Saçma sapan gelebilir ama çok önemli bir soru!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve enise35 tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : enise35
  1. enise35

enise35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var..Bende bunu sizinle paylaşmak istedim..Acaba ne yorum yapacaksınız..
    Hepimiz evlenmeden önce bir sürü çeşit insanla görüstük ve onları hayatımıza alırken yada cıkarırken bazı kriterlerimiz vardı..
    Sizce,bir erkeğin okuduğu üniversite ne kadar önemli??
    Olayı daha basit bir örnekle sorayım..
    Yani ist üni tıp fakültesinden mezun olmus bir doktor ve diyarbakırda elektrik elektironik müh.. okumus bir mühendis ile görüstünüz...
    İkisi de sizi cok beğendi ve evlenmek istiyor..
    Siz ise zaten mantık evliliği yapacaksınız ve gercekten ikisi de itici gelmedi ve karar veremiyorsunuz...
    Bu durumda tıp okumus cocuk tabiki müh okumus olandan kat kat fazla puan almıs ve daha zeki :)
    Bu durum ne kadar sizi etkiler cok merak ediyorum???Yani daha fazla puanla üni okumus olması durumu...
    Ya cok aptalca bir soru olmamıstır ama bu sıra böyle bir durum söz konusu kendimle ilgili değil...Akıl vermem gereken biri ile ilgili...
    Lütfen yorumlarınızı bekliyorum..

2. 4 Mayıs 2010
  3. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Etiket değil ama zeka beni etkiler. Herşey aynıysa, duygular ayırt edilemeyecek kadar birbirine yakınsa daha akıllı adamı tercih ederim.

4. 4 Mayıs 2010
  5. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kendi adıma söylüyorum beni hiççç etkilemezdi,ben karakterine mertliğe,adam mı ona bakarım,yok bu ondan daha zeki daha iyi üniversite bitirmiş....bunlara bakmazdım..şahsi görüşüm tabi

6. 4 Mayıs 2010
  7. enise35

enise35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sğl canım...Acıkcası bende abla olarak hislerim bu yönde..Ama suan ikisiyle de görüsüyor bizimki bakalım ne olacak...

8. 4 Mayıs 2010
  9. enise35

enise35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım canım...Biraz zaman lazım sanırım...Çünkü daha karakterlerini tam çözemedik...

10. 4 Mayıs 2010
  11. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben şahsen seçimimi bu kritere göre yapmazdım ama doktor eşlerinin de biraz zor evlilik yaşadığını gördüm hep çevremde...
    gerek doktorların iş hayatının şartları gerek hemşirelerle :jeyyar:

bide bir elk-elektronik müh olarak össden benden daha çok puan aldı die tıp okuyan birini daha zeki görmem, görememm
    :KK70::KK70::KK70:
    hihoyyyt

12. 4 Mayıs 2010
  13. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Belki üniv. sınavı hemen öncesinde veya sırasında ters bişeyler yaşamış ve çok zeki olmasına çok akıllı olmasına rağmen daha düşük puan almıştır...
    Okunulan okul kişi hakkında fikir vermekle beraber birebir onun zkası ile ilgili ipucu olamaz...
    Ayrıca okul zekasından daha da önemli pratik zeka vardır...
    Lise hayatı boyunca ders okul dışında hiçbirşeyle ilgilenmemiş, tuvalette bile test çözmüş bir adamın istanbul tıbbı kazanması ile sosyal hayatından ödün vermeden hem ders çalışıp hem gezip tozmuş bir adamın diyarbakırda mühendislik okumuş bir adamla arasında fark varmıdır??? Belki tıpta okuyan mühendis olan kadar çalışmış olsa hiçbiyeri kazanamayacak kapasitededir bunu bilemeyiz...
    O yüzden kriter okunan yada mezun olunan okul olmamalı....
    Kişilerle konuşulup onların zekası bilgisi görgüsü kültürü olaylar karşısındaki tepkileri ölçülmelidir...
    Vee bunlardan çok çok daha önemlisi karakteri değerlendirilmeli...
    Doktor olmuş ama adam olamamış mühendis olmuş ama adam olamamış bir dünya insan var....

14. 4 Mayıs 2010
  15. ykyy

ykyy veee inşALLAH...(: Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evlilikse konu eğitim i ikinci kısma koyunmalı. önemli olan insanın kişilik özellikleri nasıl ben bunları değerlendirip öyle karar verirdim ki öylede oldu zaten.

16. 4 Mayıs 2010
  17. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    294
    Ödül Puanları:
    203
    bunla bunu nasıl kıyaslayabılıyorsunuz kı

acıkögretım okuyanlar ölsün o zaman ,hicbiri zeki degil size göre

..

sanssızlık olmustur sınavda yapamamıstır ,bence bu üni konusu kıstas olmamalı

18. 4 Mayıs 2010
  19. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bana göre okumakla adam olunmuyo ne okumuş insanlar var 5 yaşındaki çocuktan farkı yok burdada çok gördük örneklerini ilk bakılıcak şey sana olan tavrı duruşu ailesi vs. özellikleri olmalı