Saçlarım çok dökülüyor..

Konusu 'Doğum Sonrası Saç Bakımı' forumundadır ve gasye tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : gasye
  1. gasye

gasye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 9 ekimde doğum yaptım. Yaklaşık 1 aydırda feci şekilde saçım dökülüyor..hamileliğimde hiç dökülmemişti ama şimdii kel kalıcaam yakındaa.. sizdede aynı sorun varmı? bu sorun karşısında ne yapabiliriim:KK43: kızımı emziriyorum ..:nazar:

2. 23 Aralık 2008
  3. XIXpek Kozasxix

XIXpek Kozasxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merak etme canım ilk önceleri bende de vardı ki şimdiye kadar doğru düzgün döküldüğünü görmemiştim, ama zamanla düzeliyo üzme kendini boşuna

4. 24 Aralık 2008
  5. Bencicis

Bencicis EMİR'İM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok normal bişey canım 8. aya kadar ancak gecıyo.benimde cok fena dökülmüştü hatta şakaklarım acıldı resmen kelleştim ama şimdi yeni saçlar cıkıyo artık gerci onlarda ayrı bı dert şimdi anten gibi her yerımden kısa kısa saclar cıkıyo

6. 28 Aralık 2008
  7. çikolataprenses

çikolataprenses Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    a.sbende dğum apalı 4 ay oldu aşırı şekilde dökülüyo saçlarım ama yılan yağı kullanıyorum şimdi az da olsa dökülmesi azaldı.

8. 3 Ocak 2009
  9. mujdenaz

mujdenaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ayni sikintiyi ben de yasiyorum suan, 10 eylulde dogum yaptim ben de , kel kalmaktan korkuyorum hic bu kadar cok dokulmemisti saclarim inanin saclarimi taramaya korkar oldum, pantogar diye bir sac vitamini varmis, eczanelerde satiliyormus emziren anneler de rahatlikla kullanabilirmis onu kullanmak istiyorum ancak yine de once bi doktora gidip hormon tahlillerimi yaptirmayi dusunuyorum, dilerim ise yarar cunku gercekten cok uzuluyorum bu duruma :KK43:

10. 3 Ocak 2009
  11. durcan

durcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende oğlumu emziriyorum ve benimde saçlarım felaket dökülüyor.Bu duruma çok üzülüyorum ne yapmalıyım.ARAD ZEYTİNYAĞI SÜRÜYORUM AMA PEK FAYDASI YOK GALİBA...

12. 4 Ocak 2009
  13. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196

Bende 1 Kasımda doğum yaptım yeni yeni dökülmeye başladı.Hatta uzun zamandır saçlarım dökülmüyor hayret demiştim.

Eşim bebek seni tanımaya başlayınca saçların dökülecekmiş diyordu geçen ay :)) Bende hadi ordan demiştim :)) Demekki doğumdan bi süre sonra dökülüyo gerçekten.Hormonlarımız değişiyo diyedir.bence tahlile felan gerek yok.Genelde oluyo doğum yapmışlarda.
    Geçer zamanla diye bekliyorum..

14. 5 Ocak 2009
  15. solaris

solaris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    şu an benimde dökülüyor haziranda doğum yapmıştım.ama korkmayın kel kalınmıyor.:)hamilelik boyunca saçlarınızın dökülmediğini güzelleşip gürleştiğini farkettiniz mi?

işte onun acısı çıkıyor bu dönemde yani dökülmeyen saçlar gidiyor yakında normale döner.doğal bir süreç.

16. 5 Ocak 2009
  17. mujdenaz

mujdenaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bugun doktora gittim, cinko, demir, hemogram, folik asit, b12 tahlilleri istedi sonuca gore tedaviye baslanacak ki eger bunlarda bi eksiklik varsa sutun kalitesini de etkileyecegini soyledi cocuk doktorumuz zaten o onerdi cildiyeye gitmemi, kel kalacagimizdan degil ama bence doktora gorunmekte fayda var.

18. 7 Ocak 2009
  19. mujdenaz

mujdenaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktorumuz tahliller sonucu cinko ilaci verdi bir de sampuan ama henuz recetemi almadim, zaten hormonlar geregi olurmus, takibi yapilcak artik ama 3 aydan once sonuc alinamiyormus, olsun napalim beklicez artik :)