saçınıza hiç kına yaktınız mı?

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve betul5 tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : betul5
  1. betul5

betul5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar merhaba ben esmerim saçlarım da koyu renkli saçıma kına yakmak istiyorum ;ama acaba nasıl olur diye de düşünmeden edemiyorum. saçına kına yakan var mı ? memnun olan var mı? kınanın saçı besleyip daha da parlattıgını söylüyorlar yardımlarınızı bekliyorum:)

2. 7 Ağustos 2009
  3. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben yaktım arkadaşım, ama şahsen tavsiye etmiyorum. ben kumralım normalde ve sarı saç severim. her yaz papatyayla fln sarartırdım hatta, ama 2007 senesinin eylül ayında kına yaktım saçıma, beslesin diye. inan o kadar pişman oldum ki, kına yüzünden düğünümde kızıl saçlıydım ya ferhunde gibi, halbuki çocukluğumdan beri hayalim hep sarı saçlı gelin olmaktı ama olmadımafoldumben

ama sen koyu saçlıyım diyorsun, belki sende daha farklı olur, yani saçın koyu kestane veya siyahsa mesela, kızıl yansımalar yapar saçında. ama kumral ve daha açık renkler için asla önermem çünkü sürekli-dipler çıktıkça- yakmak gerekir, yoksa saçın yarısı başka yarısı başka oluyor. hele ki ben sıkılırım, ya da saçımın rengini açmak isterim fln diyorsan hiç tavsiye etmem çünkü kına üstüne boya tutmaz ve kestirmekten başka çare yoktur kurtulmak için.kısacası kına bir kısır döngü gibidir, sürekli tekrarlamak ister, kurtulmak için de beklemekten başka yol yoktur.eğer istediğiniz sadece bakımsa, kınaya gelene kadar bakım için çok daha etkili onlarca yöntem var.

4. 7 Ağustos 2009
  5. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238

arkadaşın yorumu gayet açıklayıcı olmuş canım ben 3 sene öncesine kadar heryıl 2 kez yakardım ama eşim sevmediğinden dolayı evlendikten son ra yakamadım benim saçlarım kahverengi kınayla acayip bi parlaklık ve canlılık geliyordu saçlarıma çok sağlıklı görünüyordu ve rengi de kızıldı eşim izin verse şimdi hiç düşünmeden yakarım yine ama malesef çok kızıyor kınaya ve kokusuna

6. 7 Ağustos 2009
  7. betul5

betul5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar yorumlarınız için çok tesekkurler. ben daha önce sacıma hıc bır uygulama yapmadım. yanı ne boya ne de kına hıcbırını uygulamadım. sımdı bır degısıklık ıstıyorum kararsızım da:KK43:( aslında sacımı cıkolata kahveye boyamayı dusundum. bence esmere bu renk cok yakısıyor sonra dip boyası gelecek ve ben hamile kalmayı düsünüyorum hamılelık sırasında da sacımı boyayamayacagım rengı akacak ve bakımsız duracak kına da akma oluyor mu yanı uzadıkca canlılıgını kaybedıyor mu ,boyadan farkı akmamamsı mı ,bılen var mı? kına ve boyanın farkı nedır?

8. 7 Ağustos 2009
  9. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    şimdi boya eğer kızıl tonlarda boyarsan akar, ama kahve tonlarında büyük ihtimalle öyle bir sorun yaşamazsın. kınanın da sorunlu yanlarından biri akmasıdır. kınaya gelince açık renkli bir saça uygulandığında resmen bozarır kına, ama koyu saçta solacağını sanmıyorum. yalnız ilk bikaç hafta havluların boyanır baya. kınanın boyadan farkı 1. doğal olması ve saçı beslemesi, 2. saçın içine işlemek yerine etrafını sarması. şimdi bir yerde okuduğumdan hatırladığım kadarını yazayım. kınanın içinde bulunan pigmentlerle saç telleri zıt yönlü elektrik yüklüymüş. mıknatısların + ve - kutuplarını düşün işte aynı öyle. o yüzden kına saç telinin gövdesine yapışır kalırmış. ama boyanın içindeki amonyak saç telinin üstündeki pulcukları kaldırır ve boyanın saç telinin içine işlemesini sağlarmış. aradaki fark bu yani.
    bana kalırsa sabret biraz daha, doğumdan sonra yaparsın ne istersen. dediğin gibi boya akabilir ki akmasa da 9 ayda dipler çok uzayacak ve dip boya yapman gerekecek. işte kına da riskli yani yakışmazsa-sevemezsen geri dönüşün olmayacak. ki genel kanıya göre de kızıl saç-kına da dahil-esmerlere değil beyaz tenlilere daha çok yakışır. ama kendi saç rengin siyah-siyaha yakınsa o zaman kızıl durmaz, yalnız ışıkta kızıl yansımaları olur, yakışabilir de, bilemem:)
    bildiklerimi ve kendi fikrimi aktarmaya çalıştım,umarım yardımcı olabilmişimdir:)

10. 7 Ağustos 2009
  11. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    benım annem yakardı ama sıyah degıl kızıl olurdu sacları koyu kızıl cok guzel olurdu ama tabı o renkten kurtulması zor oldu.sacının beslenmesını ıstıyorsan bakımyagı kullan.kına buyuk rısk

12. 7 Ağustos 2009
  13. cemre25

cemre25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Bende kına yakmak istiyorum ama ya beğenmezsem kurtulamam diye düşünüyorum.Kararsızıım....

14. 7 Ağustos 2009
  15. betul5

betul5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaslar kınayı yaksam sacımda ne kadar beklemesı gerekır bır de kınanın ıcıne ne koymalıyız sacı beslemesı ıcın?

16. 7 Ağustos 2009
  17. ozqem

ozqem Guest

ben de yakıodum eskiden su yer,ne demlenmiş çayla kalan suyuyla yani kıvamına getiriodum bide kına taşı dedkleri bişi var besliomş ama onu denemedim benm saçlarm kumraldı ve bu renk olmştu resimdeki gibi belki sana fikir verir ben saçlarıma sürüp streçle sarıp gece öyle yatıodum sabah yıkıodum aslnda çıkmama gibi kötü bi yanınıda görmedim şahsen boyada tuttu hatta ucuna denemiştim umarm işine yarar bu arada gerçktn çok beslio

Ekli Dosyalar:

miyav_su bunu beğendi.
  18. 11 Ağustos 2009
  19. sibushe

sibushe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    küçükken kuznmle hep yaktırırdık kırmızı kafa dolanırdık =)) annem içine demli çay zeytinyağ bide kırmızı soğanın kabuğunu atar muhteşem bi renk olurdu boyada bile yok o kızıl renk açısından tavsiye ederim kızıl istiyosan ama sonra üstüne boya fln yapamazsın beklemen gerekir kınalı kısımların tamamen gitmesi için bide uzadıkça çok kaşınıyo devmlı kına istiyo saç..

miyav_su bunu beğendi.