Saçımda ki Bitler! Yardım Lütfen :(

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve 0096 tarafından 26 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : 0096
  1. 0096

0096 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar 1-2 hafta önce saçımı kaşırken elime geldi bit iğrenç ben birde böcek korkusu olan bir insanım tüylerim diken diken oldu
    bende şampuan kullanmadan önce saçlarımı kısalttım birazcık uçlarından
    hemen gittim eczaneden anti-bit alıp kullandım her gün yıkayıp taradım sonra sirkeli suyla saçımı yıkadım yine taradım şampuan bitti tam geçti derken 2 gün sonra yine çıktı bende boya aldım saçımı boyadım yine geçti sanarken geçmedi gittim yine başka bir şampuan aldım onuda kullandım oda bitti ama hala var :çok üzgünüm::çok üzgünüm:
    Çok kötü birşey ya. Ve ben saçıyla çok ilgilenen bakım yapan birisiyim nasıl oldu bilmiyorum artık çok kötüyüm yani ne yaptıysam geçmedi boyadım saçımı kısalttım sirkeyle yıkadım 2 kutu şampuan bitirdim ama fayda etmedi internette araştırırken gaz yağını okudum annemde kullanalım diyor ama ben biraz korkuyorum açıkçası zarar verir diye siz ne diyorsunuz bu gazyağı hakkında?
    Lütfen bana yardım edin artık iyice psikolojim bozuldu hertarafım kaşınıyor aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor rüyalarıma giriyor offf off.
    Cevaplarınızı bekliyorum. :çok üzgünüm::çok üzgünüm:
    Lütfen bana yardım edin. senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Son düzenleme: 26 Temmuz 2010
  2. 26 Temmuz 2010
  3. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    en son ilk okula başladığımda başıma gelmişdi bu olay
    inanamıcaksın ama annem böcek spreyi var ya onu sıkmıştı kafama bi güzel
    ne akla hizmet yaptıysa bitlerle beraber beni de temizlicekdi haralde:KK1:
    şaka bi yana da madem geçtikten sonra takrar geliyo o zaman sirkeler ölmüyo
    ve bite dönüyo demektir
    eczaneye iyice bi sor bakalım sirkelere etkili olan bişey var mı?

4. 26 Temmuz 2010
  5. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    İlkokul üçe kadar yeğenlerim ve ben sürekli yanyana büyüdük.Kim bit kapmışsa diğerlerine doğal olarak bulaştırırdı.O zamanlar öyle şampuan falan yoktu sanırım, beyaz sabunlarla yıkanır, sonra gaz yağıyla kafa ovulur sonra beyaz tülbentler serilir, ince taraklarla bele kadar uzun saçlarımız taranır, kafada anne, teyze ve anneanne çıt çıt onları kırardı.Gaz yağının o kokusu da deli ederdi o ayrı ama gene okuldan bit kapıp aynı işlemleri 3 ay sonra yaşardık :)

6. 26 Temmuz 2010
  7. Akitra

Akitra kelebekk εїз Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    moralini bozma gecer
    sampuanla yıkamaya devam et yanlız birinin sana yardım etmesi lazım
    sadece sampuanla yıkamakla gecmez temizlemekte gerekir
    en kısa zamanda gecer umarım

8. 26 Temmuz 2010
  9. hayell.

hayell. Ömür hayalleri beklemez.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun canım benimde başıma 2 yıl önce geldi kızım anaokulunda arkadaşından ona geçmiş en kötüsü 2 aylık bebeğimde ve bende de vardı bahsettiğin şanpuandan bende kullandım hergün ama büyük kızımda daha çok vardı tek tek saçlarını temizledim sirkeli su gerçekten işe yarıyo günlük yıkan sık tarakla saçarını hem tara hemde sikeli su dök saçını temizlek için bir gönüllü bul birde nevresimlerini günlük yıka koruma amaçlı şampuanı bir müddet kullan bir anda geçmiyo malesef işin kötü tarafı yanındakilerede geçme ihtimalinin yüksek olması bu aralar fazla dışarı çıkma yoksa etrafındaki herkes bitlenebilir bu arada yaklaşır 1 ayı bulmuştu tam temizlenmesi Allah yardımcın olsun

10. 26 Temmuz 2010
  11. jakobi

jakobi Binlerce kez şükür Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    kullandığın yastık çarşaf ne varsa hepsini kaynat, dr a da gidebilirsin farklı bir şampuan ya da losyon verir belki. gaz yağının saçlarına zararı olacağını sanmam eskiden onu kullanırlarmış.

12. 26 Temmuz 2010
  13. 0096

0096 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    a m o n r a böcek spreyini bir sorayım eczaneye zararsız derse kullanıcam sen böyle diyince şimdi birden bir umut oldu içime.
    Sormadığım yer kalmadı gaz yağınıda sordum hertarafa bir yerde varmış sanırım bugün yada yarın oraya da bakıcam artık ne yapayım.

winstonlight gaz yağını kullandınız yani kullanılıyor madem bende deniycem tabi bulabilirsem belki işe yarar of çok kötü birşey bu ya bir türlü gitmiyor. :çok üzgünüm: peki şu anda var mı saçınızda herhangi birşey?

14. 26 Temmuz 2010
  15. hayell.

hayell. Ömür hayalleri beklemez.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım en iyi yöntem saçlarından tek tek temizlenmesi annem 1 gecede bit torunun torununu görürmüş derdi o kadar çabuk çoğalırlarmış yani bir gönüllü bul saçlarını temizlet

16. 26 Temmuz 2010
  17. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    kız bana uyup böcek ilacı sıkma kafana allah korusun bişi falan olur azap olursun bana
    ben çocukluk bağışıklığıyla başa çıktım belki ama zehriler falan sonra
    annem de kim bilir nasıl bi ruh haliyle yaptı bu işi belime kadardı saçlarım
    herhade böceği öldüren biti de öldürür mantığıyla düşündü
    ama bu işi balkonda yapmıştı hakkını yememyim
    gazı solumayim diye de saçımı sımsıkı eşarpla bağlamıştıkaydirigubbakcemile3

18. 26 Temmuz 2010
  19. 0096

0096 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Zaten 2 gün öncesine kadar moralimi bozmamaya çalışıyordum ama geçmiyor bunlar 2. şampuanda bitince ve hala geçmeyince dağıldım resmen annem temizliyor zaten her akşam :çok üzgünüm:

Teşekkür ederim cnm annem zaten temizliyor saçımı her akşam ama geçmiyor sirkeli suyu 2 kez denedim sadece günlük denemeyi düşünüyorum onuda kimseye bukaştırmamaya çalışıyorum zaten birazda bu yüzden üzülüyorum ya benim yüzümden başkalarınada geçmese bari yorumun için tekrar teşekkür ederim.

evet birtek o kaldı yapmadığım herşeyi yıkamayı düşünüyorum kıyafetlerimide birdaha giymiycem alışverişe çıkıp yeni kıyafetler almam lazım taraklarımı falan hepsini değiştirmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak