Saçtaki Çitişmeyi Önlemek

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve Proserpine tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

5 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Proserpine
  1. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Saçı uzun olanlarda sanırım büyük bir sorun bu...

Saç uçlarım aşırı derecede çitişiyor, tarayıp açmaya çalışırken uçları da koparıp kırıyorum. Devamlı tarasam da çitişiyor ve devamlı taramak da daha fazla uçları kırıyor, bir yandan uzatıp bir yandan kırılıp kopup kısalıyorlar gibi oluyor biraz..

Uçlarına ne sürersem süreyim illa çitişiyorlar. Saçımı da zaten kreme boğuyorum şampuanlandıktan sonra...Yalnız uçlarına biraz gül yağı, menekşe yağı ve çilek yağı da sürdüm, biraz olsun çitişmeyi önlüyor ve güzel kokuyor fakat gene çitişiyor gene çitişiyor...!

Nedir bu saç çitişmesini önlemenin yolu?

2. 5 Ekim 2008
  3. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    herbal essences diye bir şampuan var. piyasada pek yok bulunması zor ama onu tavsiye ederim. hiç bir yağla uğraşmana gerek kalmaz. ipek gibi yapıyor saçları hatta fön mü çektirdin derler bana. ama malesef bulunmuyor.

4. 5 Ekim 2008
  5. gamsee

gamsee xoxo Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk defa duydum bu deyimi, ama güzelmiş tam da öyle oluyor çünkü... bayodan sonra glissin spreyi var onu kullanabilirsin.. değişik markaların serumları var onlar gideriyor..

6. 5 Ekim 2008
  7. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    glissin spreyini aldım bu sabah deneyeceğim onu, kıvamı gereği çok iyi geleceği benziyor bu soruna...

8. 15 Ekim 2008
  9. benim saçlarım da çitileşiyor hepsi butun butun tel tel olmuyor şekillendirici avonn durulanmayan bakın kremi ve ipek 7 24 kullanıyorum ama şu anda saçım doklduğu için onlarada cesaer edemiyorum malesef tülerik geziyorum

10. 15 Ekim 2008
  11. __sariseker__

__sariseker__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bndede bu sorun wardı,sırf bu yüzden kestirdim saçlarımı,şimdi düzenli olarak serum kullanıyorum umarım artık olmaz ve kestirmek zorunda kalmam

12. 15 Ekim 2008
  13. EU3

EU3 Guest

gliss çok güzel bence bende çok işe yarıyor

14. 15 Ekim 2008
  15. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar saçlarınızı kuruyken taramayın sakın,o zaman bir sürü saç kopuyor...Zeytinyagıyla da bakım yapın...

16. 16 Ekim 2008
  17. brc_brn

brc_brn ;) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    işte ya tam benim sorunum..sen uğraş binbir zahmetle uzat uzayıncada başka dert çıksın ortaya..bende pantenin kremini sürüyorum ama ne fayda şimdilik mecburen uçları çatal çatal olmasın diye sadece ucuna fön çekiyorum..dalgalı olsa sal bırak gitsin..ama benimkiler dümdüz uçları süpürge giibi oluyo..o şampuanı bulursam alayım bak..iyiki rastlamışım..bulamazsamda dovenin koparak dökülmelere karşı yeni şampuanı çıkmış..aylardır dove kullanıyorum fena değil değiştirmekte istemiyorum mecburen onu alırım artık..bide mevsim dönümü ya kısalı uzunlu koparak dökülüyo deli oluyorum..bağdem yağıyla bakım yapıyorum ama oda fayda etmiyo şuan bile saçımda var yağ yıkıycam birazdan..kullanıpta işe yarayan bişi olursa yazın kızlar olurmu..

18. 16 Ekim 2008
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    normal saçınızı yıkayıp kremleyin durualyın çıkın. şampuan değiştirmek işe yaramıyor. benim saçım hem kıvırcık hemde çok karışır. banyodan çıkınca bir ürünün bakım spreyi var onu sürüp tarıyorum. daha sonraki günlerde durulanmayan saç kremini sürüp tarıyorum gayette güzel taranıyor. bende çok şey denedim olmadı.