saçlarım yandı ve kopuyor

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve EU2 tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

benim sorunum saçlarımın yanarak kopması,sarıya boyattm saçlarımı orealle açıldı,daha sonra boyattığım anda daha folyolar saçlarımdayken saç derimde inanılmaz bi yanma hissettim hemen saçlarımı yıkadı kuaförüm.benim anlamadığım boyayı saç diplerime değdirmemesine rağmen derisinin yanması...yıkadıktan sonra derim kıpkırmızı olmuştu ve taradıkça pısır püskülü gibi saçlarımın dökülmeye başladı.üç gün geçmesine rağmen hala kopuyor saçlarım....ne yapmalıyım kızlar yardım edin.:1no2:

2. 18 Kasım 2008
  3. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım saç dıplerine degmese bıle zaten ilk boayamdan oturu saç gözeneklerin fazlasıyla açık ve hassas e dığer boyada havayla temas ettıgınden halıyle buhar yoluyla gözeneklerine işlemiştir. keşke dıplerine krem gibi bır sey surup sonra boyasaymış.
    limon tuzları var ya onları sıcak suda erıt bır cay bardagında. sonrada buyuk bır kapta soguk suyun içine dök. saçını bunun içine batır. limonun ekşisi saçını bır sure toparlanmasına neden olur. ama bunu sık sık yapma.mumkun oldugunca zaman aralıgını geniş tut

4. 18 Kasım 2008
  5. gayee21

gayee21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya çok üzüldüm benim de saçlarım 1 ay önce yandı malesef.. saç derimde hiç birşey yoktu allahtan.. ama saçlarım ıslakken mısır püskülü gibi oluyo ve çekince önce uzuyo sonra da kopuveriyordu.. saçlarımı omuz hizzamda kestirmekle işe başladım ama hala 3-4 cm lik yanıklar mevcut uçlarda.. onlar içinde okadar şey yapıyorum ki saçlarım artık toparladılar :) öncelikle her pazar yani haftada 1 gün badem yağı+hint yağı+bemix bephanthen evigen ampüllerii karıştırdım onları saçlarıma sürüp 2 saat bekltip yıkıyorum. ayrıca haftada 2 gün turplu su ve yumurta sarısı karşımını yapıyorum hızla uzasın diye.. son olarak porofesyonel bi ürün kullanmak istedim.. bunun içinde loreal in absolut repair serisinin maskesini aldım.. şuan saçlarımın yanmasının üzerinden 1 ay geçti.. ve ıslakken kesinlikle uzayıp kopmuyor saçlarım :)

6. 18 Kasım 2008
  7. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk önce işe kestirmekle başlıycaksın en azından biraz kurtulursun yanıklardan anladığım kadarıyla köküne kadar yanmış benimde öyle olmuştu:KK43:ve gayenin dediği gibi bakım yapıcaksın saçlarına.bu arada gaye bu lorealin ürününü nerden aldın cnm iyi geldiyse bende deniyim fiyatı nekadar birde:)

8. 18 Kasım 2008
  9. gayee21

gayee21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya cnm öle vayy bee süper oldu bu loreali kullanınca birden toparlandı saçlarım diyemiyorum.. okadar çok şey kullandım ki hangisi işe yaradı bilemiyorum.. aslında şampuanı fln da var ama fiyatlar biraz yüksek olduğu için sadece maskesini aldım ben.. 50 ytl ye almıştım.. loreal ürünleri satan her kuaförde var cnm

10. 19 Kasım 2008
  11. EU2

EU2 Guest

ya kızlar saçlarım kökten yanmadı sadece uçları ve deriminde ceviz büyüklüğünde bir kısmı yandı zaten o yanan yerde şuan çok sert ve dibi kabuk tutmuş gibi topak topak.geçer diye banya yapıyorum ama kuruyunca yine aynı oluyor ne yapıcam ben bu kısmı nasıl iyileştiricem...oofffff

12. 19 Kasım 2008
  13. gayee21

gayee21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm saç uçların için yukarıda anlattığım şeyleri deneyebilirsin inan faydası oluyor.. ama saç derin için malesef bi fikrim yok.. istersen bi cildiye doktoruna görün.. merhem falan yazar belki.. bilemiyorum :KK43:

14. 19 Kasım 2008
  15. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Saçının yanan kısmını kestir canım..başında kabuk tutan yerede bepanthen sür..hemen iyileştirir..

16. 19 Kasım 2008
  17. EU2

EU2 Guest

bepanthen ampüllerinden aldım.onu tek başınamı kullanmak gerekiyor yoksa başka bişeyle karıştırmak daha mı ii olur,bi defada kaç ampül kullanmalıyım.....çok soru sordum galiba teşekkür ederim kızlar

18. 22 Kasım 2008
  19. zulmet

zulmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    ben badem yağıyla karıştırıyorum bepanthane evingen ve bimeks ampulleinden birer tane koyuorum...