saçlarımı turunculuktan nasıl kurtarırım bilen varmı?

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve elfidaaa tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

5 Mart 2010
    Konu Sahibi : elfidaaa
  1. elfidaaa

elfidaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlarım saçlarım koyu kahveydi ilk önce palette yoğun açıcıyla iki kez 15 gün arayla açtım sonra 10.0 açık sarıya 2 kez boyadım şimdi tupturuncuyum ve şimdi bu turunculuktan kurtulup sarı yapmak istiyorum lütfen ya bilen varsa yazssın çıldırcam artık ben sarı yapmaya çalıştıkça turunculaşıyo çok moralim bozuk..:sinifsinif:

2. 5 Mart 2010
  3. mutlulukla

mutlulukla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    aynı sorunu yaşadım en sonun da saçım yandı keşke uğraşmasaydım hevesimi aldım ama saçımı kestirmek zorunda kaldım tabi yandığı için koyu renge boyadım şimdi bin pişmanım keşke turunculuklar kalsaydı da uzun sarıya yakın saçım olsaydı fazla uğraşma derim ben çok üzgünüp bukadar uğraşıp mahvettiğim için aynen iki kere açtım 3. de seninde yanar ama boyaylada turunculuk geçmez bir kaç ay beklemelisin bu arada bal köpüğü rengini kullanabilirsin loreal castingin hm yıpratmıyor hem hoş renk üstelik akıcı olduğu için saçını rahatça daha sonra sarı yaparsın

4. 5 Mart 2010
  5. boncuklar

boncuklar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı şey yakın arkadasımın basına geldı.kuafore sorduk suan sen sacını sarı bıle yapsan akar ve alttan yıne turuncu cıkar.tek bı care var o da koyu bı renge boyamak.arkadasımın sacını kestaneye boyadık turunculuktan kurtuldu.

6. 5 Mart 2010
  7. mutlulukla

mutlulukla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet bende o akmasıyla baş edemedim ren tuhaflaşıp kızıllığa dönüyordu ve durmadan boyamak saçımı mahvediyordu görenler ne oldu sarı saçına renk tuhaflaşmış diyordu orealle açılan saç daha çabuk akar macera bitti saçımı koyu renk yaptım rahatladım düzeldide ama keşke hemen uzasa bakımlarla tek sorunum o kaldı aman bidha açık renkmi asla ben siyahçıyım okadar açtırmadan sonra yine siyah yaptım ama mutluyum öyle

8. 5 Mart 2010
  9. yagmurbulutu

yagmurbulutu Yalnız Kraliçe Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, aynı sorunu bende şu an yaşıyorum. Saçlarım bildiğin turuncu oldu. Evde sarı yapmak hele ki koyu renk saçlarda tam anlamıyla HAYAL.. Tek yolu kahverengine boyamak.Kahverengini seçerkende çok dikkatli olmak gerek bu seferde turuncular kızıl olabiliyomuş. Ben araştırıyorum hangi kahve tonuna boyayacağımı.. Sarıdan da vazgeçtim... :KK43::KK43::KK43::KK43:

10. 5 Mart 2010
  11. mavigece07

mavigece07 Ruh eşini arıyor Üye

Beğenildi:
    112
    Ödül Puanları:
    353
    zamanla geçirebilirsin ancak...

benim kasım ayında saçım bakır karameldi...bildiğin turuncu renkti yani...beğenmeyen çok olmuştu..bende küllü bir renge boyadım ve ilk boyamada olsa turunculuklar kayboldu...

sana tavsiyem hemen koyu renge boyama..madem açmışsın o kadar....15 gün arayla açık küllü kumrala boya...tam sarı olmasada sarıya yakın bir ton...hem turunculuklar kapanır hemde sarıya yakın bir ton olur..

12. 8 Mart 2010
  13. elfidaaa

elfidaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    turuncuyum resmen ve artık evde bile saçımı bişeylerle kapatıyorum çok kötü oldu yaa keşke kuaföre gitseydim koyu yapmak istemiyorum turuncuyu kapasam şimdilik yeter sonra kuaföre gitcem ama yanar diye şimdi gidemiyorum çok berbat bir renk bu yaa aynalara bakamaz oldum açık küllü kumral nasıl olur ki?grileştirir diye korkuyorum çıkmazdayım kısaca...

14. 8 Mart 2010
  15. yagmur55

yagmur55 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    turucuyu küllü renkler kapatatabilir

16. 8 Mart 2010
  17. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    koleston açık küllü sarı 11.1 tavsiye ederim ilk başta belki yeşilimsi olur ama 2 veya 3 yıkamada renk oturur kuaföre gidip saçlarını mahvetme turuncu saç renginden iyidir bence.

18. 9 Mart 2010
  19. emdev

emdev Guest

kestaneye boyatman gerekli.aktığında çok güzel bir renk olabilir.