Saçlarım Cok Karısıyor Zor Tarıyorum Diyenler

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve nbatur55 tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

13 Şubat 2008
    Konu Sahibi : nbatur55
  1. nbatur55

nbatur55 baldan tatlı can kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saçlarım yıkadıkdan sonra cok karısıyor zor tarıyorum uzun sacı seviyorum ama inanın yıkadıktan sonra taramak için yoluyorum adeta saclarımı zor taranıyo cok karıısyo saçlarım ince telli oldugundan diyolar ama her ince telli saclar böyle mi oluyor yaaa?????

2. 13 Şubat 2008
  3. SENACE

SENACE Guest

KREM KULLANIYORMUSUN?
    BiRDE ÇOK ISLAKKEN TARAMA.
    BİRAZ KURUSUN NEMLİYKEN TARA ve UÇLARDAN BAŞLA...

4. 13 Şubat 2008
  5. mannak

mannak heyecanlııııııııııııııııı Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım aynı problem bendede var ya
    ama saçıma röfle yaptırdıktan sonra ne olduysa oldu ya
    bende mecburen saç kremi kullanıyorum ve tarakta çok önemli bide fırça tarak kullanmanı tavsiye ederim çok daha rahat taranıyor...

6. 13 Şubat 2008
  7. SKartanesi

SKartanesi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    73
    benim saçım kıvırcık ve uzun olduğu için tarar taramaz bile karışıyo ama ben lorealin uzun saçlar için kolay tarama kreminde buldum çözümü ama yine de iki gün yıkamasam karışıyor

8. 13 Şubat 2008
  9. bence Ince Telli Saclara Uzatmak Olmaz.cunki Hep Hem Karisiyor Hem Sac Kiran Oluyor Ucunda Hem Uzadikca Iyice Inceliyor.benim Sacim Da Ince Telli.uzandikca Uclari Catallasiyor.guzel Gorunmuyor.ama Ben Maske Kullandim Sorunum Aradan Kalkdi.ama Yine De Cok Uzun Etmiyorum.maskeni Deyim Isterseniz Deneyin.herhangi Sacmaskesi Hazir Olanlardan Sacinizi Uzunluguna Gore Kendiniz Karar Verin.diyelim 2 Corba Kasigi Maske + 2milli E Ve Bir O Kadar A Vitamini ( Eczanelerde Satiliyor Gramla,yagli Oluyor) Karisdirip Iyice Yikanmis Saclarin Once Dibine Masajla Sonra Uclarina Surun.2-3 Saat Bekleyin.sonra Ilik Suyla Iyice Durulayin.hem Yumusacik Olucak,hem Cabuk Uzuyacak Hem De Uclari Catallasmayacak

10. 13 Şubat 2008
  11. xhxuxzxuxnx

xhxuxzxuxnx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

aynen canim benimde öyle cok karisiyo sac kremide kullaniyorum ama faydasi olmuyor sinir oluyorum savasiyorum resmen saclarimlaÇok üzgünüm çoook galiba ince telli saclarda hep var bu sorun,benimkilerde ince telli:çok üzgünüm:

12. 13 Şubat 2008
  13. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ben sadece çok geniş dişli tarak kullanıyorum, fön tarağı mı perma mı ne bir şey diyorlardı sanki adına. Saçlarım ince telli, kıvırcığa yakın çok dalgalı. Yıkadıktan sonra havluyla suyunu iyice alıyorum bir müddet, daha sonra bu tarakla tarıyorum, ama tabi ki her zaman önce uçları tarıyorum. Yıllardır o kadar alıştım ki bu sisteme, aksini düşünemiyorum bile. Eskiden neydi o ya, yolunurdu resmen saçlarım, fırçalarla, sık dişli taraklarla.senağlama

14. 13 Şubat 2008
  15. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ve mutlaka ikisi bir arada şampuanlardan kullanıyorum.

16. 13 Şubat 2008
  17. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Uzun ve dalgalı saçlarım var:)Üstelik boyalı olduğu için yıpranma payı oldukça fazla..Banyodan sonra taraması ölüm gibi ama ben artık kolayını buldum:)

Herşeyden önce ikisi bir arada(şampuan+saç kremi) şampuanlar tercih etmeyin..
    Saçınızı şampuanladıktan sonra ayrı olarak saç kremini kullanınız..Az bir miktarı,saç uçlarına sürmeniz kafi..Saç köklerine fazla uygulamayın..
    Sonra en ince dişli tarakla bile kolaylıkla tarayabilirsiniz:)
    İpek saç kremini tavsiye ediyorum..

18. 14 Şubat 2008
  19. nbatur55

nbatur55 baldan tatlı can kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sagolun arkadaslar hepinizin tasiyelerini uygulamaya calısacagım sac kremini ayrı kullanmıyodum o dikkatimi cekti benim sacımda röfleli ama bukadar olmaz dedirtiyo bana eşimde cok inatcısın aksisin sacların belli diye takılıyo bana düdük:)))