Saçlar için öneri?

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve Fountain tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

8 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Fountain
  1. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    a.s.Saçlarım dalgalı ve kabarıyor tek başıma fönde çeksem olmuyor öneriniz var m?

2. 8 Haziran 2008
  3. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    köpük ve vigo ile şekilli dalgalı olarak kullanabilirsin ya da düzleştiriciye ihtiyacın var ama her zaman yapmamanı öneririm eğer dalgalı saçı yakıştırıyorsan kendine ve seviyorsan köpük kullanmanı öneririm jöle değil ya da saçının üzt bölümü düz ve hacimli aşağıya doğru güzel dalgalı da kullanabilirsin mesela berrak tüzünataç(öyle miydi soyadı:) hande subaşının dalgalı saç modellerine bir bak derim onlar da kabarık hacimli ve dalgalı benim de aslında favori saç modellerimden biridir

4. 8 Haziran 2008
  5. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    Merhabalar önerin için çok teşekkür vigo nedir?saç köpüğü marka olarak?a.s.

6. 8 Haziran 2008
  7. perdedor

perdedor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    vigo resimdeki fön makinesine takılan başlık canım..
    nasıl kullancağını da yaziim.. saçlarının ıslaklığını havluyla alıyosun.. sonra saç köpüğü ya da jöle sürüyosun saçını avuçlayarak.. (hatta saçın çok dalgalıysa hiçbişi sürmeden yap ben öyle yapıyorum) sonra saçlarını öne atıp eğiliyosun başını.. o vigonun uçlarıyla sanki saçını avuçlar gibi kurutuyosun.. daha dalgalı olması için kuaförler bi yandan öyle kuruturken bi yandan elleriyle mıncıklıyolar bööle saçını =))

bu arada saçın kıvırcık değil de dalgalıysa başka bi önerim var vigo yerine.. saçlarını katlı kestir, banyodan sonra saçına hiçbişi sürmeden normal kurut.. sonra saç düzleştiricisiyle sadece önüne düşen tutamları düzleştir..alnına ve yanaklarına değen kısımları yani.. istersen aradan da bikaç tutam alıp düzleştir.. şahane oluyo.. yerimseniben

8. 8 Haziran 2008
  9. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    a.s.bilgi için teşekkür katlı nasıl bişey ama?bi kere kestirdim kabarmasından bıktım

10. 8 Haziran 2008
  11. perdedor

perdedor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya o saçının yapısına göre değişir.. kıvırcığa yakın bi dalga ve kalın telliyse katlı kullanmak zor tabi.. daha da kabartır.. tam saç tipini bilemediğim için bişi diyemycem.. en iyisi kuaföre saçımı kabartmycak, kolay kullanabilceğim, katlı bi kesim istiyorum de..

[/IMG][/URL]
    resmi mahvettim ama örnek gösteriim dedim :çok üzgünüm: benim saçım dalgalı ve ince telli.. resimdeki halinde jöle ya da başka bişi yok kendi halinde kurumuş halinde dalgası yani.. saçımın önleri kaşlarımın hizasından başlayıp yana doğru uzuyo.. orda kahkül gibi çıkmış dağılınca ama değil.. yarım kahkül.. diğer yanlarında ve arka kısmında da bol kat var.. çok çok rahat kullanıyorum yani 2-3senedir aynı modeli =)) hiçbişi yapmasam da uğraşmışım gibi duruyo.. arada eserse önlerini falan düzleştiriyorum tamam.. =) eğer senin saçın da böyleyse ve modeli beğendiysen rahat kullanırsın sen de yerimseniben

Son düzenleme: 18 Haziran 2008
  12. 8 Haziran 2008
  13. EU1

EU1 Guest

ya şey kızlar burda mı okudum bilmiyorum ama mükemmel kıvırcık saçlar için biberiye otunu haşlıyoruz 3 kaşık yoğurtla karıştırıp 1 çay kaşığı avakado yağını ekleyipsaçında 20 dk falan tutuyosun haftada 1 kez ELEKTRİKLENME VE KABARMA OLMUYOMUŞ SONRAA VE KOLAY ŞEKİL ALIOMUŞ:)

14. 8 Haziran 2008
  15. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saçın kıvırcığa yakın dalgalı ise köpük kullanabilirsin cnm benim de çok tecrübem yok ama iyi markalrın wella new wave, loreal de iyidir ;saç köpüklerini alabilirsin pek ço kçeşitleri var sen doğal bir görünüm istiyorsan farklı daha sert yad a ıslak bir görünüm istiyorsan daha farklı bir köpük tercih edeceksin jölelerde olduğu gibi:)
    kıvırcığa yakın değil de ne düz ne dalgalı gibi ise arkadaşımızın saç modelinden kullanabilirsin çok kullanışlı her halukarda köpük jöle sürüp vigo ile şekil verebilirsin ya da hiçbir şey sürmeyeyip doğal haliyle vigo uygulayabilirsin kabarıyorsa büyük ihtimal bir şey sürmen gerekebilir saç kremi de olabilir 7/24 gibi ya da sprey belki
    sen saçını nasıl görmek istiyorsan ona yakın bir model bulmaya çalış sonra onu uygularsın:)iyi şanslar

16. 8 Haziran 2008
  17. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    Benim saçlarım belki biraz daha dalgalı ama model çok yakışmış bende deniyim diyorum teşekkür bide köpük alıyım arada kullanırım

18. 8 Haziran 2008
  19. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    gün87 arkadaşım önerin için teşekkür ama o dediğin otu bilmiyorum sanırım süremem zahmetli birazda saçlarım bayaca uzun benim sevgiler..önerin için teşekkür

Son düzenleme: 8 Haziran 2008