Saçlarınız dökülüyor mu?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve amilie tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

14 Kasım 2008
    Konu Sahibi : amilie
  1. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar özellikle son 1 aydır saçlarım muazzam dökülüyor. saçımı her yıkayışımda neredeyse başımdaki kadar dökülmüş oluyor. kendi kıyafetimden çocuğun üzerinden sürekli saçlarımı topluyorum. neredeyse saç kalmayacak, çok azaldı.:1no2: Demir eksikliğinin neden olduğunu duymuştum. Zaten eksiliğim vardı gebelikten öncede. İlaç dokunduğu için bırakmıştım. Nedeni bu mu tam emin de değilim. Sizin de bu kadar çok saçınız dökülüyor mu! Oluyorsa hiç uzmana danışan, tavsiye alan oldu mu! Paylaşırsanız sevinirim.

2. 14 Kasım 2008
  3. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    benimde çok dökülüo hemde baya bakım kremi aldım en azından yolmadan tarayımda daha az dökülsün diye allahtan çok saçım var yoksa kel kalıcam:))

4. 14 Kasım 2008
  5. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    benimde acayip dökülüyor her banyoda avuç avuç dökülüyor ve çektikçe geliyor.taramakta çok zor çok dolaşıyor dökülen saçlardan dolayı.allahtan benimde çok gür saçlarım var yoksa kesin kel kalmıştım.banyodaki çöp kutusu ağzına kadar saçlarımla dolu.bide kaşıntı oluyor kafamda sanırım dökülmeden.

6. 14 Kasım 2008
  7. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    aynen arkadaşlar yaaaa hayatımda hiç bu kadar dökülmemişti saçlarım........neden acaba...

8. 14 Kasım 2008
  9. gxuxl_endam06

gxuxl_endam06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maalesef benim de saçım çok dökülüyor. hamileyken demir kullandım, doğumdan sonra da bir kutudan sonra bırakmıştım. bırakmamam gerektiğini biliyordum ama saclarımı bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim. özellkle son birkaç haftadır çok dökülüyor. hamileyken dudak kenarlarımda yara olmustu demire başladıktan bir 10 gun kadar sonra düzelmişti. bu aralar yine yara oldu ki bu da demir eksikliğinden kaynaklanıyor. ben de yeniden başladım demire. canımı cok sıkıyor bu durum, zaten saçlarım da az.senağlama sizinkide demir eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. doktorunuza danışarak bir süre daha devam edebilirsiniz. bu ilaçların en az 3-6 ay kullanılması tavsiye edilir.

10. 14 Kasım 2008
  11. heves..ela

heves..ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benımde saclarım cok dokuluyordu herseyı denedım arkadaslar ama olmadı ve kısacık co brgrndıgım bır modelde kestırdım sacımı sımdı dokulmuyor ve taraken o kadar zaman harcamıyorum ve elama daha cok vakıt ayırıyorumm

12. 14 Kasım 2008
  13. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    hamileyken fazla dökülmedi ama şimdi avuç avuç dökülüyor...

biri bana bebek anneyi tanımaya başladığından itibaren annenin saçı dökülür demişti bilemiyorum ne kadar doğru...

14. 14 Kasım 2008
  15. Meral

Meral Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Benim de feci dökülüyor. Avuç avuç... Heryerden saç toplamaktan bıktım. Kızımın ellerinden bile saçlarım çıkıyor. Hamileyken de bi ara çok dökülüyordu sonra kınalı bir tarif vardı onu yapmıştım ve anında kesilmişti. Şimdi yine onu yapacam. İnşallah işe yarar yine.

16. 14 Kasım 2008
  17. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    of offffffff valla kel kalıcam diye korkuyorum inanın...zaten o kadar azaldıki saçlarım......

18. 14 Kasım 2008
  19. zeyynoo

zeyynoo zeynepin annesi sefaaa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım kızlar hepimiz aynıd dertte yizzzz