şaçlarım can çekişiyor.. Ne yapmalıyım:(

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve derin_ceren tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

17 Ocak 2009
    Konu Sahibi : derin_ceren
  1. derin_ceren

derin_ceren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle merhabalar..

Bu şaçlarımla uğraşmaya başladığımdan beri sitenizi baya bir inceledim ama açıkçası benim kadar saçları vahim durumda olana rastlamadım .. (Allah düşürmesin diyorum)

Benim şaçlarım baya yoğun röfleliydi 3-4 santim uzamıştı ani bir kararla cevizkabuğu gibi bir renge döndüm. Kuaförüm diplerle renk farkı olabileceğini söyledi öylede oldu sora ben baya koyu bir kızıla kendim boyadım 2kere sonra sıkıldım ve karamel yapmaya çalıştım.. saçlarım yıprandığı gibi röfleli kısımlar açıldı kendi saçımın üstüne olan kızıllar aynı kaldı.. 2-3aydır bu şekildeyim saçımın ortasından 4cm kadar kızıl bir şerit geçiyor resmen.. kuaförler oryal vurursak anında kopar diyorlar zaten çok yıprandı saçlarım ve beni eve gönderiyorlar risk bile almıyorlar.

Beyaz sabunla akıtma yöntemini okudum ve uyguladım saçımın her tarafı açıldı ama o kızıl şerit aynen duruyor. Saçımı koyultamam çünkü koyu bana hiç yakışmıyor.Ben tekrar röfle istiyordum bunun bana çok uzak olduğunu anlayınca boyayla sarıyada razı oldum ama bu imkansız gibi..

Napıcam ben :KK43:((( resmen bunalıma girdm artık :KK43:(

2. 17 Ocak 2009
  3. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım senin gibi içler acısı bi durumdaydım bende.
    yoğun platin röflem 7-8 cm çıkmıştı,gittim karamel aldım boyadım,röfle olan yerler boyayı kustu,dipleri çıkan kısımda farklı bi renk oldu.yaklaşık 1.5 ay kaldı saçımda. sonra dayanamadım gittim palette 8.0 aldım daha iğrenç bi hale getirdim saçlarımı.Aynı senin gibi sarıdan koyuya dönmek zor gelmişti.En son 2 gün önce oreal le açıldı saçım.Aynı senin gibi çok korkuyodum,çünkü kuaförümü değiştirmek zorunda kalmıştım ve özellikle sordum kuaföre.Kopma olmayacağını söyledi(tabi yanlış yönlendirmek istemem).Önce dip kısımları açmaya başladı ve röflenin yoğun olduğu uç kısımlara hiç değdirmedi,son 10 dk da uçlara sürdü.Sonuç gerçekten hoşuma gitmişti.Saçımda o kadar işlem olmasına rağmen ne kopma,ne lastikleşme,ne de dökülme oldu.Röflenin üzerine açık kumral istiyodum ben.Boyası pek hoşuma gitmedi.Dün akşam tekrar 2 kutu palette 8.0 açık kumralı aldım ve nihayet istediğim saça ulaştım.Renk geçişleri vs kalmadı.

Tavsiyem saçına iyi gelecek bir bakımı belirledikten sonra bi müddet yoğun olarak,daha sonra da ara ara kullanman.En azından bir sonraki işlem için saçının biraz daha toparlanmasını beklemelisin derim.Önceki kuaförümün verdiği ve uzun süre kullandığım bir bakımım da var.İstersen yazarım buradan :teselli:

Umarım en kısa zamanda toparlanır saçların...

4. 17 Ocak 2009
  5. derin_ceren

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim.. Açıkçası umutlandırdın beni :) Şuan saçımda lastikleşmeler çok fazla bunları toparlayabilirmiyimki acaba

bakımınıda yazarsan çok sevinirim gerçekten :)

6. 17 Ocak 2009
  7. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

ben de okumak istiyorum o bakımı...çünkü aşırı derece de yıprandılar, boyadan değil ama bilmiyorum bu defa ne oldu bunlara..depresyona mı girdiler ne?

8. 17 Ocak 2009
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ah canım ya benim de yanmıştı, saçlarımdan nefret ediyordum. yaklaşık 2 sene hiç boyatmadım, uzadı kestirdim şimdi sağlıklı. aslında bir an evvel uzatabilsen de kestirsen, ne kadar işlem yaparsan yine yıpranacak. yağlardan veya turp kullansan iyi olur aslında.

10. 17 Ocak 2009
  11. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Aslında bakımlar bölümünde benzer formüllerden oldukça fazla var.ben uzun zaman kullandım gerçekten faydasını gördüm ve tavsiye ettiklerimde memnun kaldılar.Umarım sizinde işinize yarar.:1hug:
    canım 0,5 pet şişeye saf zeytinyağı (aktardan) temin edebilirsin.İçine 3 adet BEMİX C ampul ve 7-8 adet Bepanthene boğaz postili(toz haline getirirsin) ve kokusundan rahatsız olmazsan 1-2 diş sarımsağı ezip atabilirsin.Eğer yok dayanamam diyorsan da diğerleriyle de kısa zaman içinde saçların toparlayacaktır.
    Bu karışımı yaptıktan sonra bol bol çalkalayın ki içindeki maddeler birbiriyle özdeşleşsin.Yaklaşık 2-3 gün beklettikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.Haftada 1 uygulayabilirsiniz.Önce pamuk yardımıyla saç diplerine friksiyon şeklinde sürün daha sonra da tüm saça uygulayın 45 dk streç havlu vb sarıp normal yıkamanızı yapın.

Bu kadar...
    Yanlız eğer saçlarının kısalığından şikayetçi değilsen hafif uçlarını da temizletirsen,daha kısa zamanda toparlar diye düşünüyorum...

12. 17 Ocak 2009
  13. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tşk. ederiz karışım için....pastil ve Bemixc ampul eczanelerde var değil mi?

14. 17 Ocak 2009
  15. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım fiyatları da gayet makul...Bu arada pastil bana da tuhaf gelmişti,merak edip prospektüsünü okumuştum,saçlara iyi geldiği yazıyordu.merak eden arkadaşlar da bakabilirler :)

16. 17 Ocak 2009
  17. derin_ceren

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkürler çok güzel bir karışıma benziyor hemen yapıcam bu karışımı :))

Şuanda bütün yağların karışık olduğu aktardan aldığım barceleno diye bir şeyi kullanıyorum ama temiz ve nemli saça uygulanması gerektiğinden çok yoruyor beni bu karışımda temiz saç zorunluluğu yok değil mi??

18. 17 Ocak 2009
  19. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

niye bacım saçların pis mi geziyorsun?

şaka bir yana haklısın, önce yıka. sonra karışımı sür bir daha yıka..hele bu aylarda insana bööö geliyor.....