çünkü günlerce kokmak zorunda kalacaksın sarımsak lapası çok basit saçlarına yetecek kadar sarımsağı dövüp lapa haline getiriyorsun ve saç diplerine masajla yediriyorsun,5-10 dakikalık masaj sonrası başına bir poşet geçirip sarımsağın saç derisinin içine işlemisini sağlıyorsun,yarım saat sonra saçlarını yıkayıp temizliyorsun haftada 2kez uygulaman yeterli.

Gelelim 2.formüle:3-4hafta boyunca hergün,1 avuç dolusu ince kıyılmış ısırganotu kökü 1-2 litre suda 8 saat bekletilir,bu karışım içine 4 avuç ısırganotu yaprağı eklenip kaynamaya başlayana kadar ocakta ısıtılır,kaynamaya başlar başlamaz ocağın altı kapatılıp 10 dakika üstü kapalı olarak demlenmeye bırakılır,10 dakikanın sonunda süzülür.Ilınınca bu karışımla saçlar 5 dakika boyunca yıkanır ve saç diplerine masaj yapılır.Saçları bu karışımla yıkamadan önce 5 dakika boyunca isveç şurubu ve ısırganotu tentürü ile dönüşümlü olarak saç diplerine masaj yapılır,daha ilk haftada saç dökülmesi durur,tedavi süresinin sonuna doğru yeni saçlar çıkmaya başlar,saç dökülmesi sona erdiğinde haftada 2kez bu formülü uygulamaya devam edersen uzun vadede dökülme önlenmiş olup saçlara esneklik ve parlaklık gelir,bu formül kepeklenmeye karşı da etkilidir.

''Saçlar sağlığın göstergesidir. Eğer parlaklıklarını yitirmiş çok yağlı, çok kuru, çok fazla dökülen saçlar için ilk önce doktora başvurmak gerekir. Saç dökülmesinin bir sürü nedenleri vardır. Saç kılı deri altındaki yağ keseciklerinin içinden çıkar. Bu keseciklere saçlara doğal parlaklık veren yağ üreten yağ bezeleri açılır. Görünen kısım çok dayanıklı olan saçın derinin altında kalan kısa kök kısmı tersine çok zayıftır. Bu temel bölüm hastalandığı zaman bu kesecikler çok çabuk bozulur ve ölür. Saçların tekrar çoğalması ancak keseciklerin içinde yeni hücrelerin oluşmasıyla ilgilidir. Kötü bakım, çok sıkı topuzlar, aralıksız örgüler, iç salgı bezlerinin çalışmasına, yara, egzama, sedef gibi saç diplerinde oluşan yaralara bağlıdır. Sinirsel şoklara, ameliyatlara, zor doğumlara, kronik hastalıklara, (şeker vs.) İltihaplı hastalıklara (frengi, tifo, verem vs gibi) Hormonlarla ilgili ciddi sıkıntılara bağlıdır. Önce hastalığın iyileşmesi gerekir. Bitkilerden yararlanarak saçların tekrar çıkması kolaylaşır. Sağlıklı bir yaşam sürün. (Alkol tütün vs sağlığınızı alır.) B1-B2-B3-B5-G vitaminleriyle vücudunuzu zenginleştirin.Saçın bakımı rengine, kalınlığına, yağlı veya kuru oluşuna göre değişir. Çok yağlı saçlar her gün, kuru saçlar haftada bir kere yıkanır. Normal bir insanın günde 20-40 tel dökülen ve 100.000-150.000 adet hiç durmadan yenilenen saçı vardır. Eğer saçlarınız fazla dökülmüyorsa endişelenmeyin. Saç uçlarınızın kırıldığını çatallaştığını, küçük ince saplarla bölündüğünü görürseniz,g enel sağlık durumunuza bakın. Kadın saçlarında görülen dökülme ve mat oluşu demir eksikliğinden kaynaklandığı bildirilmiştir. Doğal demir içeren yiyecekler yenmesi günde en az 30 dakika yürüyüş önerilmektedir.''

Cimcimem
    doktora gitmeni ısrarla tavsiye ederim

18. 24 Temmuz 2006
  19. cimcimebenim

cimcimebenim Guest

MUNECİM PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞKKÜR EDERİM AMA DEMİR EKSİKLİĞİ OLMADIĞINDAN EMİNİM YILLARDIR DEMİR TAKVİYESİ ALIYORUM VE DAHA YENİ ÖLÇTÜRDÜM AMA HAKLISIN EN İYİSİ DOKTORA GİTMEK :rolleyes2: