saçlarım berbat..:(

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve .kOnTeS. tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : .kOnTeS.
  1. .kOnTeS.

.kOnTeS. AsiLhan'mM ♥ EneS'mM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    saçlarım çok kötü. heryerde kaşıntı ve döküldü.uzun ve ince saçlara sahıbim.ama saçlarım bi garip artk. dipten uca kadar tırtıklı bi şeklde gidiyo..mahvolmuşlar nasıl oldu bilmiyorum napıcam ben .çok kötüym..acaıP Seyrekk.ve tepeden karışık bi şeklde topluyorum actiğımda hepsi birbirne düğümlenmiş oluyo :KK43::KK43: kestiriymmi napıyım bana yardım edin kızlrr(mafoldumbenmafoldumben

2. 13 Ağustos 2009
  3. _NURUM_

_NURUM_ Guest

ilk önce işe kestirmekle başla güselim.saçını hacimli göstereck bi model werdir saçlarına.bu sitede arkadaşların önerdiği binlerce yöntem war canım.mesela ısırgan otunu deneyebilirsin.hem içip hemde saçlarına uygula.inş sonuç alırsınn.
    bide bi sorum olcak canım.şampuan ne kullanıosun?

4. 13 Ağustos 2009
  5. tubaolcy

tubaolcy Ömre Bedel.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    kaşıntı var demişsin canım ben bunun için doktora gitmiştim ve bi şampuan vermişti onu kullanınca geçti stresli bi dönemdeydi benim kaşıntılarım ayrıca.bencede işe kestirmekle başlamalısın,ve bu süre içinde saçına düzleştirici fön falan uygulama,evde uyguladıgın kürlerle eski haline döner saçın üzülme.

6. 13 Ağustos 2009
  7. .kOnTeS.

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nurum bilgiler içn tşk ederm. şampuan olrk dove.ısırganı saçıma nasıl ypıcam kaynatıp suyunumu kullancm?
    tubish snada tşk ederm umarm düzelir :KK43::KK43:

ama sadece kırıklarını aldırmayı düşünyorum kısa bişe yptrmak istemıyorm kafam minick kalır snra :KK43:

Son düzenleme: 13 Ağustos 2009
  8. 13 Ağustos 2009
  9. _NURUM_

_NURUM_ Guest

ewet canım kaynatıp saçını yıkıosun onunla.ama ölçülerini bilmiorum.bulup yazarım.canım eğer imkanın warsa şampuan olarak bioxcin kullanmanı öneririm.ben kullanıorum.faydasınıda görüorumm

10. 13 Ağustos 2009
  11. .kOnTeS.

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

bioxcin düşünüyodm aslnda :) cnm ölcülerini bulduktan snra yazarsan sevnrm :)

12. 13 Ağustos 2009
  13. _NURUM_

_NURUM_ Guest

2 sap ısırganı sapları ve yaprakları ile birlikte küçük bir kaba koyup, üzerine 1 su bardağı kaynar suyu dökün. Ocağın altını açıp, 3 - 4 dakika kadar da kaynatın. Kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıp 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen ısırganın suyunu güzelce süzün; hatta lapasında kalan suyu da süzgeçte bir kaşık yardımı ile ya da eliniz ile bastırarak süzün. Süzülen bu suyu saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin.

Isırganı demlerken, kaba sığması için ikiye ya da üçe kırarak ya da bitkiyi ince ince kıyarak da demleyebilirsiniz. (mutlaka eldiven kullanınız! )

Hergün düzenli olarak bunu yaptığınızda sadece bir haftada bir haftada bile saçlarınız eski sağlıklarına geri dönmeye başlıyor ve ilk ısırgan suyu tedavisinden itibaren dökülme duruyor. Bir kaç ay boyunca düzenli olarak sürekli yaparsanız eğer, (saç kökleriniz ölmemiş ise) dökülmüş saçlarınızın yeniden canlandığını görme olasılığınız da çok yüksek.

Isırgan suyu tedavisi ile saçlarda gözlenen değişiklikleri şöyle sıralayabiliriz:

Dökülme duruyor,
    Saç telleri kalınlaşıyor,
    Saçlar gürleşiyor,
    Güçleniyor,
    Hacim kazanıyor,
    Yıpranma azalıyor
    Kepeklenmeye iyi geliyor

inş işe yarar canım.zemuszemus

14. 13 Ağustos 2009
  15. .kOnTeS.

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok teşekkür ederim opuyorumnanaktanzemuszemus

16. 13 Ağustos 2009
  17. _NURUM_

_NURUM_ Guest

bişey deil canımcım.ama uygulamadan önce saçlar temiz olmalıymış.buna dikkat et emi güselim.insanın psikolojisi bozuluo.bunu çok ii bilirim.inş ii sonuç alırsın.bide doktorada git cnm.witamin eksikliği falanda neden olabilir

18. 13 Ağustos 2009
  19. .kOnTeS.

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    haklısn cnm en kısa zmanda halletcem inş. doktora gidyim kırıklarımı aldırıyım uygulycam bunlrı mujaxx sana:)