sadece aşkınız bittiği için eşinizden boşanırmısınız?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve aysun444 tarafından 18 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Allah kimseye göstermesin ama bir sorum var.
    Evlisiniz ortada boşanmaya neden olacak bir problem (dayak, aldatma, hakaret vs) yok;
    ancak artık eşinize karşı içiniz boşsa, onunla muhabbetten bile eskisi kadar keyif almıyorsanız, sevginiz azalmışsa...
    Yani artık onunla mutlu değilseniz.iyi bir eş olsa bile ondan ayrılırmısınız.

Ben cevabımı vereyim sevgim bitmişse evlilik resmen bir çile gibi gelir bana. heralde ayrılırım...
    çocuklarım varsa eğer, bi yoklarım kendimi yüzüm gülmüyosa, hayattan zevk almıyorsam yine ayrılırım galiba.

Ya sanırım evlilik bana göre sevgi olmadan çekilebilecek şey değil. Allah çektirmesin...Amin

NOT:
    Düzeltme yapmadan duramıycam ben sayfadaki konuya aşk yazmıştım ancak sevgiden bahsediyorum aslında. onu düzeltemedim... bu arada bazı arkadaşlar benim böyle bir durumum olduğunu ve fikir almak istediğimi sanmış sanırım..... Allah korusun yok böyle sevgimin bitmesi diye bişey.. sadece konu açtım. eşimi seviyorum yani... sevgiler

Son düzenleme: 22 Mayıs 2008
  2. 18 Mayıs 2008
  3. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bu arada şunu belirtmeden geçemiycem; durumlar şartlar başa böyle bişey gelirse gösterilecek davranışı tamamen değiştirebilir. sadece heralde böyle yaparım diyorum.

4. 18 Mayıs 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.620
    Ödül Puanları:
    363
    Aşk zaten gelip geçici arkadaşım bence..
    Ama saygım bittiyse ve kocamda da bittiğini hissediyorsam boşanırım..:sm_confused:
    Sevgim zaten çok sonra geliyor benim sıralamamda.
    Önce saygı gösteririm ve saygı beklerim ben.:smiley-cool:
    Biraz acayip olduğumun farkındayım ama ben böyleyim işte.şakkıdı

6. 18 Mayıs 2008
  7. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    bayanlar sanki tepki alacakmışım gibi geldi oyüzden bir açıklama daha yapmayı düşündüm. eşimin bana sevgisi bitse ve ayrılmak istese üzülsemde kabul ederdim. beni sevmeyen bir erkekle yaşamak hele de ben seviyosam daha zor olur galiba. yalnız kalmak beni sevmeyen bir erkekle yaşamaktan daha kolaydır diye düşünüyorum... yeterki araya kandırma aldatma girmesin...

8. 18 Mayıs 2008
  9. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    saygın var ve saygıda görüyorsun ama mutlu değilsin. çünkü sevgi bitmiş... peki o zaman?

10. 18 Mayıs 2008
  11. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    evlilik sevgi olmassa katlanılacak bir şey değildir. Ama bunu öyle birşey olursa ozamanki şartlar gösterir.

12. 18 Mayıs 2008
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.620
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşım ben biraz acayibim dedim ya
    Yapılan saygısızlıklar benim sevgimi azaltır.:smiley-cool:
    Ne yazsam bilemedim ama sevgim bitmişse niye sürdüreyim ki evliliğimi? Çok şükür muhtaç değilim ben ona,iki tatlı sözünden başka hiç bir şeyine. Sevgi,saygı yoksa ben de yokum..
    Ayy aman olmadı yine biliyorum,ifade edemedim kendimi offff..:roflol:
    Net cevap; boşanırım,niye evli kalayım ki?:sm_confused:

14. 18 Mayıs 2008
  15. HanimAga

HanimAga Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    286
    Aski es gecelim, ask gecicidir. Sürekli asik olup ask bitince bosanacak miyiz?:1no2: Bu sekilde hayat paparaziye yakalanan sanatci denilen medya maymunlarindan farki kalmaz. Ask biterse sariliriz sevgimizeŞeniz ve saygimiza

16. 18 Mayıs 2008
  17. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    SanırIm kişiye göre değişir .Aşk biterse sevgi kalır ,ama saygı olmazsa hiç olmaz .Ama insan ne sevgi ne saygı hiçbirşey hisstmiyorsa ,artık birlikte yaşamak bir işkenceye dönüşmüşse zor tabiii .Yine de eşim çok iyiysa sanırım sadece aşk için ondan ayrılmam .Birde evliliğin ilk yılları ile sonraki yıllar çok farklı oluyor ,düşünceler çok ama çok değişiyor .Belki evliliğin ilk yıllarında olsa aşk olmadan asla derdim .Ama belli bir yaşa gelince aşktan daha önemli şeyler olduğunu anlıyorsunuz . Yani arada hoş bir arkadaşlık varsa ,saygı varsa yürütülebilir .a.s

18. 18 Mayıs 2008
  19. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Aysuncuğum ,burada konuya farklı bir noktadan bakmışsın .CADIARZUBu noktada şu yaşta bile aynen senin gibi düşünüyorum a.s.Yukarıda dediğim gibi benim sevgim bitse bile o bana aşık olduğu sürece evliliği sürdürebilirim .Ama beni sevmediğini düşündüğüm bir insanla aşkından ölsem bile mümkün değil oturmam ,ayrılırım .:1no2: