Saçlarım yandı,mahvoldu.Ne yapmalıyım?

Konusu 'Yıpranmış Saçlar ve Çözümleri' forumundadır ve SEVİMM tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1 Eylül 2008
    Konu Sahibi : SEVİMM
  1. SEVİMM

SEVİMM Guest

kızlar merabaa bnm geçn sneeye kadr daha sağlıklı sçalarım wardı amaa düzlştiriciyi kullnmammlaa tm saçlarım mafolduuu anlatacmıyacağım derece zarr verdi ve şu an çok ama çok pişmanım.saçlarım omuzlarımda amaa kırık odluu aldırmakla aldırmamk arasnda karrsızım.saçlarımmm çok kuruduu-yıprandıı-maffoldu....sizce napmalıyımm????ayrıca ışıl ışıl-yumuşacık ve uzun olmasını istiorum ama istediklermn hiç biri yoqqq off lütfen yardım edn ağlıyacağım artq:KK43:::KK43:senağlama

2. 1 Eylül 2008
  3. yexsxil erik

yexsxil erik Kamille Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sac kiriklarini gidermenin en iyi yolu kestirmek maalesef.
    kestirmeden düzelmesi imkansiz gibi.
    Düzlestiriciyi de her gün kullanmani tavisye etmem. bence haftada iki defa yeterli oluyor.
    yipranmis saclar icin bir cok markanin sac bakim maskeleri var,onlardan kullanabilirsin.veya kuaförde kesim sonrasi sacina bakim yaptirabilirsin.

4. 1 Eylül 2008
  5. EU1

EU1 Guest

bence kesınlıkle kestırme yapıcaın tek sey bol bol yanı mesela haftada 3defa falan bakım yap saçlarına
    düzleştiriciyi kullanmayı bırak uzun bı sure kullanma 2ay da 1 kere, 1 cm gbı aldır uclarından . yaptıgın bakım hem saclarını parlatır hem yumusatır hemde uzamasını saglar .

yapman gereken bakımlar da mesela bı gun sadece sacına zeytınyagı surup 1 saat bekletebılırsın.
    bır gun zeytınyagı badem yagı hınt yagı ve az terebentın bunları karıstırıp surmen ve en az 1saat olmak uzere bekletmen saclarına acaip ii gelecektir.

6. 1 Eylül 2008
  7. SEVİMM

SEVİMM Guest

kızlar düzleştirciyi bırakıorum zaten inş.saçlarımın kırıkalrınıda aldırıcm amaa bakım konusunda yardım istiorum.saçlarım kuru-kısa-yıpranmış-mafolmş ve çok ama çokk ince telli...hem uzamasını-hem gürleşmesini-hem deışıl ışıl ve yumuşacık olmasını istiorum neler önerrsinz?

8. 1 Eylül 2008
  9. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ya canım yazdıklarını anlamakla güçlük çektim çok kısaltarak yazmışsın.

öncelikle saçlarındaki kırıkları aldır ve bakım yağları uygula. benim uyguladığım
    bemiks ampül, bephanthene ampül, evigen ampül (bunları eczaneden alıyorsun)
    hint yağı ve badem yağı(bunlarıda aktarlardan bulabilirsin)
    bunların hepsini karıştır haftada 2 veya 3 kez saç diplerine uygula masajla beraber. ben akşamdan yapıp saçımı bağlıyorum sabah kalınca yıkıyorum yumuşacık oluyo. umarım seninde işine yarar. ama düzleştiriciye ara ver. bide şampuanına 1 yemek kaşığı bal kat bunuda kk'dan öğrendim ve denedim çok güzel oluyo elektiriklenmiyo saç.

kolay gelsin

10. 1 Eylül 2008
  11. SEVİMM

SEVİMM Guest

saol cnm.kızlar bioxcin hakkında ne dersnz?

12. 2 Eylül 2008
  13. sedauyar

sedauyar Guest

ben bir haftadan beri bioxin kullanıyorum ve dökülmesi durdu ama sadece şampuanı değil ampüllerini de aldım.yalnız senin şikayetin saçlarının uçlarıyla anladığım kadarıyla bence saç uçlarına yağlarla bakım yap.bioxinin saç uçalrına bir faydası olmuyor canım.ama dökülmeye saç köklerini güçlendirmede etkili.

14. 2 Eylül 2008
  15. SEVİMM

SEVİMM Guest

bugn saç analizi yaptrdımm bn sçalarımı aşırı kuru sanarken dipleri çok yağlı çıktı ve gözenekler tıkalı çıktı kızlar.şmdi napcm bn yhaaa ağlıorum inanın yaa bıktımm

16. 2 Eylül 2008
  17. Miracle*

Miracle* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pekı sac analızı yaptırdıgın kısı sana bı ılac vs onermedı mı :S ?

18. 2 Eylül 2008
  19. SEVİMM

SEVİMM Guest

önerdi cnm revige die şampuan önerdi cnm 28 milyon ve anck 1 ay yetior:S:S

bn sitede yaptğım araştırmalara göre size yorumalrımı yazıyım kızlar:KK66:
    ısırgn otu=>saçları uzatır,söklmelree ii gelior
    çamterebentin=> çok kişi kullanmış,saçları kurutuor,döklmei azaltıor saç çıkartıor
    zeytinayğı=>parlaklık verior ve beslior
    entele=> zehirli gözmü korkutuor ama uzatıor saçı
    pirinç suyu=>saçı uzatıorr