Saçları dökülenler eski saçlarına tekrar nasıl kavuştu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hanne tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

3 Aralık 2010
    Konu Sahibi : hanne
  1. hanne

hanne Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu bölümde daha fazla dikkat çekecek ve daha çok cvp geleceğini düşündüğüm için konuyu buraya açmayı uygun gördüm.saçlarım 3 aydır aşırı dökülüyor,uyandığımda yastığımın üzerinde bulmuyorum saçlarımı,ama ne zaman el atsam,taramaya kalksam elime geliyorlar.yıkarken avuçlarım doluyor.akıyorlar resmen.saçlarım boyadan falan çok yıpranmıştı(röfleliydi daha önce)bu yüzden dökülebileceğini düşündüm güneş deniz suyu belki bu faktörler ortadan kalkınca düzelir dedim artı stres de vardı.uclarından aldırdım falan ama dökülme durmadı arttı diyebilirim tabi bu arada saçlarımda daha önceden beri gelen bir dökülme vardı zatn yani saçlarım zatn çok sağlıklı değil. bu yüzden 3ayda yarı yarıya azaldı şimdi düzleştirsem bi avuç oluyo kuruyunca şekil veriyorum ancak bişeye benziyo 1 günün sonunda sönüyo tabi.öyle bir dönemde kaybetmeye başladım ki saçlarımı :KK14: doktora gittim hiçbir sorun yok.sadece bende prolaktin hormonu yüksekliği var.bu da saç dökülmesi yapar mı bilmiyorum.kan değerlerim herşey normal çıkıyor ama saçlarımı kaybedince anladım değerini.minoxil saç spreyi verdi o da en az 4 ayda yeni saç çıkarıyormuş ve kullanması çok zahmetli.defne sabunuyla yıkıyorum.yaza düğünümüz var kaynak yaptırmayı falan düşünüyorum olmazsa ama onu da kullanabilir miyim şüpheliyim doğrusu,çıtçıt postişler işimi görürmü bilmiyorum

saç dökülmesi yaşayan ve tekrar eski saçlarına kavuşmuş olan var mı?ne yapmam lazım,saçlarım kısa kestirip uzayana kadar sürekli yağlarla bakım yapsam,ne yapsam bu saçlar bi yoluna girer bioxin denedim daha önce faydası vardı ama oldukça pahalı minoxil dediğim gibi kullanması zahmetli ne yapıcam ben

2. 3 Aralık 2010
  3. sazan

sazan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin durumun biraz değişik ama
    çam terebenti kullandınmı hiç
    birde ben şampuan olarak lansinoh kullanıyorum dökülmeyi kesiyor
    eğer dökülme varsa deneyebilirsin
    onun birde losyonu var
    beslenmen de önemli vitamin eksikliği falan varsa

4. 3 Aralık 2010
  5. eccemm

eccemm Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bide karanfilli bi formül var forumda dene istersen,kullananlar hep memnun kalmıs. ben hazırladm kullanmaya baslıcam.

6. 3 Aralık 2010
  7. hanne

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karanfilli formül dökülmeyi mi kesiyor?bu bakımları zamanında yapmış olsaydım zatn saçlarımı kaybetmezdim :KK5: bunlar çok uzun vadede işe yarıyor
    lansinoh şampuanı doktormu verdi onu deneyeyim ozaman..
    beslenme açısından çok fazla meyveyle falan aram yok sadece,çayı çok içiyorum eskisinden daha fazla şeker kullanmıyorum acaba bunun da etkisi varmıdır bilmiyorum

8. 3 Aralık 2010
  9. hanne

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çam terebentinden kattım birkaç damla şampuanıma,ikişer ampulde bepanten ve evigen kırıp kattım defne sabunuyla yıkadıktan sonra bir kez de bu şampuanla yıkıyorum,saçlarım kuru şu an çam terebentin kuruturmu bilmiyorum ama ben yine de koydum biraz önce de badem yağıyla beklettim saçlarımı baya yumuşadılar ama öyle cnm sıkılıyor ki çok azaldılar baya çelimsiz duruyolar :KK5:

10. 3 Aralık 2010
  11. eccemm

eccemm Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    karanfil dökülmeyi kesiyo,hemde sac cıkarıyomus. sayfalarca yorum okudum herkes memnun gibi. bide uzun vadede değil cabuk sonuc alıyosun. kullanmadm sana cok fazla övemem ama cok kolay bişey denemekte fayda var bence.

12. 3 Aralık 2010
  13. balizza

balizza Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaw bu sorun bende de var,kel kalacağım diye korkar oldum artık :96:

14. 3 Aralık 2010
  15. hanne

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ecem tşk ederim deniycem saç çıkarması da çok iyi bir de o yorumlara göz gezdireyim en iyisi..

16. 3 Aralık 2010
  17. laylay

laylay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Turpsuyuyla ilgili bi topic var orayada bak ben denedim dökülme baya durdu.Bende bu ara saclarima takmis durumdayim simdi karanfilli formülü deniyorum bakalim dökülen saclarimi gördükce üzülüyorum bi zamanlar kuaförde taraklar kirilirdi sacimda o kadar gürdü simdi yarisi kadar kaldi :KK5:

18. 3 Aralık 2010
  19. eccemm

eccemm Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bencede yorumlara bakarsan sende daha ii anlarsın.