Saçınızı Boyarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve Daxgx Çiçexgxim tarafından 24 Ekim 2007 başlatılmıştır.

24 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Daxgx Çiçexgxim
  1. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Saçınızı boyarken dikkat etmeniz gerekenler

Hemen her kadın hayatının bir döneminde saçlarını boyatmıştır. Kimisi modaya uymak için, kimisi de değişiklik olsun diye boyatır saçlarını. Sizin de saçlarınız boyalıysa ya da boyatmayı düşünüyorsanız aşağıdaki bilgilere bir göz atmanızı öneririz.

Boyanırken saç temiz mi yoksa kirli mi olmalı?

Saçınızın temiz ya da kirli olması fark etmez. Her iki durumda da iyi sonuç alabilirsiniz. Ancak boya yapmadan önce saçınızda jöle, briyantin, sprey, köpük gibi saç şekillendiricileri varsa fırça yardımıyla temizlemelisiniz. Çünkü şekillendiriciler saça yeterli miktarda boyanın nüfuz etmesini engeller. Boyanın kalıcılığı kısa süreli olur.

Saç boyası saçı döker mi?

Boya, saçı dökmez. Mevsim değişikliği, fizyolojik rahatsızlıklar, düzensiz beslenme gibi koşullar saçın dökülmesine neden olur.

Cilde bulaşan boyalar nasıl temizlenir?

Saç boyasını uygulamaya başlamadan önce saç diplerine nemlendirici krem uygulanabilir. Bekleme süresi sonunda saçlar yıkanmadan önce veya yıkandıktan sonra nemli bir pamukla boyanın ciltten temizlenmesi kolaylaşır. Nemlendirici krem uygulaması unutulursa, sabunlu bir bez ya da pamuklu yardımı ile boya temizlenebilir.

Kaş ve kirpik boyanabilir mi?

Kaş ve kirpikler hiçbir boya ile boyanmaz. Eğer kaşlarınızı boyamak istiyorsanız, özel olarak hazırlanmış kaş- kirpik boyalarını kullanın.

Boya ne kadar zamanda uygulanmalı?

Saç, ayda yaklaşık 1 cm uzar. 4 ila 5 hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.

Kına olanlar boya yapabilir mi?

Kına saçı kaplar ve saç üzerinde bir tabaka oluşturur. Kınayı saçtan çıkarmak ise mümkün değildir. Bu nedenle saçınızda kına varsa saç boyası kullanmayın.

Saç renginin daha belirgin olması için saç boyasından fazla oksidasyon kremi kullanılırsa ne olur?

Boya kutusunun içindeki reçetede yazılan miktar ve oranlar en sağlıklı sonucu almak için idealdir. Bu nedenle farklı bir karışım tavsiye edilmez.

2. 24 Ekim 2007
  3. asmira

asmira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çiçeğim teşekkürler canım bende saçlar kirliyken boyanır diye biliyordum temizkende oluyormuş demek

4. 24 Ekim 2007
  5. edakrxsxk

edakrxsxk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben Kirli Saça Boya Daha Güzel Geçer Diye Biliyordum Demekki Yanliş Biliyormuşum öğrenmiş Oldum Teşekkürler Bilgiler Için

6. 24 Ekim 2007
  7. *thalia*

*thalia* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilgisi yok bende kirli saçı dipleri yanmasın diye kuaförler istiyor die biliyorum.tabiki temiz saça daha iyi işler boya,mantıken

8. 24 Ekim 2007
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Dünyaca ünlü boya firmalarının kullanma talimatlarında sürekli 1 yada 2 günlük yani kirli saça boyayı uygulayın derler. Yani bu ibareyi özellikle belirttiklerine göre vardır mutlaka bişeyler.

10. 18 Mayıs 2008
  11. gxoxzdey_85

gxoxzdey_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet saç derisi yanmasın diye bence temiz saça denemeyin derim

12. 18 Mayıs 2008
  13. EU1

EU1 Guest

ya kızlar ben sacımı boyucamda acık kahve rengi koyu yapmak istiyorum koyu kahve sac rengimi açmazlar dimi orayelle direk normal sacımın üstünden boyarlar dimi

14. 20 Mayıs 2008
  15. EU1

EU1 Guest

ya kızlar cvp yazın çok acil saç boyatma hakkında hiç bi bilgim yok çünkü daha önce hiç boyamadım

16. 20 Mayıs 2008
  17. gxoxzdey_85

gxoxzdey_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet cnm açmaya gerek yok:) yalnız koyu kahve çok koyu olabilir tam olarak istediğin tona uygun bir foto loyabilir misin şu an

18. 21 Mayıs 2008
  19. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar saçımızın uzerınde yag tabakası vardır saçı koruyanda budur.boyandığı zamanda bu yag tabaksının bulunması önemlidir çunku saç daha az zarar görür daha az kurur. ama zaten savunmasız saça bırde boya uygulandığı zaman daha çok kurur saç.o yuzden bıkaç gunluk kırlı saça yapılırsa daha ıyı olacaktır