Saçinda egzama olan var mi?

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve AnnemBirMelek tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

4 Kasım 2008
    Konu Sahibi : AnnemBirMelek
  1. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar gecen sene doktora gittim sacımda çok kaşıntı vardı her yıkayışımdan sonra.kan tahlılı yaptı işte demır eksikliği fln var mı die.egzama var dedi sacında sac diplerimi inceletikten sonra.egzaması olan var mı neler yapıyor sacı için merak ettım haydı arkadaşlarım fikirlerinizi beklıyorumm

2. 4 Kasım 2008
  3. papatya16

papatya16 Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    merhaba canim benimde saçimda egzama var acayip şekilde kaşiniyor kanatiyorum ben onu kepek gibi dökülüyor.doktor bana stresten olduğunu söyledi şampuan ve damla verdi.ama sanirim ben düzenli kullanmadiğimdan dolayi iyice büyüdü daha çok canimi acitiyor..geçmiş olsunn

4. 4 Kasım 2008
  5. AnnemBirMelek

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanada geçmiş olsun canım.banada doktor losyon ve sampuan verdi ama 2-3 ay sonra aynı problemle karşılaştım.suan tresanın ısırgan otu şampuanını kullanıyorum ama gene başladı sacımda.sinir oluyorum benımde yara oluyor daha çok sacımın arka tarafında oluyor.biara vichy kullandım kaşıntıyı oluşumunu engelleyen o biraz iyi gelmıştı.bende gaza gelıp ısırgan şampuanı aldım ama napacağım bılmıyorum yine.kabarık oluyo kasınan yer değilmi ne zor ya bi çare yok mu şöle kolayca.offff.stressiz insan mı var sankı dimi canım

6. 4 Kasım 2008
  7. daylight

daylight Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    daha cuma günü dermatologa gitmiş (çok uyuşugumdur daha reçetemi satın almadım) ketoral şampuan verdi egzama için
    saç diplerinin yaglanıp,agırlaşıp gozeneklerın tıkanması,kuruması sonucu olusur pul pul olur dökülür yag dengesini saglamak için sirke ve limonu şiddetle tavsiye ediyorum bunların içine bir miktar yeşil kil karıstırp banyo öncesi 30dak bekletilip yıkanırsa hem egzama olulumu engellenıyo hem de ışıl ışıl saçlar elde ediliyo we lütfen mümkün oldugunca KAŞIMAYIN

8. 4 Kasım 2008
  9. AnnemBirMelek

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ah canım okadar kaşınıyokı napayım yerimseniben peki bu yeşil kili nerde bulacağız canım.çokk sağol canım denıcem bunu.üzüm sirkesi olur mu kı yanı elme yada limon sirkeside varya ondan sordum:utangac:

10. 4 Kasım 2008
  11. Elis

Elis Guest

galiba bendede var,galiba diyorum cunku ne arastirdim bu gune kadar nede doktora gittim..
    bazen tamamen yok oluyolar ama su siralar gene var basimin bi cok yerinde....acaba bendemi gitsem doktora ,,,,sizede gecmis olsun bu arada....
    ha unutmadan ama bendekiler kasidigimda elime kabuk geliyo beyaz ama.....odami egzama acaba yoksa bendeki baska biseymi....

12. 4 Kasım 2008
  13. AnnemBirMelek

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım bence enyakın zamanda doktora git canım.en azından ne olduğunu bılırsın ona göre tedavı yaparlar.öpt

14. 4 Kasım 2008
  15. EU3

EU3 Guest

egzama veya saç sedefidir canım .bence doktora git en azından ne oldugunu öğren ..isim vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama bitkisel bişey oldugu için sanırım sorun olmaz .aktardan 'helin H4' diye bir krem almıştım haftada 2-3 defa sürüp masaj yaparak egzemalı yere 2-3 saat bekletiyorum daha sonra kükürtlü sabun ile yıkıyorum ..daha önceki boyuntundan bayağı küçüldü .kaşıntıda eskisi gibi şiddetli degil .kremin kokusu çok keskin eldiven takarak saçınıza sürün elden çok kolay çıkmıyor ama saçta koku kalmıyor ..hepinize geçmiş olsun en kısa zamanda kurtuluruz umuduyla

16. 4 Kasım 2008
  17. mhrmhclk

mhrmhclk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    egzamanın kesin tedavisi yok şu anda ,sadece belirtileri geçirmeye yönelik şampuan losyon pomad gibi ilaçlar veriliyor tekrarlayan bir hastalık doktorun verdiği ilaçları kullanıp sonra tekrarladığında benzer ilaçlar kullanabilirsin internette bir cildiyeci de hastalık belirtileri düzeldikten sonra da önlem amaçlı haftada bir ilaç şampuanın kullanabileceğini yazmış ama doktora sormanı öneriyorum gene de geçmiş olsun :)

18. 4 Kasım 2008
  19. Elis

Elis Guest

cok sagolasin canim,senelerdir vardir bende ama senin mesajin olmasaydi inan aklima gelmezdi ,sana tesekkur etmeliyim ve ediyorumyerimsenibendogru soyluyosun ilk firsatta doktora gidicem burayada yazarim sonucu ,tamammi sekerimyerimseniben