saçlarım çok kurudu!!!!

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve ela. tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ela.
  1. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar saçlarımın yarısında röfle vardı üztüne kahve boyattım ama boyayla ilgisi pek olduğunu düşünmüyorum altındaki röfle ve güneş hem saç diplerimde kuruluk hemde uçlarda katır katurluk inanılmaz arttı..birde saç dökülmesi arttı sanki..diplerde aşırı kuruluk var sinemakili tarifin malzemelrini aldım onun yanında aşırı kuruluğa iyi gelen tarfler önerebilirmisiniz?
    sizinde aşırı kuruluktan dökülme problemiiz oluyor mu?

2. 8 Temmuz 2010
  3. aLiye03

aLiye03 ♥♥8♥M@RT♥2012♥&#9829 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    canim hem sac diplerim hem de saclarim kurudu demissin..
    cok yagli sac dipleri de, cok kuru sac dipleride dökülmeye neden oluyor..
    kardesiminde sac dipleri asiri kuru naptiysa nemlendiremiyor ve cok asiri saclari dökülüyor bu yüzden. tepesi baya bi acildi yerinden sac da gelmiyor..
    tek aklima gelen zeytin yagi böyle bi durumda canm. gerci kardesim zeytin yagini da denedi ise yaramadi onda ama sen yinede bi dene, belki biraz nemlendirir..

4. 8 Temmuz 2010
  5. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saol tatlım ..
    ama kardeşine üzüldüm gerçekten beterin beteri var ya...yarın sinemakili kürümü yapıcam o biraz nem verir sonrada bakarım artık şampuanımı da değiştirdim bakalım aşırı sıcaklardan kesin..

6. 8 Temmuz 2010
  7. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kardeşine önerim sarımsaklı zeytinyağını yapsın o bölgeden kesin saç gelecektir..

8. 11 Temmuz 2010
  9. aLiye03

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    bende cok uzuluyorum kardesimin tepesini oyle gordukce, onunda pskolojisini cok bozdu bu ama artik alisti boyle kalacagini kabullendi.. :KK43:

10. 11 Temmuz 2010
  11. aLiye03

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    canim sarimsak herkeze göre degill..
    bende de kardesimde de ters tepki gösterdi. sarimsak saclarimizi yumak yumak döktü, sac diplerimiz tahris oldu (kasinma, yanma, karincalanma)
    sampuana sarimsak rendelemeyi de denedik sarimsakli zeytin yagi da denedik ama bizde faydasi yerine zarari oldu.. halende feci sekilde saclarimiz dökülüyor bu kahrolasi sarimsak yüzünden kel kalcaz galiba :kızgın: doktora da gittik, doktor niye her duydugunuzu deniyorsunuz dedi kizdi.. bazi insanlarda sarimsak alerji yapiyormus, faydasindan cok zari oluyormus..
    yani herkeze faydali degil :KK43:

Son düzenleme: 11 Temmuz 2010
  12. 11 Temmuz 2010
  13. aLiye03

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    ha bu arada aklima gelmisken senle de paylasmak istedim canim, sampuanina 1 corba kasigi bal koy iyice calkala ve her kullanimdan önce yine calkala. benim sampuanimda herzaman bal olur, cok yumusatiyor saclari nemlendiriyor hemde parlatiyor dolgunlastiriyor. sac diplerim kuru olmadigi icin sac diplerini de nemlendiriyor diyemem ama eminim orayada faydasi oluyordur.. bi dene istersen, faydasini göreceginden eminim..
    bunu kadinlar kulubunden bi yerde okumustum ve yapanlar hep memnundu, kimse zarari oldu dememis..

14. 13 Temmuz 2010
  15. kim.bu

kim.bu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bir internet sitesinde suna dumankaya nın verdiği formülü yazıyorum.

-Isıtılmış zeytin yağına bir tatlı kaşığı kuru maya eklenerek karışım hazırlanır.
    -hazırlanan karışım saça boya gibi sürülür.
    -Karışım sürüklükten sonra 1saat beklenir.
    -Saçlar uygun şampuan ile yıkanır :KK3:

Kuru saçlar için hindibağ yenmeli veya onun çayını içmeliymişiz.Kuru saça sahip olanlar fındık ve ceviz yemelidirler diyor.Bilinçli olarak günde 4 5adet kayısı öneriyor.Çünkü bunlar B ve E vitamini içeriyormuş.
    Umarım yardımcı olmuşumdur

Son düzenleme: 13 Temmuz 2010
  16. 15 Temmuz 2010
  17. LatEtiCin

LatEtiCin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ılık sütle balı karıştır kuru yerlere sür 1 saat beklet yıka...bide krem 7-24 tarzı kremleri kuru bölgeye nemliyken sürünce çok yararlı oluyo

18. 15 Temmuz 2010
  19. LatEtiCin

LatEtiCin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bide gliserin çok etkili diolar...alıcam