Saclar Üzerinde Uzmanligim Var

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve gxuxlcay tarafından 9 Eylül 2007 başlatılmıştır.

?

sizce saclarimizi sik kestirmelimiyiz

1. evet iki ayda bir uclarindan

37,7%
  2. evet dört ayda bir iki santim

19,8%
  3. hayir sadece gerekirse kestiririm

42,5%
    9 Eylül 2007
    Konu Sahibi : gxuxlcay
  1. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuda sorulariniza acigim yardim ede bilirim tatlicadiarzu

2. 10 Eylül 2007
  3. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben üc yil eyitim gördüm okulunu bitirdim diplomali bir ustayim ve ben tek saac üzerine okumadim diyer uzmanligim cilt bakimi ve makjözüm yurdisinda -almanya dogumluyum burada eyitim gördüm ve ayriyettende istanbulda bir güzellik salonunda calistim ve avrupada fransa-avusturya-isvicredede sitaj gördüm o ülkelerdende ödülerim mevcuttur bukadar yeterlimidir size !?:nazar:kafamçokkarıştı

4. 10 Eylül 2007
  5. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canim slm-sacini nasil kullaniyorsun cok sik ve siki bagliyormusun bu birkere sayif ve ince telli saclar icin bir cinayet sayilir,ikincisi sacbakiminda sacina göre bakim uygulamalisin sampuan bakimkremi sayif saclar icin olanini kullanman lazim,ücüncüsü saclarini iki ayda bir yarim santim uclarindan mutlaka kestirmelisnki daha saglikli ve daha cabuk uzasinlar saclarini fazla hauluylan sürtürme kirilirlar fasla sicak fön cekme sacini kurutur ve kirar yine saglikli uzamaz bilmiyorum boya yada röflen varmi ona göre bilgi vereyim yazarsan memnun olurum:1hug::nazar:

6. 10 Eylül 2007
  7. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canim slm! önce iyi bir doktora gitmeni öneririm cünkü sac dökülmesi icten gelen bir rahatsizlikta olabilir! kaninda herhangi bir vitamin eksikliyi olabilir önce bunu arastirin ,yada bazi insanlarda belli dönemlerde hava deyisiminlen alakali yani yazdan bahara gecme döneminde sac dökülmesi olur bazilari bunu görür bazilari farketmez bile insanina göre farkli dökülür,irsi bir probleminiz yoktur herhalde ailenizde ?nezamandan beri saciniz dökülüyor? hormon probleminiz varmi ? bu sorulara cevap yazarsaniz belki daha verimli olabilerim. beklerim!:nazar::1hug:

8. 10 Eylül 2007
  9. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    önceliklen sacinizin dökülmesine sebeb olan ne bunu bulmalisiniz , yani önce bir doktora gidip kaninizda bir vitamin eksikliyi varmi bunu ögrenmelisiniz! ailenizde sacla irsi bir problem varmi bunuda ögrenin ,engelleyemiyorum derken nedenini dökülmenin biliyormusunuz!?azaltabileceyiniz konular sicak fön cekmemek, saci islakken uzun uzun cekerek taramamak cünkü sac islakken daha cabuk kökünden ayrilir tararken daha sakin ve yavas tarayin ,sacinizi fazla siki ve sert tokalarlan (metall)tokalarlan baglamayin daha üzeyi yumusak olan ve saca sürtürmeyen tokalar takiniz tabi bunlar üzeysel seyler siz önceliklen dökülmenin nedenini bulmalisiniz onagöre daha iyi yardimci olabilirim.:1hug::nazar:

10. 10 Eylül 2007
  11. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba selincim! erenin sacinda kat var hafiften önlerinde asagi doru kat var ama-senin saclarin bakalim buna müsayitmi? cünkü her sacteli farklidir her sacmodeli herkeze yapilamaz o senin sacina bagli ve gittiyin kuaföre bagli becerisine anlarsinya ayriyetten bakalim o erenin sacmodeli senin yüzüne uygunmu buda var bunada kuaförün cevap verir tamam öpüyorum seni sana bol sanslar insallah istediyin gibi olur bana haber verirsin ok!:1hug::nazar:

12. 10 Eylül 2007
  13. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet sacin sekli v seklinde olucak sonlarina dogru bir veya iki kat olabilir önlerine asagi doru kat kestirmelisin ve kafanin en tepesinde en üstündede bir hafif kat olmsi gerekiyor ama cok hafif fazla görünmicek sekilde o cok önemli sac modelini dengeliyor cünlü:1hug::nazar:

14. 10 Eylül 2007
  15. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba nergizcim saclarin baya bir kivircik yada cok dalgali olmali uzasada hemen gözükmez sade düu fön cektiginde anlarsin uzadiklarini.dökülmesinin sevebi boya olamaz bence ya mevsim deyisiminden olabilir yada vitamin eksikliyinden yada hormon bozuklugundan tabi bunlari doktorundan kantesti yaptirarak ögrene bilirsin belki hormon tedavisi gereke bilir bunlar normal seyler insan vücudu yas ilerledikce yada bir dogum sonrasi hormon bozukluguna ugraya bilir tedavisi cok kisa sürer doktorunuzun verdigi ilaci 1 veya 2 hafta kullanmak tekrar kanina baktirip düzel diyini anlar tabi irsi sebeblerin yoksa aileden gelen slm görüsürüz:1hug::nazar:

16. 10 Eylül 2007
  17. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bakiminda kuru ve cansiz saclar icin veya uzn ve kirik saclar icin olan ürünler kullan ayriyettende bakimkremi her yikamadan sonra mutlaka kullan iki haftada bir derin bakim yap-yaptir,bakimkremin daha cok oil agrlikta olsun yani bakim yagi daha fazla olan (oil) ürünleri kullannirsan sacindaki deyisikliyi hemen fark ediceksindir:nazar:

18. 10 Eylül 2007
  19. gxuxlcay

gxuxlcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yinede saclarini uclarindan 1-2cm kestirirsen sana saclarin tesekkür eder hic kesrirmeden uzatmakta sacdökümüne yolacar!:1hug::nazar: