... Saclari Cok Kabaranlar neler yapmalı ?

Konusu 'Kıvırcık Saçlara Özel' forumundadır ve 76defne tarafından 7 Ekim 2007 başlatılmıştır.

7 Ekim 2007
    Konu Sahibi : 76defne
  1. 76defne

76defne Guest

merhaba arkadaşlar.
    saçlarım su dalgası gibi jöle sürünce. doğal hali hafif dalgalı ama kabarık duruyo aslan yelesi gibi... 15 yaşımdan beri yıkayıp çıkıp öylece kullanamadım. ya jole sürecem yada fön çekecem... bazılarının saçına bakıyorum ağır duruyor. dalgada olsa düzde.
    ama benim saçlarım sık olmasına rağmen hafifmidir kurumudur nedir tel tel kabarıyor. lütfen biri bana bişeyler önersin...

saç kremi kullanıyorum... bir haftadır sizin söylediğiniz yağları karıştırıp bakım yapıyorum...
    başka ne yapmam lazım... banyodan çıkınca kurutup dalgalıysa dalgalı düzse düz kullanayım ama kabarmasınnnn :Roflol:

2. 7 Ekim 2007
  3. Berith

Berith Dalgalara koşmak... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de aynı sorundan muzdaribim. Üstelik benim saçlarım kıvırcık. Fazla uzun değilken jöle sürüyordum ama pek doğal olmuyor öyle. Artık 7/24 kullanıyorum ama hem çok uzun hem de çok gür saçlarım, bayağı boca etmek gerekiyor. Çözüm bulamadım ben de yıllardır :KK43:

4. 7 Ekim 2007
  5. 76defne

76defne Guest

onuda kullandım... ıslak veya nemliyken bi nebze istediğim gibi duruyor. kurdumu yada rüzgar yüzü gördümü allaha emanet. öyle çok boyasam yıpratsam yıpranmış diyecem. ama boya bile sürmüyorum. ne bu çektiğim ya.
    arkadaşlar saçı iyice nemlendirmek için bi iksiriniz yokmuuuu.... diyabet hastasının hastaneye bağlı kalması gibi bende kuaföre bağımlı kaldım. bi çareeeeee.....

6. 7 Ekim 2007
  7. istavrit

istavrit Guest

benim saçım da kıvırcık aynen dediğin gibi doğal haline bıraksam kabarık hep,ben yıllardır jöle kullanıyorum valla çaresi yok galiba,ama jöle yerine köpük kullanabilirsin mesela o daha hafif durur..

8. 8 Ekim 2007
  9. cansuyum

cansuyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızkardeşiminde saçı aynen senin gibiydi doğal kullanamazdı ama biz ona katlı birkesim yaptırdık şimdi jöleyi unuttu::::::) benimde saçım kabarıyordu bende epeydir şampuanıma karıştırdığım yağlar sayesinde unuttum jöleyi:) hint yağı, badem yağı, çamterebentin yağı. inşallah faydasını görürsün..:nazar:

10. 8 Ekim 2007
  11. 76defne

76defne Guest

bunlarla bakım yapıyorum ama şampuana katmadım... benimde katlı kesim. hatta aralara ara makası attırdımki seyrek dursun diye... katlar üstte kabarıyo. kuşlar yuva sanıp yumurtlayacak kafama... topuz yaparak geziyorum hep...

bari dediğin gibi şambuana biraz yağ damlatayım... köpük kullanmıştım ama içine işlemiyoki saçın.

ay doğal halinin resmini çekeyimde ekleyim buraya... beni daha iyi anlarsınız...

12. 8 Ekim 2007
  13. 76defne

76defne Guest

arkadaşım aramızdasın sen zaten :) niye yalnız hissediyorsun kendiniki... saçlarınmı dökülüyor,

badem yağı, bepanten iğne ve yumurta sarısını al karıştır diplerine sür... bak bakalım bi tel düşüyormu saçından...

saçın uzamıyorsa diğer konularda entele otunu tavsiye etmiş arkadaşlar birde yağ karışımlarını. onları incelersen çözüm bulursun...

bulamazsanda buraya yaz ben fellik fellik saç bakımlarını inceliyorum. sana bulur linkleri veririm

14. 9 Ekim 2007
  15. 76defne

76defne Guest

Saçlarımı gören korktu. umutsuz vaka olduğunu anladı demi. O yüzden kimseden ses yok... :):)

biliyordum zaten. Merinos gibi gezmeye devam edeyim barim...

16. 9 Ekim 2007
  17. s*e*l*i*n

s*e*l*i*n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence saçların gayet güsel ne sürüosun böle saçlarına ne marka şampuan saçların çok güsel nemli we parlıor tatlım bence seniin saçlarında pek problem yoq

18. 9 Ekim 2007
  19. ESPRIT

ESPRIT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bu sitede şunu gözlemliyorumki biri bi soru sorunca herkes te aynı soruyu soruyor..çözüm öneren yok gibi :)

ah anacım keşke seninki gibi olsa benimki yatar kalkar şükrederim en azından hafif su dalgası seninki benimkinin teller kıvırcık,banyodan çıkıp kurutunca elektrik çarpmış gibi oluyo..senin vallahi billahi çok güzel ne güzel de parlıyoo :) bende ya hep topluyorum ya da fön...ama şunu önerebilirim..saç kremini iyi seç..ucuz olarak ipek in sarı kutulu saç kremi süper.onu her şampuan sonrası kullan banyoda ve aşırı durulama...çıkınca saçlarını kurut ama nemli kalsın ve saçlarını nemliyken ör ve akşamsa mesela sabah kalkınca aç..inanki nemliyken saçı toplamak veya örmek çok fazla işe yarıyor..ben başedemeyince böyle yapıyorum ve uysallaşıyor...bilgin olsun....dene bakalım sonucu da bildir ama ok :)yerimseniben