Saclarim cok kuru, bana bir caree !!!!

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve Alinda tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

18 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Alinda
  1. Alinda

Alinda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba Bayanlar,a.s.

Saclarim cok kuru , bir caresini bulamiyorum ...Kisaca anlatayim...Düz fön ve röfle saclarimi cok yipratmisti. Saclarimi kisacik kestirip dogal bakima basladim. 1 senedir aksatmadan bakim yaptim. . Zeytin yagi,badem yagi, hint yagi, bemiks ampül arada yumurta sarisi. Son 1-2 aydir her hafta degil 2-3 haftada yapiyorum. Simdi saclarim omuzularimda fakat özellikle üst kisimlari cok kuru.Bu kadar yag sürmeme ragmen halen kuru olmasina sasiriyorum...
    Bana bir önerileriniz var mi ? Simdiden cok tesekkür ederim opuyorumnanaktan

2. 18 Kasım 2009
  3. gLsh

gLsh Guest

arkadaşım banyo yaparken saçlarını şampuanlama sadece saç kremi kullan 4 5 kere sonrasında düzelir benimde saçlarım çok kuruydu elektrikleniyordu böyle yaptm ve düzeldi belki sanada faydası olur

4. 20 Kasım 2009
  5. Alinda

Alinda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    hiim sirf sac kremi mi ! Olabilir a.s Tesekkürler arkadasim , denemekten bir zarar gelmez a.s.

6. 21 Kasım 2009
  7. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    bende elidorun ışıldayan parlaklık serisini (serum hariç)şampuan ve kremini kullanıyorum saçlarım kuru ve boyalı olmasına rağmen çok memmunum saçlarımı fönsüz kullanabiliyorum yumuşacık yapıyor tavsiye ederim

8. 21 Kasım 2009
  9. Alinda

Alinda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Mesaj icin tesekkürler SHADOWGİRL...ben Almanya da yasiyorum, o dedigin sampuan yok burda :1no2: Uzun bir zamandir L'oreal Elvital'in sampuanini kullaniyorum...

10. 21 Kasım 2009
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yaglari temizlerken cok fazla sampuan dokersen yaptigin yag bakimin etkisi azalir yeniden kurumaya meyleder saclarin..
    yag bakimini azalt ve yikarken de cok sampuan yapma.. cok sicak su kullanma.. yag bakimlarindan baska bakimlar yapmayi da deneyebilirsin.

12. 21 Kasım 2009
  13. Alinda

Alinda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba...yok cok sampuan ile yikamam ben saclarimi, yag kürü uyguladigim günlerde bile 2 yikama yetiyor bana....2 aya yakindir her hafta o yag karisimini uygulamiyorum, 2-3 hafta bir yapiyorum !!! Tavsiyelerin icin tesekkür ederim Asmin a.s.

14. 21 Kasım 2009
  15. cayvekahve

cayvekahve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yaaa benimde cok kuruu şöle güzel bi tarif wersenize kızlar böle canlnasın parıl parıl istiyorumm

16. 21 Kasım 2009
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ben bi kere sut bal ve badem yagini karistirip sacimda beklettim 1 ay surdu yumusakligi.. herkes farketti farkliligi.. eger saciniz cok elektirkleniyorsa sampuaniniza 1 kasik bal katin..
    yaptigininz yag bakimlarinin icerisine de bal ve sut katin..
    inanin yumusacik yapiyor..

18. 23 Kasım 2009
  19. Alinda

Alinda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    3 gün önce Mayonez sürdüm, yarim saat bekletip yikadim. Gercekten faydasi var, saclarim hem yumusak hemde o kadar kuru gözükmedi. Nemlendirdi resmen. Hatta sampuan degil sadece sac kremi ile yikadim.Mayonezi bile cikartti kaydirigubbakcemile3 arada bir uygulamakta fayda var ....