Saçını Evde Boyayanlar, Düzgün ve eşit olarak boyama yönteminiz nedir ?

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve Gxuxnexsx tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

17 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Gxuxnexsx
  1. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben genelde saçımı evde boyuyorum..ama bu konuda biraz üşengeç ve tembelim..boyayı saçıma şampuan gibi rastgele yayıp öyle bekletiyorum...
    ama saçın bir kısmı az boyalı bir kısmı fazla boyalı oluyo..ve bazı yerler daha yıpranmış oluyor özellikle..
    altta kalan saçlara hele çok üşeniyorum...

kuaförler gibi saçımın heryerini eşit boyamamın en kolay yöntemi nedir bilen varmı ? yada kolayından da geçtim..eşit boyama yapmayı nasıl sağlarım...?
    ayrıntılı olarak anlatırsanız sevinirim...

Son düzenleme: 17 Nisan 2009
  2. 17 Nisan 2009
  3. emilia

emilia Emina Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben ilk önce saçımı tarakla ortadan ikiye ayırıp dipleri boyarım yedirmeye özen gösteririm 15 dakika beklerim böyle ,en son uçlara yediririm bu şekilde boyarım sonuç her tarafa en iyi şekilde yedirilmiş boya :CüvCüv:

4. 17 Nisan 2009
  5. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım :) esas sormak istediğin dip ve uçlardan ziyade en üstteki saçların altındaki saçlara ulaşmak için napıyorsun canım ?
    diyelim ortadan 2 ye ayırdık ilk bakışta görülen en üstteki saçları mı önce boyuyorsun...yoksa üsttekileri ayırıp toplayıp önce alttaki saçları sonra üsttekileri mi boyuyorsun ?

6. 17 Nisan 2009
  7. emilia

emilia Emina Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108

İşte canım tarakla teker teker ayırıyorum öyle yediriyorum,mesela ortadan başladım hemen yana ayırıp boyayı yediriyorum öyle öyle yedirilmiş oluyor hem üste hem alta ,diğer taraf içinde aynı işlem

8. 4 Ekim 2009
  9. sentimental

sentimental pamuk şekeri Üye

Beğenildi:
    910
    Ödül Puanları:
    238
    kendine bir adet yumurta sürme fırçası al boyanı genişçe bi kaba dök tutam tutam ayır ve onunla sür diplerde çok işe yarıyo. son olarak da nazikçe taramaya çalış kesinlikle eşit dağılacaktır.ben onu bulamadığım zamanlarda da diş fırçası kulanıyorum o daha da iyi oluyor ama işlem uzun sürüyor

10. 4 Ekim 2009
  11. axemarie

axemarie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    birde boyanın eşit dağılmasını istiyorsan ince uçlu bir tarakla tara saçını böylece eşit dağılmış oluyor boya

12. 4 Ekim 2009
  13. Verite

Verite Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    ben şampuan gibi bütün saçıma yedirip sonra tarakla iyice tarıyorum böylece boya sürülmemiş yer kalmıyor. ama yıpranma meselesi sürememekten değil, bazı bölgeler yıpranmaya daha elverişli. mesela benim saçlarımın tepeleri ve arka uçları yumuşacık ama ön uçlar rezalet

14. 5 Ekim 2009
  15. c.c.D

c.c.D Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    önce arkadan ve uçlardan başlıyorum.
    her türlü boyayı 1 saat bekletirim kafamda.
    son 20 dk da tepemi boyarım.
    çün beynimden ısı daha çok olduğunda daha açık renk oluyo ve ton açık oluyo.
    bide eğer omzunu geçiosa saçın 2 tüp boya alcaksın. boya kafanda çamur gibi olmalı.
    bide saç kurutma makinasıyla yıkaadan önce 5 dk falan tut ki uçları kurusun emsin boyayı.

16. 26 Haziran 2010
  17. dersane

dersane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
  18. 26 Haziran 2010
  19. PoSeiDoN_

PoSeiDoN_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben evde boyarken enseden başlıyorum boyamaya çünkü özellikle açık tonlarda üstten başlayınca o bölge daha çok açılıyor

saçalarımı topluyorum enseden başlayarak tutam tutam boyuyorum ton farkıda olacaksa tutamlar arasında oluyor

denemeni tavsiye ederim