saçmalık nerede???

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve hacopoli tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

20 Haziran 2009
    Konu Sahibi : hacopoli
  1. hacopoli

hacopoli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    akşam eğlencelerimiz olan dizilerde bazen çok tutarsız çok saçma olaylar olabiliyor. merak ettim sizin dikkatinizi çeken bi olay var mı ben bi yerden şunu duymuştum.

ELVEDA RUMELİ DİZİSİ SÖZDE 1896’NIN RAMAZAN AYINDA GEÇİYOR. GÜNLÜK GÜNEŞLİK HAVADAN VE KARAKTERLERİN GİYDİĞİ KIYAFETLERDEN ANLADIĞIMIZ KADARIYLA YAZ YA DA BAHAR AYLARI. ANCAK O YILIN RAMAZAN AYI OCAK VE ŞUBAT AYINI KAPSIYOR. O TARİHTE MAKEDONYA’DA DAĞ-TEPENİN KARLA KAPLI OLMASI GEREKİRDİ.

2. 20 Haziran 2009
    Konu Sahibi : hacopoli
  3. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    bazen zamanlama icin öyle olmasi lazim..
    ayrica cok yakin bi tarih degil 1896 yilinda ramazanin ne zamana denk gedlgi cok önemli degil ki... sadece senaryo iste bire bir uymadigi yerler olur.. arastrdin mi 1896 yilinda ramazan ne zaman denk geliyor diye ayrintilara cok takilmam ben özellikle cok yakin bir tarih olmadigindan..
    kaldi ki en süper dediign yabanci dizilerde bile yanliskliklar oluyor
    örnek prison break in ilk sezonunda annelerinin karaciger kanserinden öldügünü demislerdi 4.szonda basrol oyuncusunda beyin tümoru ortaya cikti orada annesinin beyin tümorundan öldügü söylendi yani olur böyle seyler dizi sonucta gercek degil