sadece anne sütü ile besleyen anneler

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve tringo tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : tringo
  1. tringo

tringo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    Bebeğiniz kaç aylık hangi sıklıkla emziriyosunuz ve ek gıda vermeye ne zaman başlamayı düşünüyosunuz.

Benim bebeği 4. ayını bitirdi sadece annesütü alıyo kilo alımı ayda ortalama 680 gr.

Ben meyveleri dudağına deydirmeye bile korkuyorum memeyi almaz diye.......

Bide gündüz iki saatte bir gece üç saatte bir emziriyorum.

Siz de paylaşırmısınız :smiley-cool:

2. 2 Eylül 2009
  3. siribron48

siribron48 ACIBADEM SEKERİM:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benımde oglum 3,5 aylık sadece anne sutuyle beslıorum bu zamana kadar ay ay kılo alımı deişiklik gosterdı ılk ay cok az aldı sarılık olmustuk cunku gecen ay 900 gr aldı bı oncekı ayda 700 gr cıvarı...
    gunduzlerı 2 saate bır emzırıorum bazen saat basıda oluo isteğine gore deişiyo yani..
    gecelerıde 3 saat 4 saat arası deişiyo uyanmasına baglı oluo genelde..
    meyvelerden agzına tutuorum ben alışsın dıe mamayıde bırakmıor merak etme..
    bu aykı kontrolumuzde bellı oolcak sanırım 6.ayda gecerız ek gıdaya kılo alımı ıyı dedı dr en son bakalım...benımkı mama falan almıo zaten ek gıda konusunda sorun olabılır demıştı drumuz belkı daha erkende baslayabılırız yawas yawas ek gıdaya alıssın dıe...:KK46:

4. 2 Eylül 2009
  5. KIVILCIM28

KIVILCIM28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oglum 7 Mayis dogumlu, Pazartesi 3.ayi bitiyor, 4.aya giricek. Benim oglum her meme verdigimde almiyor, o yüzden belli bir saate göre emzirmiyorum canim. Saat basi meme dayiyorum, ne kadar emerse o kadar kardir hesabi. Ek gidaya 4.ayin bitiminde, 6. ayin sonuna kadar azar azar vererek baslamayi düsünüyorum. Maksat tatlara alissin. Yogunlukla emzirmeyi düsünüyorum 6. aya kadar.
    Geceleri 2-3 saatte bir emziriyorum gündüz problemli oldugumuz icin, uzun süre memede tutmaya calisiyorum. Gece problemsiz emiyor. Meyveleri dudagina dayamadim pek, bir kere havuc ve seftali tatti sadece. Kilo alimi gecen ay berbatti, ishal oldu, hava degisimi yasadi, uzun yolculuk yaptik ve ben stresten sütümde azalma yasadim. Ama bu ay toparladik, 14 günde 550 gram almis.

6. 2 Eylül 2009
  7. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bizde 6sında 5.aya giricez sadece anne sütü weriyorum oğluma kilo alımı gayet iyiydi şu zamana kadar her ay 1.5 kilo civarında alıyordu ama büyüdüğü için biraz yawaşlıycak kilo alımı dedi dr.umuz
    meyve çorba v.s bu tarz şeyleri sadece tadını alması amacıyla diline değdiriyorum doymak amaçlı wermiyorum 6 ay sadece anne sütü wericem çünkü eklere geçince bidünya iş olucak her öğününü hazırla yedirmeye çalış üstüne bide kabız olsun falan 2 ay daha rahat edeyim nasılsa 6.aydan itibaren mecburen ben uğraşıcam oda yiycek he ozaman zewkle yapıcam hepsini ama ozaman:))
    şimdi diil . her istediğinde emziriyorum saat koymadım enbaştan beri o nezaman isterse nekadar isterse:)
    zaten çocuk doyuyorsa ilk 6 ay sadece anne sütü diyor herkez wardır bi bildikleri bukadar ısrarlı söylüyorlarsa :)

8. 3 Eylül 2009
  9. sema43

sema43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende ilk ay mama verdim drmuz öyle dedei çünki memeden hiç ayrılmak istemiyordu daha sonra 2 ay mamayı kendi istemedi şimdi ayın 16sında 4 ayımıza girecez 3buçuk aylığız kilo alımı çok düzenli her ay 1 kilo alıyor bu ara 3 günden beri geceleri muhallebi veriyorum çünkü gece her saat başı yarım saat başı kalkıyor gövsümde uyuyor kalıyor emmiyorda bende muhallebi verdim o zaman saat 3 e kadar uyuyor ama her şeyin tadına baktırıyorum 3 aylıktan beri şeftaliyi püre yapıpm verdim bizim bi akrabamızın kızına 6 aya kadar anne sütü haricinde bişi vermediler 6 aydan sonra bebek istemedi dr hiçmi tadına baktırmadınız bişeyin demiş kızmış çocuk şimdi bişey yemiyor hemen kusuyor korkma hemen öyle meme bırakmaz herşeyi ufak ufak tatdır yoksa ileride zorluk çekersin bence

10. 3 Eylül 2009
  11. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kizim 3 mayis dogumlu. 4.ayi bitti 5.aydan gun almaya basladi. ben 3 gundur aksamlari muhallebi veriyorum ve daha uzun sure tok tutup uyumasini sagliyor. onun disinda hazir organik sebze besinleri aldim. dun ve bugun 4-5 kasik(her lokma kasigin 1/4 kadar) verdim. kendimde tadina baktim hic guzel degildi tatsiz tuzsuz. bu yuzden yanina biraz su aldim. her kasiktan sonra 1 kasikta su icirdim. simdilik 6.ay bitene kadar boyle devam edicem maksat tadini alsin sonra huysuzluk yapmasin

12. 3 Eylül 2009
  13. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim kizimda 3 mayis dogumlu ikimizden biri bir hesaplama hatasi yapmamis mi. biri beni aydinlatsin hangisi dogru

14. 3 Eylül 2009
  15. sema43

sema43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin hatan var bebeklerimiz 3 ayını bitirdi 4.ayına girecekler yani dört aylık diyecez

16. 3 Eylül 2009
  17. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Hayır canım sizin yanlışınız var. 3 Mayıs doğumlu bir bebek bugün 4.ayını doldurup 5.ayına giriyor. Şu anda tam 4 aylık. Bundan sonra 4 ay 1 günlük 4 ay 2 günlük gibi söylenmeye devam edilecek a.s.

18. 3 Eylül 2009
  19. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Canım selam a.s.

Benim kızımda 4 ay 6 günlük. Düne kadar sadece anne sütü alıyodu. Ama artık doymadığına karar verdim. ılk defa dün 6'da 120 cc mama yedi. Sonra 9:30 gibi 30 cc yedi. Tabi mamadan önce hep emzirdim. Sabah 8 gibi 60 cc yedi. aralarda ne zaman isterse emzirdim. Saat1 gibide 120 cc yedi. 2 gibi beni emdi ve uyudu. dünde hipp2in hazır havuç pürelerinden verdim. Maşallahı var hapur hupur yedi :) Mama vermeye başlamadan önce yani dünden önce gündüzleri yarım saatte bir emmek istiyordu. Şimdi daha huzurlu daha az ağlıyor ve eminim karnı tok. Haftaya da ek gıdalara başlayacağım a.s.