Saçım hamilelikten dökülüyorsa çaresi ne???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DMY tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : DMY
  1. DMY

DMY www.tastaki.com Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar 11.haftamdayım ve hamileliğin en başlarından beri inanılmaz bir şekilde saçım dökülüyor. Zaten ince telli olan saçlarım büsbütün kafama yağıştı.

Doktora gittim bana Foltene diye bir ampul kürü verdi ve "saçınız alarm veriyor" dedi. Bütün yaptığı da bu oldu. Bana yardım edebilecek birileri var mı çok moralim bozuluyor. Krepe tarağıyla hep saçıma krepe yapmak zorunda kalıyorum :KK43:

2. 12 Ocak 2010
  3. SRPKRYZ

SRPKRYZ Guest

nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum ama benimde çok döküldü ama ben doktora bile söylemedim hamileliliğim 5. ayından sonra hiç dökülmedi belki seninde düzelir hemen endişelenme bence...

4. 12 Ocak 2010
  5. DMY

DMY www.tastaki.com Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    İnşallah ya cevap için çok teşekkür ederim. Doğum yapanlar diyor ki bu daha hiçbişeymiş. Doğumdan sonra asıl deli gibi dökülecekmiş, zamanla çıkarmış ama tabi garantisi yokmuş.

O kadar üzülüyorum ki, herhalde ben üzüldükçe daha da çok dökülüyor. :sm_confused: Ve maalesef artık çevremdeki insanlarında dikkatini çekmeye başladı.

6. 12 Ocak 2010
  7. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    benim de ilk aylarda dökülüyor bence çok takılmayın hormonel değişimlerden kaynaklı.
    Sonraki aylar hiç dökülmemeye başladı, gürleşti saçlar.
    Bu gürleşen saçlar lohusalıkta dökülüyormuş tabi:KK43:

ıyi beslenin stres yapmayın, bana sorarsanız saç için bir ürün kullanmayın.

8. 12 Ocak 2010
  9. semra70

semra70 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim de ilk başlarda çok döküldü.Hatta banyodan halının üstünden kir yerine saç toplamaktan bıkmıştım.Şimdi 5. ayımdayım ve çok şükür dökülmesi durdu saçlarımın.

10. 12 Ocak 2010
  11. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    acaba vitamin eksikliğinizmi var,bebişiniz sizin vitaminizden kullandıgı için kökler zayıf düşmüş olabilir,benimde hamilelikten önce aşırı dökülmem vardı doktor hamile kaldıktan sonra vitamin verdi içinde 12 çeşit vitamin varmış demir kalsiyum vs..hepsi şimdi nerdeyse önceki dökülenin 4 de 1i dökülüyo...vitamin hapı kullanıyomusunuz yada folik asit...

12. 13 Ocak 2010
  13. DMY

DMY www.tastaki.com Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Yaklaşık 15 gündür doktorun verdiği Gyno Ferro Sanol kullanıyorum. Ondan öncede folik asit kullanıyordum. Ama hiçbir fark göremiyorum dökülmesinde. Yerlerden saç toplamaktan ve artık saçıma fön çektirdiğimde bile kötü, kafama yapışık görünmesinden çok mutsuzum.

Gyno Ferro Sanol iyi bişeymiş bildiğim kadarıyla :çok üzgünüm:

14. 13 Ocak 2010
  15. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    e vitamini dökülmeyi önlüyor,haplarını delip saçlı derine uygulayabilirsin,dairesel hareketlerle masaj yaparak.Birde şampuanının içine çam terebendi ilave edebilirsin...

16. 13 Ocak 2010
  17. DMY

DMY www.tastaki.com Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Bu arada senelerdir denemediğim şey kalmadı. Önce kuaförlerin malum baskılarıyla Kerastase'in ampul kürlerine başladım. L'oreal'in ve hatırlamadığım bir markanın kürlerini de yaptım. Sonra dünyanın parasını verip Revivogen aldım uyguladım. Son zamanlarda Bioxcin, Bioblast ve Revita Şampuan kullandım. Aralarda bilindik karışım zeytinyağı, bademyağı, yumurta, evigen ampül, bemiks ampül, bepanthene ampül kırıp kullandım. Bir ara bir aktar sarmısaklı baya kaya tuzu gibi bişey verdi. O sarmısaklı tuzları saçımın önlerine uygulamıştım sayesinde önlerde kalanları da döktü !

Artık napıcağımı şaşırdım. Foltene ampulu ve şampuanını kullanmaya devam ediyorum ama bakalım mafoldumben

18. 13 Ocak 2010
  19. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimde hamile kalmadan önce saçlarım çok dökülüyordu..
    ama bioksin kullanmaya başladım..
    dökülmesi tamamen kesildi..
    tavsiye ederim ..
    şimdi hamileyim ama saçım hala dökülmüor.