saçta parlaklık

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve distancee tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  13 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : distancee
 1. distancee

  distancee Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  352
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Saçlarımız gün içinde kireç,sigara dumanı,yağmur ve hava kirliliği gibi birçok zararlı etkenin etkisinde kalır ve kir kapar. Bunlara ayrıca uzun süre güneş altında kalma,sıcak kurutma,perma ve boya gibi kimyasalların saça uygulanması da saçın yapısında değişikliğe yol açar. Saçın koruyucu yağ tabakası yetersizleşir.

  Kirlenen ve zararlı etkenlerin etkisinde kalan saç parlaklığını yitirir,donuklaşır. Peki böle bir durumda ne yapılmalı? Saçlarınıza eski parlak haline getirebilmek ve ışığı daha canlı yansıtmasını sağlamak için;öncelikli olarak saçınızın donuklaşmasına başlıca sebep olan kirden arındırmalısınız. İyi bir fırça ile köklerden uçlara doğru saçlarınızı fırçalayın ve daha sonra saçlarınız için kullandığınız en uygun şampuanla saçlarınızı yıkayın ve ılık suyla iyice durulayın. Durulamanın son aşamasında,soğuk suyu saçlarınıza tutun. Çünkü soğuk su,saç tellerinin canlılık ve dirilik kazanmasına etki sağlar.

  Bu uygulamayla saçınız kireçten ve kirlilikten arınacak,saç telleriniz canlı bir hal alacak ve saçlarınız eski parlaklığını kazanacaktır. Saçınızdaki parlaklığın kalıcılığı için,haftada bir kez parlaklık verici bir maske uygulamanız yerinde olur. Tüm bunlara rağmen saçınız istediğiniz parlaklığı kazanmadıysa,saçınızı kurutup istediğiniz şekili verdikten sonra parlatıcı bir sprey kullanabilirsiniz