saclarım psikolojimi bozduu :(((((

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve PastelBoya tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Deliricem kızlar cok fena taktım kafama saclarımı eski resimlerime bakıp bakıp duruyorum en son 2007 yılında göğüsüme gelen saclara sahiptim kuaföre en alt kattan kes biraz dedim bir vurdu ustrayı sac enseme indi..bilmiyorumkismile

Sonra belirli bir boya kadar uzattım düzlestirici cıktı tahmin edersiniz ki fena kırıklar olustu kızıla boyadım 1 ay sonra karamel istiyorum dedim gittim kuaföre onuda en fazla 2 ay kullandım 2 senedir de omuzumu gecemedi saclarım kafama o kadar taktım ki eski resimlerime bakıp bakıp duruyorum..

En son omuzlarıma bile gelmeden dün kestirdim saclarımı hemde küüütt!!!!! Simdi nasıl uzatıcam diye merak ediyorum son 6 aydır bu 4 oldu kestiriyorum masa düzlesitirice cok nadir kullanıyorumsenağlama

Bu turplu su,sinameki vs..ise yararmı sizce normal derece uzayan saclara sahibim hic uzamıyor diyemem ama önemli olan kısa sürede istedigim boya gelmesi aynalara veda ettim su kırıklar yüzünden simdide stresten uzamaz kesinn..:gitme:

Son düzenleme: 1 Mart 2010
  2. 1 Mart 2010
  3. mbildi

mbildi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    saçın için gerekli bakımları yap çk faydası olur ama öyle başkalarının dedği gibi şu kadar günde şu kadar uzadı şeklinde şeklerle aklını meşgul etme uzamadığını görüncede bakım yapmayı bırakma çünkü kış döneminde saçlar uzamaz dinlenme evreleridir uzarsada çok az uzar havalar ısınınca birden atar
    saçının uzamama sorunu sen kırıklar diye düşünebilirsin ama inan bunun nedeni saç kökleri

4. 1 Mart 2010
  5. hindibaa

hindibaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm turplu su,ısırganlı su bi de zeytinyağı-sarımsak karışımı uygula saçlarına ayrı ayrı.çokta yorma saçlarını haftada 1-2 bakım yap dinlensinler biraz.öyle kısa sürede büyük miktarda bi uzama olmaz tabiki ama uzamasını hızlandırırsın.mbildi arkadaşın dediği gibi gelişme göremeyince bırakma bakım yapmayı önce beslenmeleri lazım.kırıklarını aldırıcağn zamanda kuaföre peşin peşin tembih çak fazla kesmesin :))))

6. 1 Mart 2010
  7. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Allahtan yaz dönemine giriyoruz kızlar demekki daha iyi uzayacak..kaydirigubbakcemile2

8. 2 Mart 2010
  9. mbildi

mbildi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    evet öyle bende yazılanların yalancısıyım bu dönemin de katajen evresi talojen evresi gibi isimleri varmış

10. 2 Mart 2010
  11. MeDuSa

MeDuSa Guest

canım sinamekiyi dene faydasını göreceksin inşallah

12. 2 Mart 2010
  13. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

İns.tek istegim iyi düsünmeye calısıyorum sabırla bekliyorum uzadıgını görmeyi daha ilk defa denedim yarın da zeytin yagı bakımını deneyecegim insallah 3 ay gibi kısa bir sürede omuzlarıma iner saclarımı düzlestirici masa gibi seylerle yormuyorum da..:nazar:

Belki bilirsiniz sacı sık yıkamak iyi degildir derler bende 2 senedir sık yıkamıyorum yaglı saclara sahibim cünkü..Ama sunu farkettim lise yıllarında bazen hergün bazen 2 günde bir yıkardım düzlestiricide yok tabii saclarım baya hızlı uzardı..

Hatta sacımı kestirdigim bir kuaför sacı sık yıkamak uzatır falan demisti bana ne derece dogru ve mantıklı bilemiyorumm tabiibilmiyorumkismile

14. 3 Mart 2010
  15. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu kadar dert etme saçlarını, uzayacaklar elbet. Sen yeter ki gerekli bakımları yap, iyi beslen. Ayrıca sadece uzaması için olanları değil, saçının sağlığını koruyacak ve kırık oluşumunu, yıpranmasını önleyecek maskeler de yap (maya ve zeytinyağı gibi) ve tabii ki de korumaya yönelik ürünler de kullan. Sabır gerekiyor canım, birden uzamayacak saçların, sen elinden geleni yap, boyatma ve düzleştirici kullanma.

Benim de küttü ve iki senede belime kadar uzattım böyle yaparak, sen de sabret ve gerekeni yap sonuçları göreceksin :KK66:

16. 3 Mart 2010
  17. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

İnsallah canım kıracak seylerden uzak duruyorum ama suan tam küt degil kırıklarını alarak küte benzetmeye calıstık..Hos br model olsa bu kadar kasmam kendimi yanii inanırmısın bütün yurttaki kızların saclarını inceliyorum ic geciriyorum...:1no2:

Bir bayan icin cok önemlidir sac!! Kendini iyi hissetmesini saglar..Ben suan iyi hissedemiyorum kendimibilmiyorumkismile

18. 4 Mart 2010
  19. zeycan92

zeycan92 TüRkiYeM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nefret ediyorum su kuaförlerden ya cok sökr bende hic öyle olmadi cünkü sacimi kestirmezden söyerdim
    sakin kisa olmasin uzunlugu kalsin hafif ama cok hafif alin zaten cok gec uzuyor saclarim sakin cok kesmeyin cok az bakin cok az derdim

bu kadar konustuktan sonrada dikkatli kesiyorlardi degisik kuaförlere gittim hep hepsi ama hepsi bak bukadar az kestim diye gösteriyorlardi hepsi artik korkarak kesiyordu sizde öyle yapsanizya ne bilim ben önceden kesin konusurum 1 cm en fazla o bile fazla yarim cm kesin derdim gercektende dikkat ederlerdi yani cirkin kestikleri oldu ama kisa asla yapamazlardida o kadar konustuktan sonra =D