Saçıma bundan sonra krem ve şampuandan başka şekillendirici ürün kullanmıyorum!

Konusu 'Şampuan ve Saç Kremleri' forumundadır ve gzmklc tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

17 Eylül 2008
    Konu Sahibi : gzmklc
  1. gzmklc

gzmklc Kararlı.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet arkadaşlar benim saçım yaklaşık 6-7 ay öncesine kadar harikaydı.Saçımda hiçbir işlem yok( boya röfle perma vs.) kendi rengide çok güzel karışık bi renk içinde siyah kahverengi kızıl hatta azıcık gümüş bile var.Ve inanılmaz gürdür normalde :nazar:.Ben saçlarıma şekil verememekten şikayetçi olunca birsürü ürün kullanmaya başladım mesela:

Her gün mutlaka kullandıklarım:Sarıkız saç spreyi, taft saç köpüğü
    2 günde bir kullandıklarım:Sinbo shd-2668 saç düzleştirici, egos jöle
    Haftada en az birkere kesinlikle kullandıklarım:Bukle belirginleştirici köpük,Elidor 7/24 krem avon elektriklenmeyi önleyici serum

Durum böyle olunca saçlarım yavaş yavaş bozulmaya başladı.İlk önce hafif hafif dökülmeler( günde 15 tel) Bunun üzerine sarıkızı kestim saç köpüğünü de haftada 2 ye indirdim.Ama düz saç merakım başlayınca(saçlarım normalde dalgalı) 140 derecede 2 günde bir düzleştirici kullandım ve köpük jole iyice abarttım3 günden öncesine kadar saçlarım cansız kuru ve mattı.Ama 3 gündür bu saydıklarımın hiçbirini kullanmıyorum sadece şampuan ve krem.( ki arkadaşlarım bana dalgalı saçın düz saçtan daha çok yakıştığını söyler) Şimdi saçlarımın yanmadığına şükrediyorum zaten saçlarım kısa omuzlarımdan 1 parmak yukarıda birde kestirmek zorunda kalsam ne olur ki. 3 günde saçlarım yeniden eski sağlıklı haline dönmeye başladı.:nazar:

Son düzenleme: 17 Eylül 2008
  2. 18 Eylül 2008
  3. gzmklc

gzmklc Kararlı.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bugn 4.gün ve sabah sadece 2 fındık kadar köpük kullandım onun haricinde hiçbirşey yapmadım saçıma.Yine parlak sağlıklı günlerine dönecek saçım inşallah:nazar::teytey:a.s. benim gbi sorunları olan varsa galiba bundan başka çözüm yolu yok...

4. 18 Eylül 2008
  5. saral

saral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu kadar çok şeyi saçlarına yüklemen doğrumu canım saçların nasıl dayansın,kullandığın ürünleri sadeleştir,bu saydıklarının hiç biri bakım için değil.

6. 15 Temmuz 2011
  7. sumosh

sumosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    bn özel günler haricinde spray köpük jöle hiçç kullanmam. zaten saçlarm hemen sertleşiyo yağlanyo 1 gün bile dayanmycak hale geliyo. o yüzden sadece şampuan saç kremi. ve nemlıyken durulanmyan saç bakım kremi o kdr ne kadar cok ürün kullanrsak o kdr saçımız yoruluyo bnce hiç grek yok canım saçın doğal halıne fönle şekil ver en güzeli

8. 16 Temmuz 2011
  9. mavikus

mavikus Kınalı Kuzuu :) Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    73
    Canım iyi ki farketmişsin kendin de o kadar ürün kullanmaman gerektiğini. Birini kullan yeter, onların hepsi saçın yapısına zarar verebilecek şeyler